اعتراض وزیر دفاع لبنان به گفته مقام ارشد سپاه در مورد هدف قرار دادن تل آویو از لبنان

رادیو فردا :یک روز پس از آن‌ که مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران تهدید کرد که اسرائیل «اگر مرتکب کوچک‌ترین خطایی در قبال ایران شود، از همان لبنان تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنیم»، وزیر دفاع لبنان به این سخنان واکنش نشان داد.
 
الیاس بوصعب، وزیر دفاع لبنان، روز سه‌شنبه، ۱۹ آذرماه، در توئیتی نوشت: «اگر اظهاراتی که به مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران ایران نسبت می‌دهند درست باشد، بسیار مایه تأسف و ناپذیرفتنی است و مداخله‌ای است در حق حاکمیت لبنان، کشوری که با جمهوری اسلامی ایران روابط دوستانه‌ای دارد؛ اجازه ضربه زدن به استقلال رأی لبنان را به هیچ شکلی از اشکال نمی‌دهیم.»
 
واکنش این مقام لبنانی به سخنان مرتضی قربانی است که گفته‌ است: «رژیم صهیونیستی اگر مرتکب کوچک‌ترین خطایی در قبال ایران شود، از همان لبنان «تل‌آویو» را با خاک یکسان می‌کنیم و اصلاً نیازی نیست که از ایران موشک و تجهیزات بلند شود.»
 
این مقام سپاه در ادامه با اشاره به اسرائیل با اظهار این‌ که «اگر یک شب حضرت آقا [رهبر جمهوری اسلامی] دستور دهند که موشک‌ها بلند شوند… گوش آنها را می‌بُریم» گفت: «امروز قلب و روح ملت‌های یمن، سوریه، عراق، لبنان و غزه با ایران است.»
 
اعتراض الیاس بوصعب به سخنان مشاور فرمانده کل سپاه در حالی است که بوصعب از متحدان میشل عون، رئیس جمهور لبنان است و میشل عون از متحدان حزب‌الله در لبنان محسوب می‌شود.
 
یک روز پس از اظهارات مشاور فرمانده کل سپاه، یسرائیل کاتز، وزیر خارجه اسرائیل، نیز گفته بود: «اسرائیل مثل تظاهرکنندگان بی‌دفاع ایرانی نیست که به دست رژیم آیت‌الله‌ها کشتار شده‌اند.»
 
وزیر خارجه اسرائیل این را نیز گفت که «(حسن) نصرالله (دبیرکل حزب‌الله) عروسکی در دست ایران است».
 
یسرائیل کاتز همچنین از آمادگی کشورش برای توسل به «حمله نظامی به ایران برای بازداشتن تهران از دسترسی به بمب اتمی» سخن گفت.
 
این دولتمرد نزدیک به بنیامین نتانیاهو، نخست‌ وزیر اسرائیل، روز شنبه نیز در مصاحبه با روزنامه ایتالیایی کوریره دلاسرا در رم گفته بود که «بمباران ایران، یک گزینه محتمل است».
 
عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران، روز دوشنبه در واکنش به اظهارات اسرائیل کاتز گفت: «در دفاع از کیان ایران و امنیت ملی خود لحظه‌ای درنگ نکرده و در برابر هر گونه تجاوز یا اقدام احمقانه، پاسخی کوبنده و پشیمان‌کننده خواهیم داد.»
+61
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  شاور فرمانده کل سپاه پاسداران تهدید کرد که اسرائیل «اگر مرتکب کوچک‌ترین خطایی در قبال ایران شود، از همان لبنان تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنیم»، وزیر دفاع لبنان به این سخنان واکنش نشان داد....بمباران تروریست دانیگای سپاه در سوریه ون عراق و کشتن فله تروریستهای سپاه خطا نیستند بلکه کار بسیار درستی هستند که اسرایل میکنه، اگر خطا کنه شما اسراییل را نابود میکنی مثلا اگر بگه خامنه ا نه فقط دستش بلکه مغزش هم چلاقه!
  2
  33
  ‌چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۴
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  ببین بردار لبنانی. ما یک رهبر داریم که گفت، اقتصاد مال خر است. بعد جانشینش آمد و گفت .اقتصاد مال خر است. ریاضی‌ مال بز است. شیمی‌ مال قاطر است. یعنی‌ این سران نظام ما قادر نیستند .با انگشت هم ریاضی‌ انجام دهند. شما که عاقل یک چورتکه در دست و حساب. ماشین حساب هم نمی‌‌خواهی‌. چند سال است این دین مبین وجود دارد؟ ۴۰ سال. چقدر ما سران نظام داریم؟ بگیم ۱۰۰۰۰ تا. هفته یک بار ، یکی‌ می‌‌گوید .اسراهیل را نابود می‌‌کنیم. هفته یک بار. ۱۰۰۰۰ تا سران نظام. می‌‌کند. ماهی‌. ۴۰۰۰۰ بار. سالی‌ ۴۸۰۰۰۰ هزار بار. ۴۰ سال حکومت . می‌‌کند. در عرض ۴۰ سال میشود. ۱۹.۲۰۰.۰۰۰ بار. که ما می‌‌خواهیم .اسراهیل را نابود کنیم. به طور متوسط می‌‌کند.از شروع دولت مبین. ۱۹۲۰۰۰۰/(۴۰*۳۶۵)=۱۳۹۱،۲۵ بار. یعنی‌ از شروع این دولت تا کنون. ما روزی ۱۳۹۱ بارمی خواهیم اسراهیل را نابود کنیم. ما خود ایرانی‌‌ها هم دیگر جدی نمی‌‌گیرم. شما عاقل. سنگ بزرگ علامت نزدن است. به فارسی عوام. زیادی می‌‌خورد
  3
  29
  ‌چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۲
  ۳۷
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  اخوندای زالو صفت حناتون دیگه رنگی نداره و هیچ ننه قمری واستون تره هم خرد نمیکنه
  2
  31
  ‌چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۶
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  واقعا این نخبه های جمهوری اخوندی از انتشار این حجم از ترهات خسته نشده اند!؟ میزنم! میزنم! خوب اگر میتوانستی که تا حالا زده بودی و اگر هم چنین حماقتی کنید چنان پس گردنی خواهید خورد که سرتان 5 دور روی گردنتان بچرخد
  1
  19
  ‌چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.