دبی پرساخت‌وساز‌ترین کلان‌شهر دنیاست

العربیه :دبی برای چندمین سال متوالی‌ توانست جایگاه خود به عنوان پرساخت‌وساز‌ترین شهر در میان کلان‌شهرهای دنیا را حفظ کند. مجموع ارزش پروژه‌های ساخت‌وساز فعلی در دبی 611.2 میلیارد دلار اعلام شد.
 
براساس آمار ارائه شده توسط «گلوبال دیتا» دبی با 611.2 میلیارد دلار پروژه در حال ساخت در صدر فهرست پرساخت‌وساز‌ترین کلان‌شهرهای دنیا در سال 2019 قرار گرفت و لندن با 342.9 میلیارد دلار در رده دوم ایستاد. رده سوم این فهرست با 285.2 میلیارد دلار به شهر نیویورک تعلق گرفت.
 
موسسه گلوبال دیتا که در لندن مستقر است کلان‌پروژه‌های ساخت و ساز در همه حوزه‌ها را بررسی کرده و اقدام به ارزش‌گذاری روند پیشرفت این پروژه‌ها از زمان اعلان تا اجرای آن در شهرهای مهم دنیا کرده و براساس داده‌های به دست آمده فهرستی از 50 کلان‌شهر پرساخت‌وساز‌تر دنیا تهیه می‌کند. هر کدام از این کلان‌شهرها حداقل 30 میلیارد دلار پروژه ساخت‌وساز در حال اجرا دارند و ارزش مجموع پروژه‌های این شهرها که 8200 پروژه اعلام شده‌اند، 5.3 تریلیون دلار برآورد شده است.
 
در میان کشورهای عربی منطقه دبی، کویت و قاهره توانستند در میان 10 شهر برتر این فهرست، از نظر سطح هزینه‌های کلان‌پروژه‌های ساخت و ساز قرار بگیرند و به نظر می‌رسد حوزه ساخت و ساز یکی از عوامل اصلی رشد اقتصادی این شهرها در سال‌های آینده باشد.
 
به گفته یاسمین گوسی، اقتصاددان موسسه گلوبال دیتا، براساس پیش‌بینی‌ها اقتصاد دبی در سال میلادی جاری 1.3 درصد رشد کند و این نشانگر پیشرفت ساخت ساز پروژه‌های زیرساختی مرتبط با نمایشگاه اکسپو دبی 2020 باشد.
+10
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.