گلشیفته فراهانی: درد و رنج یک ملت می‌تواند باعث انفجار شود

یورونیوز :گلشیفته فراهانی در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه سرکوب اعتراضات سراسری در ایران را وحشتناک خواند و گفت که حکومت ایران صدها تن از معترضان را قتل عام کرده است.
 
تنها بازیگر ایرانی پس از انقلاب که موفق به ایفای نقش در فیلم‌های هالیوودی شده است در حاشیه فستیوال فیلم مراکش با خبرگزاری فرانسه گفتگو کرد.
 
دختر بهزاد فراهانی، بازیگر و کارگردان مشهور تئاتر در ایران گفت: «یاد گرفته‌ام که درباره ایران دچار رویا بافی نشوم. نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم که فردا در این کشور چه خواهد گذشت. یک‌شبه قیمت بنزین را به این سرعت افزایش دادند و می‌دانم که هموطنانم رنج و مشقت اقتصادی، سیاسی و دموکراتیک بی سابقه‌ای را تحمل می‌کنند. درد و رنج یک ملت می‌تواند باعث انفجار شود.»
 
گلشیفته فراهانی بازی در سینما را در چهارده سالگی با فیلم درخت گلابی، ساخته داریوش مهرجویی آغاز کرد.
 
او در سال‌های اخیر نیز در کنار بزرگان سینمای جهان از جمله لئوناردو دی کاپریو ایفای نقش کرده است.
 
گلشیفته فراهانی از سال ۲۰۰۸ میلادی به دلیل انتقادات فراوان و تهدیدهایی که به دلیل بازی در سینمای هالیوود دریافت کرد، به ایران بازنگشته است.
 
او به خبرنگار خبرگزاری فرانسه گفت: «در حال حاضر گذرنامه ایرانی ندارم و می‌دانم اگر هم داشتم نمی‌توانستم به ایران بروم زیرا دیگر راه بازگشتی نخواهم داشت.»
 
او دلیل تبعید خود را «زن بودن» و بازی بدون حجاب در فیلم‌ها عنوان کرد. گلشیفته فراهانی گفت: «بسیاری عدم بازگشت من به ایران را نمونه یک «عمل سیاسی» می‌بینند اما من نه سیاستمدار و نه فعال سیاسی هستم. من یک بازیگر بودم، یک بازیگر زن و اگر مرد بودم با چنین مشکلاتی مواجه نمی‌شدم.»
+70
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  گلی جان عزیزی ، تا بترکه چشم اون بی وجدانهایی که نمیتونن ببیننت.
  9
  40
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  او دلیل تبعید خود را «زن بودن» و بازی بدون حجاب در فیلم‌ها عنوان کرد.(!) شهره آغداشلو هم در همان هالیوود بازی کرد و بی حجاب هم بود،اما کمترکسی به او ایراد میگیرد. اما شما بی حجاب نبودی،بلکه چیزی برتن نداشتی،البته دوستان برمن خواهند تاخت که:«بتو چه مربوط؟»یا «مگر باید ازتو اجازه میگرفت که لخت شود؟».بله،به من مربوط نیست.این که زنان ایران «در بند» هستند و همینکه ازبند درمی آیند،کاملأ از آن در می آیند،این اولین تصویری بود که از زنان ایران بر پرده سینمای هالیوود نقش بست.
  44
  11
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  RAHSHENAS - برلین، آلمان
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. شما اگه بیل زنی یه بیل به باغچه خودت بزن!
  7
  23
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. به تو چه؟؟ شماره آنش نشاتی بدم خدمتتون؟؟
  6
  20
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  millionaire - منچستر، انگلستان
  به امید روزى که لختیها و naturist هاى ایرانى هم در یک قسمت از کنار دریا ى مازندران آزادانه لخت شن و هیچ دینى هم فضولى تو کارشون نکنه
  0
  7
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. یه صلوات محمدی هوا کن بعدش دو رکعت نماز بخون کاری به کار مردم نداشته باش همینطور که گلشیفته کاری به کار پاچه خواران اغا مثل الهام چرخنده و غیره نداره چون یک موی گلشیفته به تمام اون زنهای به ظاهر با حجاب و در واقع لخت می ارزه.
  0
  7
  یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.