رحیم‌پور ازغدی: پوتین در جایی نقل کرده است تنها یک کشور کمونیسم در جهان داریم آن‌هم ایران است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اگر مدیریت کشور به همین سبک ادامه پیدا کند و به روح جوان انقلابی بها داده نشود، دهه به دهه از عدالت دور می‌شویم، هرچند پس از انقلاب گام‌های بزرگی در عرصه عدالت برداشته شده است.
 
به گزارش تسنیم، حسن رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ویژه برنامه روز دانشجو که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) با عنوان «دانشجو و مسیر عدالت» برگزار شد، با بیان اینکه عدالت در تفکر شیعی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، گفت: عدالت اقتصادی پیشانی عدالت اجتماعی است، هرچند که نباید عدالت اجتماعی را منحصر در عدالت اجتماعی کرد.
 
وی ادامه داد: روی کاغذ این تقسیم‌بندی‌ها معنا دارد، ولی در عمل عدالت، بی‌عدالتی و کم عدالتی داریم.
 
رحیم‌پور ازغدی افزود: یک نگاه معتقد است در عرصه عمل برقراری عدالت ممکن نیست. باید واقع‌بین بود نه واقع‌گرا! انسان واقع‌گرا تسلیم واقعیت می‌شود ولی انسان واقع‌بین علی‌رغم توجه به واقعیت تلاش می‌کند تا واقعیت را تغییر دهد!
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: راه رشد از نظر تئوری توحید و از نظر عملی عدالت است، که هدف همه این موارد در یک راستا و در یک پروژه هستند. این مورد انگیره اسلامی از ورود به عدالت است(نگاه پازل‌گونه).
 
وی یادآور شد: تصور مارکسیست ها از عدالت این است که انسان‌ها را گاو‌هایی می‌پندارند که باید از علوفه برابر برخوردار باشد!
 
رحیم‌پور ازغدی بیان کرد: لیبرال‌ها معتقدند اساسا با برابری چرخ جامعه نمی‌چرخد و لازمه توسعه وجود نابرابری است.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: کفر یعنی واقع‌پوشی و کافر کسی است که بزرگ‌ترین واقعیت که خداوند باشد را انکار می‌کند. ظالم به خود نیز ظلم می‌کند، قرآن می‌گوید در ظلم هم ظالم و هم مظلوم ضرر می کنند.
 
رحیم‌پور ازغدی ادامه داد: معنویت هم در افراط هم در تفریط از بین می‌رود، به عنوان مثال هم کم‌خوری غیرارادی باعث کاهش معنویت می‌شود هم پرخوری.
 
وی یادآور شد: قدرت، ثروت، شهوت و حتی علم اگر به عنوان وسیله استخدام شوند می‌توانند انسان را به خدا برسانند اما اگر تبدیل به هدف شوند تبدیل به تور شیطان می‌شود.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود:گروه‌های متعددی سعی کردند پرچم‌دار عدالت باشد، از سوسیالیسم تا اسلام. شهید مطهری معتقد بود نزدیک‌ترین مدل اقتصادی به اسلام از منظر عدالت، سوسیالیسم آرمان‌خواه است!
 
رحیم‌پور ازغدی گفت: لیبرالیسم‌ قابل تفکیک است و می‌توان در برخی موارد نظیر پاسخگو بودن قدرت، کرامت زن و حقوق بشر را الگو برداری نماییم و این امر با التقاط فرق دارد!
 
وی تاکید کرد: در حوزه عدالت اجتماعی اقتصادی جریان‌های اسلامی با نه گفتن به سوسیالیسم و کاپیتالیسم، اقدام به نظریه‌پردازی کردند هرچند در اقلیت بودند.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خطاب به دانشجویان تاکید کرد: بروزرسانی نظریه‌ها و حل مسائل (عملی) وظیفه شماست، دوران شما نباید از صفر شروع شود، باید بررسی کرد کجا خوب جلو آمدیم و کجا درجا زدیم.
 
رحیم‌پور ازغدی اظهار داشت: مدیران خوبِ عدالت‌خواه به مرور زمان رسوب می‌کنند و محافظه‌کار می‌شوند ولی عقل تجربی آنها برخلاف جوانان زیاد می‌شود. مدیر جوان دو بار چرتکه می‌اندازد و صدبار عمل می‌کند ولی مدیر پیر صدبار چرتکه می‌اندازد و شاید دوبار هم عمل نکند!
 
وی تاکید کرد: اگر مدیریت کشور به همین سبک ادامه پیدا کند و به روح جوان انقلابی بها داده نشود، دهه به دهه از عدالت دور می‌شویم، هرچند که پس از انقلاب گام‌های بزرگی در عرصه عدالت برداشته شده است.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: پوتین در جایی نقل کرده است تنها یک کشور کمونیسم در جهان داریم آن‌هم ایران است که انرژی را مفت می‌دهد و تنها بخاطر نفت است که ورشکست نشده است.
 
وی افزود: برخی معتقدتد سوپسید عین عدالت است، برخی آن را ضد عدالت می‌دانند. جالب است هر دو هم با معادلات و نمودارهای ریاضی اقتصادی حرفشان را اثبات می‌کنند!
 
رحیم‌پور ازغدی گفت: افزایش سن مدیران نباید موجب کاهش آرمان‌گرایی بشود و باید ریسک عقلایی کرد.
+25
رأی دهید
-51

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  برو مردک، حرف مفت وچرند دیگه خریدار نداره. جواب خونهای ریخته شده را بده.
  13
  75
  ‌پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Sarbaze Rahbar - پاریس، فرانسه

  درود بر آقای پوتین که حرف حساب میزنه با اینکه یه اجنبی هست ولی مشتی خس و خاشاک خائن پناهنده هنوز دشمنی میکنن و میخوان ایران و کوچیک و ویران کنن ، درد و بلای ولادیمیر پوتین تو جیگر ضد ولایت فقیه.
  84
  14
  ‌پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::Sarbaze Rahbar - پاریس، فرانسه::]. مرض شاخ و دم نداره، دوست داری دشنام بخوری، همینطور ادامه بده.
  7
  33
  ‌پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان
  باید بررسی کرد کجا خوب بالا آوردیم و کجا درجا گند زدیم؛ این هنوز فرق بین کمونیسم و کمونیست رو نمیدونه!! کمونیسم یک ایدئولوژی است ولی کمونیست پیرو این ایدئولوژی است حالا ایران چطوری میتونه کمونیسم باشه؟! مثل اینکه بگیم ایران اسلام است بجای اینکه بگوییم اسلامی است!
  5
  21
  ‌پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  آخر دروغ که خناق نیست و راحت از گلو می اید بیرون. اولا فایل صوتی جناب پوتین کو که چنین افاضاتی بفرمایند. دوما اگر کمونیزم خوب بود که روسیه و تمام اروپای شرقی ان را دور نمی ریختند. سوما حزب همیشه موفق کمونیست فرانسه زیر 1 درصد رای اورده است چهارما لطفا شرح دهید که کدام قسمت از حکومت ایران حالت کمونیستی دارد!!!؟
  4
  23
  ‌پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::Sarbaze Rahbar - پاریس، فرانسه::]. رژیم اسلامی از بالا تا پائین مزدور و وابسته روسی هستید ساندیس خور روسی خوش باش با پیامبرت پوتین
  7
  25
  ‌پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  پوتین مهم نیست حکومت دست کی هستش؟ دست مردم که نیست. تو خودت همه کاره ای تو این حکومت و عضو دامنه فاسد رهبر هستی حالا راه افتادی تابلو گرفتی دستت میگی ما نبودیم اونا بودن؟ 40 ساله که تمام قم و حوزه رو سرکوب و تمام عوامل خودتون رو آیت الله و همه کاره حوزه علمیه کردید و حداقل در این 30 سال چنان سرکوب کردید و چنان دین و مذهب رو با ایادی خودتون منحرف کردید که هیچکدومشون جرات نکردن اعتراض کنند که چرا یک حجت السلام زپرتی یکشبه آیت الله و یکساله رساله دار شد و بعدشم ولی مطلق فقیه شد بعد آمدی میگی حکومت کمونیستیه؟ اصلا کمونیستی یعنی چی؟ اقتصادش حکومتی باشه که همه میدونیم الان هشتاد درصد اقتصاد کشور دست دامنه خامنه ای که شما عضوش هستش هستش. جامعه کمونیسیتی و بی دین هستش؟ دقیقا درسته چون شما و بخصوص خود تو تنها چیزی که دنبالش نیستید راستی و درستی و صداقت هستش که اصل و اساس دینداری و اعتقاد به خداست و سرتاپا نیرنگ و دروغ و دزدی و فساد و کلاه گذاشتن سر مردم هستش. همین تو چطوری دکتر شدی؟الان داری راه میری سخنرانی میکنی ماهی چنده ده میلیون تومان میگیری بعد یه آدم حرامخوار میخوای از مردم دفاع کنه؟
  2
  13
  ‌پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  این مردک آبروی علم و دانش رو برده هیچوقت هیچ رفرنسی توی حرفهاش نمیبینی انگار پوتین هم مثل خودش میره پای منقل میشینه یه چیزی میگه یادش هم نیست کی و کجا گفته فقط میگه پوتین یه جایی گفته اصل کمونیست اسکلهای ما هستند
  7
  15
  ‌پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  این بابا هنوز فرق استادیوم و استودیو رو نمیدونه فکر میکنه توی استودیو میرن فوتبال بازی میکنن
  7
  13
  ‌پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Alphabet - پترس، یونان
  چکمه غلط کرد با تو. این قیافه اش آدمو یاد کارتون چاق و لاغر میندازه. اینها کاراکتر لاغر را از روی قیافه این بد بخت ساختند.
  5
  9
  ‌پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا
  پس بیخود نبود که ساواک اسلامیون قبل انقلاب را مارکسیست اسلامی صدا میزدند اون بنده خدا گلسرخی حرف گذاشت تو دهن ساواک با اون دفاعیا تش مارکسیست را چسپوند تو ....دین واین شد فلسفه مارکسیست اسلامی من درآوردی.
  0
  1
  جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  liberté - مونترال، کانادا
  این هنوز فرق پسوند "ایسم" و "ایست" رو نمیدونه.
  0
  0
  شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.