رئیس پلیس ایران: فتنه و جنگ امنیتی را خنثی کردیم، آماده برخورد با ناامنی هستیم

سرتیپ حسین اشتری هشدار داده که نیروی انتظامی ایران آماده برخورد با هرگونه ناامنی است بی بی سی :رئیس پلیس ایران اعتراض‌ها به افزایش قیمت بنزین در این کشور را "یک فتنه" و "جنگ امنیتی" توصیف کرده که به ادعای او "در عرض کمتر از ۷۲ ساعت و به عبارتی ۴۸ ساعت خنثی شد."
 
اعتراض‌های گسترده به افزایش ناگهانی قیمت بنزین به طرز شدیدی سرکوب شد و بنا بر آمار سازمان عفو بین‌الملل بیش از ۲۰۰ نفر در جریان این اعتراض‌ها کشته‌ شده‌اند.
 
سرتیپ حسین اشتری هشدار داده که نیروی انتظامی ایران آماده برخورد با هرگونه ناامنی است و بر آمادگی نیروهای تحت امرش برای مقابله با اتفاقات مشابه تاکید کرده است.
 
با گذشت بیش از سه هفته از اعتراض‌ها در ایران هنوز شمار افرادی که در جریان اعتراض‌ها به افزایش قیمت بنزین بازداشت‌ شدند مشخص نیست.
 
آمار رسمی هم در باره تعداد جان‌باختگان اعلام نشده است.
 
روز گذشته میشل باچله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در مورد قربانیان اعتراض‌های اخیر در ایران ابراز نگرانی کرد و خواهان تحقیقات مستقل و بی‌طرفانه در مورد قتل معترضان و بدرفتاری و مرگ‌های گزارش شده در بازداشتگاه‌ها شد.
 
او گفت ۲۰۸ نفر از جمله ۱۳ زن و ۱۲ کودک در جریان اعتراض‌ها کشته شده‌اند.
 
رئیس پلیس ایران در سخنان خود گفته است که نیروی انتظامی موافق زمان اجرای طرح افزایش قیمت بنزین و قیمت‌های اعلام شده نبود.
 
آقای اشتری گفته است پس از اعلام افزایش قیمت بنزین، اولین حادثه در خرمشهر بوده که او آن را یک حرکت مسلحانه خوانده است. او همچنین حمله به پمپ بنزین در سیرجان را ذکر کرده که این شهر از اولین شهرهایی بود که خبر کشته‌شدن یک معترض در آنجا منتشر شد.
 
رئیس پلیس ایران در سخنانی که می‌توان آن را به حمایت از قطع اینترنت برداشت کرد بر لزوم راه‌اندازی اینترنت ملی تاکید کرده و اینترنت را در "فتنه" موثر خوانده است.
 
مقام‌های ایران یک روز پس از آغاز این اعتراضات، دسترسی شهروندان این کشور به اینترنت را قطع کردند. قطع ارتباط اینترنتی با انتقاد شماری از کشورها و نهادهای مدافع حقوق بشر مواجه شد.
+7
رأی دهید
-66

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  با مسلسل .تانگ. توپ رفته به جنگ .جوان ۱۴ ساله. کودک. بچه.پرستار .می‌ گوید در جنگ پیروز شدیم. حالا درک می‌‌کنم. چرا این پاسداران‌ها ۷ سال با صدام جنگیدن. بعد آمریکا آمد. در عرض ۳ روز راه کربلا را برای ما باز کرد. این نتیجه جیره خوری یک شیخ رسوا می‌‌باشد. شکم گنده تر. .... اسلام فندقی تر .هرچه اون بزرگتر می‌‌شود. این کوچکتر
  3
  55
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک

  مگه اینها بشه جنگ جهانی برای شما و شما هم بشید پیروزش!!!!!!! بد بختها کشتن مردم بی دفاع شرم داره ,شماها بهش میبالین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  3
  48
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران
  یعنی آماده کشتارهستیم ,چون قیافت بد جوری شبیه خونخواران و جلادان اهریمنی تاریخ بشریت هست
  3
  19
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران
  یعنی آماده کشتارهستیم ,چون قیافت بد جوری شبیه خونخواران و جلادان اهریمنی تاریخ بشریت هست
  4
  17
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  خبر نداره مردم براش چه خوابی دیدند.
  4
  25
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران
  آره خودتون رو آماده کنید که داریم مسلح میشیم و نابودیتون خیلی نزدیکه . من که آماده ی آماده م و به زن و بچه هاتون هم رحم نمیکنم
  2
  14
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  مرگ و لعنت بتو جنایتکار که مغز کودکان و جوانان معترض را هدف قرار دادی و با خون مردم ایران وضو میگیری و بدیدار خدای جنایتکار اسلام آرزو میکنم روزی شاهد مغز شکافته شده بچه هایت و عزیزانت باشی بیشرف آن نانی که در حلق زن و بچه ات میکنی آغشته به خون کودکانی که در آبان ماه بدستور تو متلاشی شده امیدوارم که همگی تان به درد بی درمان دچار شوید و شاهد پر پر شدن عزیزانتان در جلوی چشمانتان باشید
  3
  14
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران
  جانی قاتل مردم بی گناه. در روز مرگ شما و دینتان پیروزی ایران را جشن میگیریم.
  1
  10
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.