هفت سال حبس به خاطر گل دادن به مردم در مترو و حکم اعدام برای دشنام به پیامبر

دویچه وله :هفت فعال مدنی که دو تن از آنان در مترو به مردم گل داده بودند مجموعا به ۲۹ سال حبس محکوم شدند. ندا ناجی، فعال مدنی نیز به پنج سال و شش ماه زندان محکوم شد. خبرگزاری رکنا نیز خبر از حکم اعدام برای یک فعال تلگرامی داده است. 
 
هفت فعال مدنی که دو تن از آنان در مترو به مردم گل داده بودند مجموعا به ۲۹ سال حبس محکوم شدند. ندا ناجی، فعال مدنی نیز به پنج سال و شش ماه زندان محکوم شد. خبرگزاری رکنا نیز خبر از حکم اعدام برای یک فعال تلگرامی داده است.
 
خبرگزاری هرانا گزارش داده که هفت فعال مدنی به نام‌های رها احمدی، آرمین سورانی، محمد ابوالحسنی، سامان زندیان، معین حاجیزاده، وحید قدیرزاده و لیلا میرغفاری، از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران مجموعا به ۲۹ سال حبس تعزیری محکوم شدند.
 
این حکم روز چهارشنبه ۱۳ آذر با حضور متهمان به آنها ابلاغ شده است. دادگاه رسیدگی به اتهامات این افراد روز ۱۹ آبان به ریاست قاضی صلواتی برگزار شده بود.
 
بر اساس این حکم سامان زندیان و معین حاجیزاده هر کدام از به اتهام "اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری" به هشت سال حبس تعزیری، رها احمدی، آرمین سورانی، وحید قدیرزاده و محمد ابوالحسنی هر کدام به اتهام "اجتماع و تبانی" به دو سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند. همچنین لیلا (خدیجه) میرغفاری به اتهام "اجتماع و تبانی" به پنجسال حبس تعزیری محکوم شده است.
 
از میان این افراد دو متهم به نام‌های رها احمدی و لیلا میرغفاری پیشتر به دلیل فیلمی از آنها که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و آنها را در حال گل دادن به مردم در مترو و صحبت کردن با آنها نشان می‌داد، بازداشت شده بودند.
 
سایر متهمان در مرداد ماه در تهران، قزوین و اردبیل بازداشت شده بودند.
پنج سال و نیم حبس برای ندا ناجی ندا ناجی ندا ناجی، فعال مدنی که از روز کارگر ۱۱ اردیبهشت در بازداشت به سر می‌برد، به پنج سال و نیم حبس محکوم شد.
 
جمال عاملی همسر ندا ناجی این خبر را در صفحه توییترش منتشر کرده است.
 
در تجمع روز جهانی کارگر مقابل مجلس شورای اسلامی ایران، ندا ناجی و عاطفه رنگریز بازداشت شدند. این دو یک ماه پس از بازداشت از زندان اوین به قرچک ورامین منتقل شدند.
حکم اعدام برای فعالیت تلگرامی
خبرگزاری رکنا خبر از صدور حکم اعدام برای یک فعال تلگرامی داده است. بر اساس این گزارش میثم م. ۳۹ ساله مدیر یک کانال تلگرامی بوده است.
 
اتهام این زندانی "سب نبی" (دشنام به پیامبر اسلام) عنوان شده است. "نگهداری سلاح، داشتن اسپری اشک‌آور، شرب خمر، اهانت به مقدسات، نگهداری مشروبات دست‌ساز و تبلیغ علیه نظام" از جمله اتهاماتی است که در کیفرخواست این فرد عنوان شده است.
 
به گزارش رکنا، میثم م. به خاطر سب‌النبی به اعدام و بابت سایر اتهامات به حبس، شلاق و جریمه نقدی محکوم شده است.
 
این حکم در دیوان عالی کشور تایید شده است.
+12
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  عقب افتاده هستند و بیشترین دلیلش هم اسلام هست...همین!
  3
  30
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Majid38 - ملبورن، استرالیا

  مردم ایران باید با دین اسلامى براى همیشه خداخافظى کنند.
  3
  29
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران

  تنها را ه نجات سوزاندن کتابشون هست
  3
  23
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.