سال آینده بزرگترین رزمایش نظامی آمریکا در اروپا ظرف ۲۵ سال گذشته انجام خواهد شد

العربیه :ژنرال کریستوفر کافولی فرمانده کل نیروهای زمینی ایالات متحده در اروپا دوشنبه تاکید کرد که ارتش آمریکا در بزرگترین عملیات انتشار نیرو در 25 سال گذشته، در نظر دارد سال آینده 20هزار نیروی اضافی را برای مشارکت در رزمایش‌های نظامی به هدف «نمایش قدرت نظامی» در رویارویی با دشمنانی مانند روسیه اعزام کند.
 
9000 نظامی آمریکایی مستقر در اروپا نیز برای مشارکت در رزمایش «دیفندر یوروب 20» به این شمار از نیرو خواهند پیوست که بدین ترتیب مجموع پرسنل این رزمایش به 37 هزار نیرو از کشورهای هم‌پیمان خواهد رسید.
 
ژنرال کاوالی به گروهی از خبرنگاران در پنتاگون گفت، این تمرینات بین ماه مه و ژوئن در 10 کشور اروپایی اجرا خواهد شد. طبق برنامه، در مرحله نخست این رزمایش، 13هزار سرباز و جنگ افزار در فوریه آینده ارسال خواهند شد.
 
این رزمایش در کشورهایی که سابقاً از اعضای اتحادیه اروپا بودند، چالشی لجستیکی به شمار می‌آید چرا که شبکه راه‌آهن باریک‌تر از استاندارد موجود در اروپای غربی بوده و پل‌ها توان تحمل وزن تانک‌های آمریکایی آبرامز را ندارند.
 
ژنرال کافولی بدون اینکه نامی از مسکو به عنوان هم‌آورد اصلی این رزمایش ببرد، تاکید کرد: «پس از سال‌ها کاهش حضور نظامی آمریکا در اروپا بعد از جنگ سرد، استقرار استثنایی این شمار سرباز بازتاب تنش استراتژیک ناشی از ضمیمه شدن کریمه به روسیه در سال 2014 است که همه چیز را دگرگون کرده است».
 
تفنگداران دریایی، خلبانان و نیروهای پیاده نظام آمریکا از طریق هوا، بندرها و چندین پایگاه نظامی آمریکا در اروپا، به ویژه بندر «لا روشل» وارد خواهند شد.
 
علاوه بر رزمایش دریایی و هوایی، تمرینات جانبی مانند عبور از یک رودخانه در لهستان، فرود در لیتوانی و آموزش هماهنگی در سطح فرماندهان در آلمان پیش‌بینی شده است.
 
به گفته ارتش آمریکا، هدف از این رزمایش نمایش توان ارتش ایالات متحده به عنوان یک ابرقدرت در استقرار سریع برای پشتیبانی نیروهای ناتو و واکنش به هر گونه بحران است.
+10
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.