برایان هوک: ژیو وانگ سه سال در سلول‌های بدون پنجره زندانی بود

 نماینده ویژه آمریکا در امور ایران بعد از آزادی ژیو وانگ در زوریخ سوئیس با او دیدار کرد. صدای آمریکا :برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، در مورد دیدارش با ژیو وانگ پس از خروج او از ایران گفت که او مدت سه سال را در سلول‌هایی بدون پنجره در دو زندان گذرانده و بسیار مشتاق بازگشت به آمریکا بود.
 
آقای هوک در گفت‌وگویی با شبکه رادیویی ان‌پی‌آر گفت: «من می‌توانم این خبر خوش را بدهم که ژیو وانگ در پایگاه آمریکا در آلمان است و همسر و پسرش هم به آن‌جا منتقل، و به او ملحق شده‌اند.»
 
برایان هوک افزود: «ژیو وانگ اکنون در شرایط بسیار خوبی قرار دارد. او انسان مقاومی است و من دلاوری او را تحسین می‌کنم. او در زندان چند زبان یاد گرفته و ... حالا فرانسه و فارسی را خوب صحبت می‌کند.»
 
او همچنین در مورد اعتراض‌های جاری در ایران گفت که این جدی‌ترین بحرانی است که جمهوری اسلامی در تاریخ ۴۰ ساله خود با آن روبرو شده و دست به چنین سرکوب خشونت‌بار و گسترده‌ای زده است.
+29
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  حکومتی که هیچ ارزشی برای زندگی و انسان قائل نیست . البته خود آمریکا هم وضعیت خوبی نداره ولی همیشه حکومتهای دینی بدترین برخورد را با انسان و انسانیت داشتند و هر بلایی سر مردم آوردن وصلش کردن به آموزه های الهی.
  3
  3
  ‌پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  فقط لذت ببرید از حکومت آمریکا که گروگانهایی که آزاد کرده یا همه ایرانی های مقیم آمریکا بودند یا مثل ایشون چینی بوده. واقعا مایه خجالت و بدبختی هستش که مثلا دوره قبل حکومت فاسد ولایت فقیه یک عده ایرانی رو با یک عده ایرانی دیگه مبادله کرد و حتی بعضی از آنهایی که در آمریکا زندانی بودند حاضر نشدند به ایران برگردند و در آمریکا ماندند و تا چند وقت رسانه های آمریکایی حکومت فاسد رو مسخره میکردند که آمریکا اتباع ایران رو با ایران مبادله کرد خخخخ
  2
  1
  ‌پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۴
  نظر شما چیست؟