هزینه‌های زیست محیطی مُد سرسام‌آور است

 معترضان و فعالان زیست محیطی در یک تظاهرات علیه صنایع مد جلوی فروشگاهی در استانبول - ۲۹ نوامبر ۲۰۱۹ صدای آمریکا :صنعت جهانی مد سالانه بیش از ۱.۵ میلیارد تن دی اکسید کربن تولید می کند. این رقم بیش از دی اکسید کربن تولید شده توسط صنایع بین المللی (جهانی) هواپیمایی و کشتیرانی است.
 
به گزارش رادیوی عمومی ملی بوستون (WBUR)، سازمان «انقلاب مد» (Fashion Revolution)، بزرگترین جنبش کنش‌گرایی مرتبط به صنعت مد است. این سازمان پس از فاجعه شش سال پیش فروریزی ساختمان یک کارخانه تولید لباس در بنگلادش، که موجب مرگ بیش از ۱,۱۰۰ نفر کارگر شد، شکل گرفت.
 
در یک سال گذشته بیش از ۳.۵ میلیون نفر با سازمان «انقلاب مد» همکاری داشته اند تا اخلاقیات مرتبط به تهیه لباس را به مصرف‌کنندگان نشان دهند.
 
این سازمان غیر انتفاعی رویدادهای مختلفی را در سراسر جهان برگزار می کند تا از شرایط کار در کارخانه های تولید لباس و نقش صنعت مد در تغییرات اقلیمی اطلاع‌رسانی کند. و روی برندهای بزرگ جهان فشار بگذارد تا حقوق بشر و حفظ محیط زیست را در مراکز زنجیره ای خود در سراسر جهان به اجرا در آورند.
 
به گفته سازمان «انقلاب مد»، حدود ۶۰ درصد از پارچه های مصنوعی از سوخت‌های فسیلی تهیه می شوند و ۸۵ درصد از پارچه ها و مواد استفاده شده در پوشاک سر از قبرستان‌های زباله در می آورند، جایی که پوسیده و تجزیه نمی شوند.
+8
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.