عربستان سعودی پادشاه عربستان خواستار اتحاد کشورهای منطقه برای مقابله با«خصومت ایران» شد

یورونیوز :سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان روز سه شنبه در جلسه اعضای شورای همکاری خلیج فارس خواستار اتحاد کشورهای منطقه برای مقابله با «خصومت ایران» شد.
 
پادشاه عربستان گفت: «منطقه ما امروز با وضعیت و چالش هایی روبرو است که همزمان با ادامه اقدامات تهاجمی ایران که امنیت و ثبات منطقه را تهدید می کند نیازمند تلاشهایی مشترک برای مقابله با آنها است.»
 
او در بخشی از سخنان خود همچنین از جامعه جهانی خواست تا با برنامه هسته ای و موشکی ایران مقابله کند. به گفته سلمان بن عبدالعزیز کشورهای منطقه باید از خود در برابر حمله با موشک های بالستیک محافظت کنند.
 
دولت عربستان از ایران به مسئول حمله به تاسیسات نفتی آرامکو در روز ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) یاد می کند. این در حالی است که تهران هرگونه دخالت در این حمله را رد کرده است.
 
شورای همکاری خلیج فارس در بیانیه ای که روز سه شنبه منتشر شد خواستار افزایش همکاری نظامی و امنیتی برای تامین امنیت منطقه شد. در این بیانیه همچنین بر اتحاد پولی و مالی کشورهای عضو تا سال ۲۰۲۵ میلادی تاکید شده است.
 
شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی، امیر قطر در نشست شورای همکاری خلیج فارس که در ریاض برگزار شده شرکت نکرده است. عربستان، امارات عربی متحده، بحرین و مصر در ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ ضمن قطع روابط خود با قطر، این کشور را به حمایت از «تروریسم» و نزدیکی با ایران متهم کردند.
+43
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  Sarbaze Rahbar - پاریس، فرانسه
  لعنت بر ال سعود وهابیون کثیف و لعنت بر دشمنان نظام با اقتدار و عزت جمهوری اسلامی ایران. به زودی پرچم امپراطوری کبیر ایران زمین با درایت امام خامنه ای به در کعبه آویخته خواهد شد
  14
  3
  ‌سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Sarbaze Rahbar - پاریس، فرانسه
  وای اگر خامنه ای حکم جهادم دنیارو به انیش میکشیم
  14
  1
  ‌سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Zaall - اصفهان، ایران
  زشیر شتر خوردن و سوسمار/ عرب را به جایی رسیده ست کار. که فر کیانی کند آرزو / تفو بر تو ای چرخ گردون تفو
  12
  2
  ‌سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا
  ایران حریف هر کی نشه حریف شماها میشه
  11
  5
  ‌سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  خطاب به این چارتا بدبختی که این بالا متلک نوشتند: عربستان اگه اراده میکرد خیلی راحت میداد گروههای طرفدارش از عراق پالایشگاه آبادان رو بزنند تا دیگه حتی گاز پیک نیکی هم گیرتون نیاد که باهاش غرغری هاتون رو راه بندازید و از گشنگی و خماری تلف بشید. ولی نکرد میدونی چرا؟ چون مرد هستش مثل شما تروریست نیست از پشت حمله نمیکنه
  1
  4
  ‌چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.