عذرخواهی ابوالفضل بهرام‌پور از اشتباهش در تفسیر و تطبیق آیات قرآن

ابوالفضل بهرام‌پور بابت تفسیر و تطبیق آیات قرآن عذر خواهی کرد. طی یکی دو هفته گذشته فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که در آن ابوالفضل بهرام‌پور مترجم و مفسر قرآن کریم در برنامه‌ای تلویزیونی ضمن شرح آیه ۳۳ سوره مبارکه مائده به بیان مجازات اغتشاشگران براساس قرآن کریم پرداخته بود.

آنطور که سایت رویداد ۲۴ نوشته، بهرام‌پور حکم داد که «معترضانی که اکنون در زندان ما هستند سه حکم دارند؛ زجرکش بشوند یعنی دست و پای مخالف آن‌ها قطع، چشمانشان درآورده و بعد کشته شوند.»
+7
رأی دهید
-192

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  baba bekheyal - اسپارت، ایران

  تو احمق فارسی بلد نیستی چه برسه زبون سوسما رارو
  8
  217
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  به کاکا خوردنت پشیمون شدی آره ؟ چیزی نمونده که ارباباتم به کاکا خوردن راضی بشن ولی مردم دیگه رحم ندارن . مثل همون قرآنی که تو تفسیر میکنی همون بلارو به سرتون میارن . دیر نیست .به همین زودیها
  1
  162
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Afshin51 - کلن، آلمان

  اتفاقاً کاملاً درست بود تمام حرفهایت اما این آخوندهای مفتخور کلاهبردار از ترس آنکه دکانشان تخته شود قرنهاست که مفاهیم و معانی قران و روایات را با توجه به شرایط مقتضی بنفع خودشان تعبیر و تفسیر میکنند ،مرگ بر تمامی مفتخوران حکومت اسلامی ایران .
  4
  143
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  arya_japan - توکیو، ژاپن

  15 مسموم منظورش از نفر 15 چه کسی بود ؟. این مردک فارسی بلد نیست حرف بزنه .برای مردم نسخه می پیچه.
  2
  127
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  یه شب مهتاب - استکهلم ، سوئد

  نه حاجی ، تو درست ترجمه کردی ولی الان قهوه ایت کردند و گفتند خفه بمیر پیری و از افسارت گرفتند و آوردندت جلوی دوربین که بگی شکر خوردم . ولی به اربابات بگو که نوبت اونها هم خیلی نزدیکه. مردم آگاه تر شدند و بیزارند از این دین وحشی و خونریز.
  3
  157
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران

  اتفاقا درست معنی کردی این کتاب ظلم و خشونت و بربر را
  5
  139
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  [::Afshin51 - کلن، آلمان::]. من هم کاملا" با شما موافقم دوست گرامی !
  2
  64
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  پاینده ایران و ایرانی - مالمو، سوئد

  حالا که گندش در اومد و ماهیت اصلی دین اسلام اشکار شد میخوان ماسمالیش کنن, ولی خیلی دیر شد چون ملت ازاد ایران زمین دیگهگول نمیخورن
  2
  93
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  این روش (قطع دست و پا و ...) در سوره العراف (ایه ١٠٩ به بعد) یه پای فرعون نوشته شد اول. بعد خدای مدینه ظاهرا بدش نیامد أورد توی قانون خودش . و یه محمد توی سوره مائده همون روش کار فرعون رو میگه اجرا کن!! واقعا که چه کتاب متقن و شریف و بدون غلطی است این قران!! 😁
  6
  71
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شمرالله - مونیخ، آلمان

  ایشون استاد دانشگاو قوه ضد قضایی مملکت اوند زده بوده، حالا قضاوت با شما یک قاطر شده معلم یک گله گاو، یعنی کنار شاخ زدن جفتک زدن را هم بهشون یاد داده. میگه من نفهمیدم نمیبایست میگفتم ملت را قتل و عام کنید ،دست و پاشون ریو ببرید و داخل یک کشتی شکسته اونها را ببرید وسط دریا تا خودشوپن بمیرند، این حرفش باعث سوء استفاده دشمنان شده، یعنی اگر اینو کنار یک الاغ بگذارهی ایا الاغ بعدا بخاطر توهین شکایت نمیکنه؟. اینها شدن قضات و استاد قضات مملکت، و شاگردهاش هم امثال لاجوردی و قاضی صلواتی قاضی ملعونی هستند.حالا ناراحته چرا دشمنها از اراجیف استادانش خرده گرفتند!
  3
  50
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. ببینم فرق تو با ان استاد قضات اخوندی چی است. مشکل ایرانی اینه که در هر جایی خودش و مخاطب میدونه بدون اینکه هیچ اطلاعی داشته باشه!
  24
  8
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::شمرالله - مونیخ، آلمان::]. بخوای فرقش رو میکنم چشمت بفهمی. برو همون سوره و ایه رو بخون میفهمی. توی سوره أعراف همین روش شکنجه از زبان فرعون بیان شده، بعد همین روش توی سوره مائده شده فرمان الهی. حداقل فرق من با تو اینه که همین تازی نامه رو جلد به جلد خوندم. هنوز وقتی زحمت نکشیدی بری یه سرچ کوچیک بکنی اونوقت داری حکم میدی به عدم اطلاع من،. این توی که هیچ فرقی با اون قاضی نداری داداش
  4
  22
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. اگر تو اون را طوطی خوان کردی من ۲ سال در پاکستان و یک سال در مصر با این کتاب سر کار داشتم هر چند هیچ اعتقادی به مذهب ندارم ،شما در هر سوریه قران که به ایاتی میرسید که در ان ازخشونت و قتل گفته شده و حتی در مورد بهشت و غذاب جهمنم گفته شده در اخره یک ایه امده که میگه: تلک امثال لعلکم تعقلون...میدوننی یعنی چه؟ شما از مسئله وعید چیزی حالیتونه؟ خودمون هم در فاهسی گاهی بکارش میبریم ،مثل وعده وعید!وعید یعنی ترساندن از طریق ایجاد وحشت در کسی قبل از انجام عملی که عاقبتش به ضرر هر دوطرف ختم بشه. متلا دو نفر که با هم درگیر میشن و نفر A به B نیگره اگه یک قدم از مرزتو عدول کنی گردنت را نمیزم، یا استوخانهات را میشکنم این به این معنی نیست که طرف واقعا گردن طرف مقابل را میزنه .در قران هم اگر چنین مثالی اورده شده فقط و فقط برا ترساندن از عواقب کار است،وگر نه دراسلام نمیامد : من لایَرحم لا یُرحم هر کس رحم نداشته باشه خدا هم به او رحم نمیکنه.فرق منم با تو اینه که من میدونستم چی میخونم ...
  13
  7
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  ...ولی تو مثل این اقای استاد دانشگاو قضایی مملکت ولی وقیه همینکه معنی ۴ عربی را بتونه معنی کنه یا معنیش را حالی بشه میگه من علامه دهرم عمامه هم روی سرش میگذاره.اگر ما ایرانی جماعت میتونستیم به اندازه فهم خودمون نظر بدیم الان ۴۰ ساله اخوند سوارمون نبود!چهار تا مثل تو اومدن فرنگ و بجای بله یس گفتند و بجا اقا میسیو شدن شریعتی و امثال شریعتی که فکر کردن تافته جدا بافته هستند و شروع کردن به نظریه و تز دادن و دست اختر ایران را به وضعیت امروزی رسوندند.
  10
  7
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::شمرالله - مونیخ، آلمان::]. یعنی شما الان داری دفاع میکنی از قران؟ حرف من کجاش اشتباهه؟؟ دارم میگم مغالطه داره این تازی نامه. بهت بر میخوره؟ بذار بخوره. فقط بلدین ماله بکشین. چرا باید یه جا از فرعون بد بگه و همون قطع دست و پا رو مذموم نشون بده، بعد یه جا بگه اگر کسی با خدا بجنگد باید همون فرمان فرعون رو در موردش اجرا کرد؟؟ نوشتی ایجاد وحشت کنه با این آیه؟؟ مزخرف هم حدی داره دیگه. از یه طرف میگین این کتاب راهنمای بشریته، از یه طرف نمیتونین یه حکم بی "أما" ازش استخراج کنین. والله خودت اگر بدونی چی داری میگی. از یه طرف میگی قران درسته از یه طرف میگی اخوندا بدن. اخوی! این دوتا هیچ فرقی با هم ندارن جفتشون رو یه سیفون باید مهمون کرد
  3
  12
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۴:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::شمرالله - مونیخ، آلمان::]. و أمثال شما هم که هنوز نمیفهمین با خودتون چند چندین مملکت رو به گند کشیدین. عرق میخورین با مزه شله زرد إمام حسن. بچسب به همون قران ببین کجا رو میگیری.
  5
  14
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  موش چی هست که کله پاچه اش باشد . کتاب قرون وسطائی .... منبعث از فرهنگ 1400 قبل وحوش عرعری، جز مزخرفات مذهبی چی دارد که تفسیر بخواهد!
  5
  22
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  saeed scotland - گلاسگو، نیواسکاتلند
  شکر خوردن ایشان نوش جان
  1
  18
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. حمید جان میدونی که فقها از قرآن برای اجتهاد استفاده نمیکنند مخصوصا مکتب اصولی که آقای خمینی و شاگردانش عضو اون هستند آیات قرآن رو مورد تفسیر و مربوط به زمان خودش میدونه و خیلیهاشون در طول تحصیلشون حتی یکبار هم اونرو نمیخونند. اینرو خواستم قبلا هم تو داستان بنی قریظه بگم ولی چون بحثهای دینی خیلی طولانی میشه و مجالش در این سایتها نیست من معمولا وارد بحث دینی نمیشم ما ایرانیها مشکلات خیلی بزرگتر از تفسیر دین داریم بهتره اونها رو اول حل بکنیم حالا چه مذهبی باشیم چه نباشیم.
  6
  11
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان
  دوستان قبل از انتشار نظراتتون خواهش میکنم یکبار هم که شده از روی آنچه که نوشتید بخونید و تصحیح بفرمایید این همه غلط املایی و انشایی برازنده شما اساتید نیست!!!
  9
  6
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۱
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد
  این عذرخواهی از .... بعد تره این احمق بیسواد باید ...،،،بذارند جلوش تا میل بفرمایند،اینه که نمیشه به ترجمه قرآن اعتماد کرد چون هر آشغالی مثل این لجن ترجمه میکنه.
  2
  6
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  خیلی خوشحال هستیم که برداشت و تفسیر »ترک ها« از دین دارد بر ملا می شود، ما قبلا نمی دانستیم که چرا برخی ادمها بیرحم هستند، حالا می فهمیم که اینها با استفاده وبرداشت معینی از دین کینه های ملی شان را دارند نسبت به دیگر ملت‌ها نشان می دهند و تو ابولفضل بهرام پور هر ترک هستی و همیشه نظرات افراطی نسبت به سایرین ملتها داری، ولی ترک پیغمبر و امام. این حکومتهای ترک بودند ک با تفسیر معینی از اسلام، و با استفاده از موقعیت جغرافیایی ایران اسلام مغولی و بیرحم داعشی را در طول تاریخ بنا نهادند، ایرانیان کلاه سرشان نمی رود، معذرت خواهی این گرگ هم دروغی است، ته دل اش همان است که اول گفته!
  1
  4
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  اتفاقا تمام حرفهایش درست بود چرا عذر خواهی کرد دقیقا دستورات خدا و رسووول اسلام همینی بود که این پفیوز قبلا گفته و در رژیم اسلامی اشغالگر ایران هم در این ۴۰ ساله اجرا شده در عربستان هم که مسلمان هستند اجرا میشود و داعش که اسلام واقعی و ناب محمدی ست هم اجرا میکنند .دقیقا اسلام واقعی و احکام اسلامی را بازگو کرده بود
  3
  7
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  آیه ۳۳ سوره مائده آیه محاربه (انما جزاء الذین یحاربون الله و رسوله و یسعون فی الارض فسادا ان یقتلوا او یصلبوا او تقطع ایدیهم و ارجلهم من خلاف او ینفوا من الارض ذلک لهم خزی فی الدنیا و لهم فی الآخرة عذاب عظیم)کیفر آنها که با خدا و پیامبر به جنگ بر می‌خیزند و در روی زمین دست به فساد می‌زنند (و با تهدید به اسلحه به جان و مال و ناموس مردم حمله می‌برند) این است که اعدام شوند یا به دار آویخته گردند یا (چهار انگشت از) دست راست و پای چپ آنها بریده شود و یا از سرزمین خود تبعید گردند، این رسوایی آنها در دنیاست و در آخرت مجازات بزرگی دارند
  3
  6
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  قطع دست و پا از جهت مخالف، روشی برای مبارزه با مفاسد اجتماعی و ایجاد امنیت در جامعه می باشد. انما جزؤا الذین یحاربون الله ورسوله ویسعون فی الارض فسادا ان یقتلوا او یصلبوا اوتقطع ایدیهم وارجلهم من خلف
  4
  8
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::grizzly - برلین، آلمان::]. « کل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی!» نظراتتون نیست، بلکه نظراتتان، نوشتید نیست، بلکه نوشته‌اید. قبلا به یکی دیگه هم گفتم، شاید هم خودت بودی، یه اپلیکاشیونی هست به اثم #غلط کردم# دانلودش کن، دیگه صوتی نمیدی.
  12
  0
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. دیدی باز نگرفتی رفیق!!!امام حسین دیگر خر کیه و چه اوزگلی است، این مردک اگر داخل ادم بود که فک فامیل درجه یک خودش گردنشو نمیزدند، من با این جماعت مردار حتی زمانی که زنده هم بودند همشه مشکل داشتم، یک گله زنباره مفت خور که فکر میکردند خدا بهشت را دربست برای اونها ساخته و هر علطی هم دوست داشتن اجازه دارند بکنند!، اما در مورد استدلال شما من قیده اینه که اگر ما ایرانی جماعت فقط به اندازه فهم خودمون اگر حرف میزدیم الان ۴۰ سال اخوند سوارمون نبود، اصلا ۱۵۰۰ سال پیش اعراب نمی آمدند سوارمون بشه ، ما همیشه بر این باوریم که از همه بهتریم و از همه بهتر میدونیم، دست اخر وقتی هم بخاطر این به اصطلاح باعرض معذرت کنده گوزی سرمون به سنگ خورد ،همه را مقصر میدونیم جز خودمون.من عرض کردم که دو سال در پاکستان و یک سال در مصر با این کتاب سرکار داشتم سر کلاس ادمهایی مثل قاضی حسین احمد بودم که بزرگترین مکتب اسلامی خاور میانه را داره(و نه بخاطر مذهب که به هیچ مذهبی اعتقاد ندارم، بلکه صرفا مطالعه قران جنبه کاری داشت و بس)و در کنارش هم ۶ ماه ماتریالیست علمی ...
  1
  7
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  ...خوندم که ان هم مزخرفتر از مسلک شیعی و باور به موجود خیالی مثل امام زمانه،در هر حال هیچ کجایی قران در مورد حتی اینکه نهشت یا جهنم واقعا وجود دارند حتی یک کلمه نیامده و در تمام جاهای که به تشبیه بهشت یا جهنم کلامی اورده شده در آخر امده: و تلک المثال نضربها للعلکم یتفکرون. قران در واقع یک کتاب تربیتی است و اصول اجتماعی را به زبان مردم آنزمان عربستان براشون تشریح کرده و این دلیل نمیشه که ما شرایط کنونی را به شرایط ۱۴۰۰ سال پیش عربستان مقایسه کنیم، حالا اگر یکی امد و هر غلطی کرد مثل این الاغ که از قطع دست و پا میگه دلیل بر ان نیست که عدل این جمله را بگیریم و دست و پای ملت را قطع کنیم، این سفسته بازی اخوندی است و اصول ماکیاولی اخوندی است و با اصولی که در قران امده به هیچ وجه نر طابق میشه و نه همخوانی داره، برا مثلا وقتی در اسلام میگن دست دزد و قطع کنید باید ،...ولی!!!را که بعدش اوردن هم بخونی و به ان عمل کنی،ولی گفته شده بعد از قطع دست دزد میگه. اگر کسی تمام امکانات را داشت، تمام شرایت را داشت همه چیز براش فراهم بود از روی خوشی دزدی میکنه وانوقت باید برای اینکه انکار را نکنه ...
  1
  5
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  ...بعد از سه بار تذکر اگر باز دست برنداشت(البته مریض روانی بودن شخص هم باید در نظر گرفته بشه)انوقت بای انگشتهای دستش را برید. حالا شما بگید ،چه کسی میاد اگر پول داشته باشه ،زندگش فراهم باشه، دزدی کنه.(البته من اینجا در مورد ادم حرف میزنم نه اخوند چون اخوند از روی عادت دزدی میکنه و اینها باید گردنشون زده بشه).من حرفم اینجاست ولی شم،ا باز میچسپید به فرعون و شرایط انزمان.مگر در جنگ احد تمام اسرای را پیغمبر ازاد نکرد؟ چرا دست و پا و گردنشون را نزد؟.،....
  0
  5
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند
  حرفی‌ که تو زدی دیگر به هیچ وج قابل ترمیم یا جبران نیست
  0
  7
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  مذهب اسلام سراسر دستور جنایت و اقتلو اقتلو و جهاد هست. چرا نمی خواهید که حقیقت را قبول کنید؟
  0
  8
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند
  پس این به این معنی‌ است که قرآن شما اشتباه می‌کند
  0
  4
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::شمرالله - مونیخ، آلمان::]. اختیار دارین! یعنی میفرمایید چون دو سال در محضر فلأنی بودی از فهم و درک شعور ما خارجه که بیایم دو تا ایه ساده بین دو تا سوره رو مقایسه کنیم؟ ببخشید ولی این شما هستی که داری مغالطه میکنی و نرم از بغل سعی داری دین إسلام رو از اخوند جدا کنی، اتفاقا اگر نیک بنگری اخوند یه درجه نرم تر از إسلام هست که داعش فیلم مستند ش رو نشون همه داد. کل قران رو جمع کنی اندازه یه اسپیرین بچه به بشریت (تکرار میکنم به بشریت، نه به دین فروشها) خدمت نکرده. اخه به بچه کلاس چهارم دبستان بگو یکی میگه کوهها میخهای زمین هستن (والجبال اوتادا) بهت والله میخنده یا شهاب سنگ، سنگهایی هستن که از بارگاه الهی به اجنه آی که فالگوش وایستادن زده میشه (سوره جن ایه ٨) . بسه اقا جان، ماله نکش بیای بگی شما نمیفهمین دست قطع کردن قران رو
  1
  4
  یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا
  اراجیف نیست این تفسیرها همه از قرآن اوستا کریم است و ایشون فقط نقل قول کرده فقط و ربطش داده به وضعیت امروز کشور اینه حسن کتاب قرآن , قرآن برای همه فصلها و نسلها.
  0
  2
  یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  با تفسیر و بی تفسیر قران یک مشت قوانین قرون وسطائی بیشتر اقتباس از تورات یهودیان هست و هیچ موضوع مطرح و جالبی هم ندارد تا به درد امروز بخورد و بیشتر شبیه اوراد جادوگران میماند. هر کس فقط 4 خط حرف امروزی و متفاوت از این کتاب به من بگوید نقدا 100 دلار جایزه میدهم
  0
  3
  دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.