رکوردشکنی بودجه حوزه‌های علمیه در بودجه ۹۹

یورونیوز :مطابق لایحه بودجه سال ۱۳۹۹، مجموع بودجه نهادهای موازی و مراکز مذهبی و تبلیغاتی در سال آینده خورشیدی به بیش از ۵ هزار و ۱۰۵ میلیارد تومان می‌رسد که در مقایسه با سال جاری حدود ۴.۸ درصد کاهش خواهد یافت.
 
در صورت تصویب لایحه بودجه پیشنهادی دولت در مجلس ایران، همزمان با کاهش ۳۰ درصدی بودجه سازمان بسیج، بودجه مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در میان نهادهای موازی و مذهبی حکومت ایران بالاترین رقم بودجه را به خود اختصاص خواهد داد.
 
البته افزون بر این، شورای عالی حوزه‌های علمیه، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه‌های علمیه قم، شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران و شورای برنامه‌ریزی، مدیریت حوزه‌های علیمه خراسان و حمایت از مدارس علوم دینی اهل سنت، ردیف های بودجه جداگانه‌ای دارند که مجموع بودجه حوزه‌های علمیه را به بیش از ۲ هزار میلیارد تومان می‌رساند.
 
همچنین «جامعه المصطفی العالمیه» که مسئولیت تربیت طلاب خارجی و تبلیغ مذهبی در خارج از ایران را بر عهده دارد، با رشد ۵۳ درصدی بودجه مواجه خواهد شد و بودجه‌ای بالغ بر ۳۰۸ میلیارد تومان خواهد داشت.
 
مجموع بودجه پیشنهادی برای نهادهای موازی و مراکز مذهبی و تبلیغاتی در سال ۱۳۹۹ معادل معادل ۱۸.۹ درصد افزایش درآمدی است که دولت از محل افزایش ۳ برابری قیمت بنزین به دنبال آن است.
 
+9
رأی دهید
-79

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  پول مبی زبان را میدهند به یک عده ادم مفتخور که اراجیف 1400 سال قبل را چپ و راست و بلغور کنند و نام ان را فعالیت فرهنگی می گذارند!
  2
  83
  دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۷
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان

  مردم سماق بمکند حالا از این هم بیشتر میشه رهخر گفته هرکدامتان ده تا زاد و ولد کنید انگلیس و فراسه و روسیه به ارزوشون رسیدند تجزیه ایران به استانهایی که پادشاه هایش دست پرورده خودشان است و مردمی بیسواد و محتاج
  2
  80
  دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  Mohebat12 - لندن، انگلستان

  مرگ بر خامنه ای
  7
  49
  دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  Mohebat12 - لندن، انگلستان

  مرگ بر خامنه ای,مرگ بر خامنه ای,مرگ بر خامنه ای
  8
  48
  دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Sarbaze Rahbar - پاریس، فرانسه

  درود بر رهبر با ابهت و باهوش و ذکاوت امپراطوری ایران پیشرفته علی خامنه ای ابر مرد تاریخ ایران زمین کوروش زمانه افتخار ایرانیان سرور و سالار ، درد و بلات تو وجود دشمنات عاشقتیم ای پدر ایران نوین
  70
  8
  دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران

  بودجه حوزه علمیه یعنی جیب گشاد رهبر
  6
  49
  دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  babak.iraniii - تهران، ایران

  وقتی به آخوند را میدهی ثروت کشور را اینجوری هاپلو میکنه..
  5
  41
  دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  ordak - بن، آلمان
  [::Sarbaze Rahbar - پاریس، فرانسه::]. یک جمله جوابته : خاک.....!
  0
  6
  دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  اینها بایران مسلط شده اند که افکار و فرهنگ یک مشت افراد عقب مانده را در ایران گسترش بدهند. اخوند چه میفهمد که تعهد سیاسی و اجتماعی و فرهنگی ووو چه هست. اخوند یک مشت اراجیف یاد گرفته و میخواهتد انها را در کشور و منطقه توسعه دهند. از اینکه ملت دارو ندارد برای اخوند جماعت مطلبی نیست. به جهنم که ملت دارو ندارد . ملت کلیه خود ر ا میفروشد مگر امام موسی کاظم دارو داشت. مگر امام رضای غریب دارو داشت که با خوردن انگور جان داد. ان بزرگوار اگر دارو داشت هیچوقت نمی مرد. اخوند جماعت باین کشور مسلط شد تا اراجیف گذشته ها را توسعه بدهد. اخوند اگر بیمار شد بیاری ائمه اطهار بهترین بیمارستانهای دنیا در اختیارش است. ملت ایران اگر بیمار شدند کافی است خودشان را با یک طناب بضریع اقا ی غریب ببندند . انشائالله شفا یبدا میکنند
  1
  17
  دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ

  اینها آمده بودند که ایران را نابود کنند که دارند میکنند
  2
  22
  دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  پاینده ایران و ایرانی - مالمو، سوئد
  [::Sarbaze Rahbar - پاریس، فرانسه::]. تو لیاقتت اون رهبر مفنگی و ترسوته, ودرد و بلای اون رهبر گران چلغوزت تو سرخودت وکس و کارِت ,شماها دشمن ایران وایرانی هستید و دوست هر چه لبنانی و یمنی ووووووووهستید , مرگ بر تو وطن فروش وخان..در ظمن تو سرباز رهبرت نیستی بلکه یک جیره خاره بدبختی, تمام
  0
  5
  ‌سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.