مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا در کنگره: ایران را زیر نظر داریم و آماده تطابق با شرایط هستیم

 اعضای نیروی دریایی آمریکا روی ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن، در نزدیکی تنگه هرمز؛ ۱۹ نوامبر سال جاری رادیو فردا :یک روز پس از آن‌که سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گزارش‌ها در مورد اعزام ۱۴ هزار نیروی تازه‌نفس به خاورمیانه «برای مقابله با تهدیدهای ایران» را رد کرد، یک مقام ارشد این وزارت‌خانه از بررسی شرایط و احتمال افزایش نیروها خبر داد.
 
جان رود، معاون سیاسی وزیر دفاع آمریکا، که از مقام‌های ارشد پنتاگون به‌شمار می‌رود، در کنگره کشورش گفته واشینگتن «رفتارهای ایران را با نگرانی زیر نظر دارد».
 
آقای رود که روز ۱۴ آذر ماه در نشست کمیته نیروهای مسلح سنا حضور یافته بود، یک روز پیش از آن نیز به خبرنگاران گفته بود «شواهدی حاکی از احتمال وقوع اقدامات تهاجمی ایران می‌بینیم که به دلایل روشن وارد جزئیات آن نمی‌شوم».
 
در همان زمان روزنامه وال‌استریت‌جورنال به نقل از مقام‌های آمریکایی گزارش داد دولت دونالد ترامپ «برای مقابله با تهدیدهای ایران در حال بررسی اعزام ۱۴ هزار نیروی بیشتر» به منطقه خاورمیانه است.
 
اعزام این مقدار نیروی تازه‌نفس به خاورمیانه اما فورا با واکنش‌هایی روبه‌رو شد.
 
سناتور جمهوری‌خواه جاش هالی، در حساب کاربری خود در توئیتر نوشته بود «منتظر هستم تا فردا در کمیته نیروهای مسلح سنا، بشنوم چرا پنتاگون ظاهرا تصمیم به اعزام ۱۴ هزار نیروی بیشتر به خاورمیانه گرفته است… آیا آماده یک جنگ زمینی می‌شود؟».
 
در واکنش اما سخنگوی دفاع آمریکا، گزارش وال‌استریت‌جورنال را رد کرد و گفت ۱۴ هزار نیرو به خاورمیانه فرستاده نمی‌شود.
 
اکنون اظهارات جان رود نشان می‌دهد بررسی‌ها برای افزایش احتمالی نیروها ادامه دارد، هرچند مشخص نیست آیا تصمیمی در این مورد گرفته شده و سطح افزایش نیروها تا چه اندازه خواهد بود. البته آقای رود هم اعزام ۱۴ هزار نیرو را رد کرده‌است.
 
شماری از مقام‌های دولت آمریکا به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که برآوردهای اطلاعاتی طی یک ماه گذشته نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی در حال تغییراتی در موضع نیروها و تسلیحات خود است.
 
خبرگزاری فرانسه نیز به‌نقل از شماری از مقام‌ها گفته حملات اخیر شبه‌نظامیان مرتبط با تهران، به دارایی‌های ایالات متحده، باعث شده واشینگتن به بررسی احتمال افزایش نیروها بپردازد.
 
جان رود در جریان نشست کمیته سنا گفته «ما همچنان در حال نظارت بر این تصویر تهدیدآمیز هستیم و توانایی این را داریم که به‌طور فعالی ظرفیت‌های نظامی خود را با شرایط تطبیق دهیم».
 
مقام‌های جمهوری اسلامی هنوز واکنشی به گزارش‌ها و اظهارات تازه مقام‌های وزارت دفاع آمریکا نشان نداده‌اند.
+47
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  لابد نگران هستند که ملت آخوند را از حکومت ساقط کند و نیرو برای کمک به سرکوب میفرستند.
  4
  35
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  به رسمیت شناختن اپوزیسیون و دولت در تبعید ، به جای حکومت اشغالگر ناجمهوری اسلامی ، بهترین قدم خواهد بود.
  2
  37
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  انقدر زیر نظر گرفتین زیرنظرتون در نگرفت یابوها علفی. این حکومت رو سافط نمیکنید حداقل بزرگش نکنید مثل پروستات آقاشون. 4تا اسلحه بین مردم پخش کنید. اسلحه بدید ما خودمون ریشه اینارو میکنیم.
  0
  15
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  کثافتها چی چی را زیر نظر دارید؟از زمان کارتر اشغال ,شماها منطقه را آرام نمیخواستید و هدفتان این بود که با تغیر نظام, از ایران یک لولو در منطقه بسازید برای ترساندن شیخ نشینان برای فروش تسلیحات نظامی که کاملا هم موفق شدید,بقیه اقدامات و حرفهایتان هم زرت و پرت و دری وری هست.تمام
  0
  6
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.