دستگیری مرد شیادی که از مهاجران با ایجاد علامت مرزی تقلبی اخاذی میکرد

یورونیوز :مرد شیادی که با ایجاد گذرگاه ساختگی در مرز روسیه با فنلاند از مهاجران اخاذی می کرد، دستگیر شد. به گفته سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) این مرد که نام و هویتش فاش نشده به مهاجران وعده می‌داد که آنها را وارد خاک فنلاند می‌کند.
 
او برای این که به مهاجران بقبولاند وارد خاک فنلاند شده‌اند، موانع و علام مرزی ساختگی درست کرده و برای طبیعی جلوه دادن کل ماجرا، مهاجران را با خودرو و پیاده در مسیرهای متفاوت همراهی می‌کرد. او حتی کنار دریاچه‌ای قایقی بادی گذاشته بوده تا نقشه‌اش غیرواقعی به نظر نرسد.
 
فرد یاد شده کارگران مهاجر را از این گذرگاه ساختگی عبور می‌داد و مهاجران گمان می‌کردند که وارد خاک فنلاند شده‌اند اما در واقع آنها وارد حومه شهر «ویبورگ» روسیه می‌شدند.
 
مرد فریبکار از هر کدام از چهار مهاجر جنوب آسیا بیش از ۱۰ هزار دلار گرفته بود. مهاجران وقتی فهمیدند سرشان کلاه رفته که توسط مرزبانان روس متوقف شدند و شنیدند که نه در فنلاند بلکه همچنان در خاک روسیه هستند.
 
دادگاهی در سن پترزبورگ روسیه این مهاجران را که ۲۸ نوامبر بازداشت شدند بدلیل زیر پا گذاشتن قوانین مهاجرتی جریمه و آنها را ملزم به ترک روسیه کرد.
 
روسیه با فنلاند، کشوری که عضو اتحادیه اروپاست، مرزی بطول ۱۳۴۰ کیلومتر دارد.
+16
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.