شکایت مسیح علی نژاد از خامنه ای و سپاه پاسداران به دادگاه فدرال آمریکا

 مسیح علی‌نژاد می‌گوید حتی به برادرش اجازه داده نشده که برای خود وکیل اختیار کند. رادیو فردا :مسیح علی‌نژاد، مدیر کمپین «چهارشنبه‌های سفید»، می‌گوید که از رهبر جمهوری اسلامی، قوه قضاییه و سپاه پاسداران، به خاطر دستگیری برادر و «تهدید و ارعاب» مادر او در دادگاه فدرال آمریکا شکایت کرده است.
 
خانم علی‌نژاد روز چهارشنبه ۱۳ آذر در گفت‌وگو با رادیو فردا ضمن اعلام این اقدام خود، تاکید کرد که تمام جرم برادر او، علی علی‌نژاد که در بند دو الف زندان اوین، زیر نظر سپاه پاسداران به‌سر می‌برد، ارتباط با اوست.
 
به گفته او، حتی به برادرش اجازه داده نشده که برای خود وکیل اختیار کند، بلکه فهرستی از وکلای قوه قضاییه را مقابل او نهاده‌اند تا یکی از آنها را انتخاب کند.
 
مسیح علی‌نژاد افزود: «ما دستمان به هیچ جا بند نیست. و از آنجا که عدالتی در دستگاه قضایی ایران وجود ندارد، تصمیم گرفتم که از شخص علی خامنه‌ای، سپاه پاسداران که مسئول بازداشت برادرم است و دستگاه قضایی که برادرم را از گرفتن وکیل منع می‌کند شکایت کنم. و شکایتم را نیز در دادگاهی در واشینگتن ثبت کردم».
 
دفتر حقوقی هریسچی در آمریکا که وکالت خانم علی‌نژاد را بر عهده گرفته است، رفتار جمهوری اسلامی در قبال خانواده او را «گروگان‌گیری و شکنجه افراد بی‌گناه در جهت فشار بر او به عنوان یک آمریکایی» توصیف کرده است.
 
برادر مسیح علی‌نژاد همراه دو نفر دیگر از اقوام او اوایل شهریور ماه بازداشت شدند. از این میان علی علی‌نژاد همچنان در بازداشت به‌سرمی‌برد در حالی که دو نفر دیگر آزاد شده‌اند.
 
کمپین «چهارشنبه‌های سفید» که به ابتکار مسیح علی‌نژاد به راه انداخته شده مبارزه با «حجاب اجباری» را هدف خود عنوان کرده است. خانم علی‌نژاد سال گذشته دیداری با مایک پومپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده، داشت که آقای پومپئو از فعالیت‌های حقوق بشری او تمجید کرد.
+60
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  خمینی را همینطور تبدیل به ولی امر مردار ورهای دنیا کردند، مریم کپک را همینطور معروف کردند،من این مسیح جان صیغه جناب فراهانی نماینده اصلاح طلب مجلس کم کم داره میشه مریم مهر تابان....ایرانی کارش بت سازی است و این را هم دنیا فهمیده به این خاطر است هر از گاهی یک اخوند با عمامه یا بی عمامه براش پیدا میکند و اونو بالامیبرن و سوار ملت میکنند در حالیکه خودشون از این کسی که برای ما مقدس است سواری میگیرن بدتر از خر ملا نصر الدین...داستان یا حسین میر حسین و یا شیخ کروبی و حالا هم کنارشون یک دلغک دیگ بنانم زیبا کلام دارن تبدیل به ولی وقیه میکنند، میدونند خامنه ای پاش لب گوره دارن جانشینی براش پیدا میکنند فرق نداره بی انتن مثل مریم کپک یا مسیح صیغه یا موسوی یا کروبی یا زیبا کلام سرکار در هر حال ملت ایرانبه. ببینیم این هم مثل جیسون رضایی میتون چند صد میلیونی ملت ایران را تیغ بزنه!
  30
  19
  ‌پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۵
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::شمرالله - مونیخ، آلمان::]. ببین من مخالف شدید امثال علینژاد بودم. اما امروز اون یک شخص جدیدی هست. کسی که در حوزه خودش (خبرنگار مستقل بدون شبکه خبری) تلاش زیادی کرد. انگ بی آبرویی به اروپاییها و کانادا زد. مسیح در این یکماه گذشته انقدر حرق خورده و تلاش کرده که به نظر من 10 سال پیر شده. کسی که به طور رسمی به اروپاییها به خاطر حمایتهاشون از رژیم ایران به خاطر چپاول ایران و اموال ایرانیها و خون ایرانیها شکایت میکنه دیگه نمیشه بهش انگی زد چون بهترین و مهمترین موضوع رو مطرح میکنه. من به این خانوم احترام قائلم و براش ارزوی موفقیت میکنم. این علینژاد اونی نیست که صرفا کارش مبارزه برای روسری بوده. ایشون الان داره از جون مایه میزاره.
  8
  16
  ‌پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۹
  ۵۰
  آزاذه - تهران، ایران
  آفرین مسیح عزیز
  4
  10
  ‌پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۶
  ۴۵
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. دوست عزیز کاش حقیقت داشت،ولی از این مسیه جون بپرسین چند ساله رفته امریکا؟ و بعد وبگید از کجا اورده ۲،۴۰۰ هزار دلار داده و یک کلبه محقر برای خودش روبراه کرده، و اگر مواجبش قطع بشه باز هم اینجکور برای ملت ایران سینه چاک میکرد؟. اینم اگر واقعا راست میگه از حقوق زنها دفاع میکنه چطور حاضر شد حق زن و بچه فراهانی را زیر پا بگذاره و یواشکی صیغه اقای فراهانی اصلاح طلب بشه؟،رفیق کاش اینها که میگه حقیقت داشت و بخاطر ملت بود....
  3
  3
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۱
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::شمرالله - مونیخ، آلمان::]. در مورد این بنده خدا اشتباه میکنی. گناهی هم داشته باشه نابخشودنی نیست. الان زحمت زیادی برای فریاد ملت ایران میکشه. من به عنوان یک ایرانی ایشون رو نماینده خودم میپذیرم.
  5
  7
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۹
  ۲۶
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  باید دید با پولی که میگیره چکار میکنه چون این شکایتها فقط ازش پول مردم ایران درمیاد امثال جیسون رضائیان که هدفشون معلومه خرید ملک و مغازه هست اینرو باید ببینیم
  1
  3
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
  ۲۶
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  ایشون اسمشون معصومه هستش بهش میگن مسی . قابل توجه اونایی که ضد دین هستن . پس مسیح رو بکار نبر چون دینی هستش
  3
  3
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.