کارخانه «آزمایش» در مرودشت به بازداشتگاه تبدیل شده

ایران بریفینگ : کارخانه آزمایش در دهه ۳۰ در ایران تاسیس شد و در دهه ۴۰ بزرگترین و مدرنترین کارخانه تولید صنایع خانگی خاورمیانه بود ، انقلاب که شد در سال ۱۳۵۸ کارخانه‌های آزمایش مصادره شدند و محسن آزمایش  صاحب این کارخانجات به اتهام «ترویج زندگی غربی» اول به اعدام محکوم شد و سپس با تحمل یکسال زندان آزاد شد و بعد بصورت غیرقانونی از ایران فرار کرد و  به سوئیس مهاجرت کرد.
 
کارخانجات آزمایش در دهه هفتاد از طریق بورس به بخش خصوصی به قیمت کمتر از ۱۵ میلیارد تومان واگذار شد در حالیکه این قیمت حتی زمینهای کارخانه نیز نبود و البته صاحب آن کسی نبود جز داماد آیت الله نوری همدانی.
 
آزمایش نیز مثل تمامی کارخانه های واگذار شده در سال ۱۳۸۸ به دلیل بدهی‌های فراوان به حالت نیمه تعطیل درآمد  و کارکنان واحد مرودشت آزمایش، (تنها کارخانه فعال آزمایش در کشور) از ۱۴۰۰ نفر به ۱۶۰ نفر کاهش یافت و کارخانه به حالت نیمه تعطیل درآمد.
 
حالا خبر رسیده کارخانه آزمایش در مرو دشت به علت پرشدن تمامی زندانها و بازداشتگاه های استان فارس در روزهای اخیر تبدیل شده است به زندان اداره اطلاعات فارس !
 
روزگاری خمینی گفته بود زندانها را به دانشگاه تبدیل می کنیم اما ظاهرا تصمیم بر آن است که کارخانه ها را به زندان تبدیل کنند.
+69
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  تقریبا در تمام جهان صنعتی کارگران فهمیده اند که کارخانه های دولتی با ایده های کمونیستی کارآئی نداشته و بعلت حقوق های غیر معقول و کارگران اضافی بازده اقتصادی نداشته، و ضمن بدی کیفیت، رو به زوال میروند. دولتی کردن کارخانه های ایران هم همین بلا را بر سر این صنایع آورد و حالا این واحد تبدیل به زندان شده است. به همین دلیل هست که ارا حزب کمونیست فرانسه زیر یک درصد هست
  5
  32
  یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  مرگ بر خامنه ای
  2
  20
  یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  همین یه قلم نشون دهنده کارنامه عین ..جمهوری اسلامیه. وقتی ال جی و سامسونگ هنوز تو کمر باباشون بودن کارخونه ازمایش داشت لوازم خانگی تولید میکرد. حالًا ال جی و سامسونگ شدن برند جهانی، آزمایش شده بازداشتگاه! خوشم میاد هنوز هم یه سری دم از اقتدار میزنن!
  0
  11
  یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  بنده خدا محسن آزمایش در فقر و نداری در مراکش درگذشت هنوز هم بچه هاش نتونستند حقش رو از اینها بگیرند. این است عدالت در مملکت ما
  0
  2
  دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.