سفیر ایالات متحده در سازمان ملل : آمریکا ابزار‌های دیگری برای مقابله با اقدامات مخرب ایران دارد

 کلی کرفت، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل (عکس آرشیو) رادیو فردا :کلی کرفت، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل روز جمعه ۱۵ آذرماه تاکید کرده است که واشینگتن به کارزار «فشار حداکثری» خود علیه تهران ادامه می‌دهد.
 
به گزارش آسوشیتدپرس، کلی کرفت تصریح کرده است چنانچه ایران به اقدامات «مخرب» خود در منطقه ادامه دهد، واشینگتن ابزارهای دیگری برای مقابله با اقدامات تهران در اختیار دارد.
 
طبق این گزارش سفیر ایالات متحده در سازمان ملل در نخستین کنفرانس خبری از زمان آغاز به کار خود در خصوص اعتراضات در ایران تاکید کرد: آنچه برای من اهمیت دارد این است حکومت با مردم بد رفتاری می‌کند و آنها را آزار می‌دهد.
 
به دنبال افزایش ناگهانی بنزین در ۲۴ آبان‌ماه گذشته بسیاری از شهرهای ایران صحنه اعتراضات گسترده به این اقدام بود. اما این اعتراضات به سرعت با سرکوب خشن و گسترده از سوی نیروهای امنیتی و انتظامی جمهوری اسلامی روبه‌رو شد.
 
عفو بین‌الملل می‌گوید که در جریان اعتراض‌های اخیر در ایران دست‌کم ۲۰۸ نفر کشته شده‌اند. این در حالی است که نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران پنجشنبه شمار کشته شدگان در اعتراضات به افزایش بهای بنزین در ایران را بیش از هزار نفر اعلام کرد.
 
کلی کرفت تصریح کرده است٬ ما تغییری در رفتار آنها به ویژه در خاورمیانه ندیده‌ایم.
 
وی اظهار داشت، ایران یک بازیگر «بد» در منطقه است و باید دید چه تحولی در لبنان، سوریه و یمن روی خواهد داد.
 
سفیر ایالات متحده در سازمان ملل ایران گفت: ما ابزارهای بسیاری برای استفاده داریم و ما به استفاده از آنها علیه ایران ادامه خواهیم داد.
 
کلی کرفت تاکید کرد: ما این موضوع را خیلی می‌گیریم. ابزارهای دیگری وجود دارد که در صورت ادامه این رفتار بدخواهانه ایران، علیه آنها استفاده خواهیم کرد.
 
سفیر ایالات متحده توضیح بیشتری در خصوص این ابزارها ارائه نکرده است.
 
به دنبال خروج آمریکا از توافق هسته‌ای موسوم به «برنامه اقدام جامع مشترک»، برجام، در سال گذشته، واشینگتن کلیه تحریم های تعلیق شده علیه تهران را بازگرداند. آمریکا خواهان توافقی تازه با ایران است که علاوه بر برنامه هسته ای این کشور، برنامه موشکی و رفتارهای منطقه‌ای جمهوری اسلامی را شامل شود.
 
آمریکا می‌گوید، تا تغییر رفتار حکومت ایران به فشار حداکثری خود علیه این کشور ادامه می‌دهد. با بازگشت تحریم های نفتی آمریکا، صادرات نفت ایران به شدت سقوط کرده است.
 
قبل از تحریم‌ها، ایران روزانه ۲.۵ میلیون بشکه نفت صادر می‌کرد، اما گزارش های حاکی است صادرات روزانه نفت ایران در ماه نوامبر به ۲۱۳ هزار بشکه سقوط کرده است.
 
در همین حال، شماری از مقام‌های دولت آمریکا اخیرا به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که برآوردهای اطلاعاتی طی یک ماه گذشته نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی در حال تغییراتی در موضع نیروها و تسلیحات خود است.
 
خبرگزاری فرانسه نیز به‌نقل از شماری از مقام‌ها گفته حملات اخیر شبه‌نظامیان مرتبط با تهران، به دارایی‌های ایالات متحده، باعث شده واشینگتن به بررسی احتمال افزایش نیروها بپردازد.
+12
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.