مهناز افشار متهم به تبلیغ علیه نظام و جریحه دار کردن عفت عمومی شد+ واکنش یاسین رامین

وکیل مدافع مهناز افشار بازیگر سینما درباره وضعیت پرونده موکلش توضیحاتی ارائه کرد
ایسنا : عبدالصمد خرمشاهی در این باره اظهار کرد: سه شنبه هفته گذشته از سوی شعبه چهارم دادسرای فرهنگ و رسانه جهت ادای توضیحات وضعیت موکل احضار شدم.
 
وی افزود: حسب اطلاع واصله ضمن حضور در شعبه مذکور عنوان کردم که موکلم برای پاره‌ای از تعهدات کاری و محذورات قادر به بازگشت به ایران و حضور در جلسه بازپرسی نیست؛ لذا در همین جلسه بازپرس عنوان کرد که پرونده خانم افشار در وقت احتیاطی یک ماهه تحت نظر خواهد بود و چنانچه ایشان به بازپرسی مراجعه نکند، ناگزیر به صدور قرار مناسب برای او است.
وی افزود: پاره‌ای از اتهامات موکل در شعبه مذکور عبارت است از تبلیغ علیه نظام و جریحه دار کردن عفت عمومی و نشر اکاذیب.
 
یاسین رامین همسر سابق مهناز افشار با انتشار یک عکس‌ نوشته در توئیتر خود به دفاع از این بازیگر پرداخت
در دفاع از مهناز افشار نوشت:
 
کسی که حمله تروریستی که اعراب داعشی و استقلال طلبی عربی خوزستان را محکوم و ندای تمامیت ارضی وطنش را با حب الایران یجمعنا فریاد می‌زند؛
 
کسی که در برابر صیغه‌های یک روزه زنان ایرانی به اعراب حشدالشعبی رگ غیرتش به جوش می‌آید و در عین حال قتل عام کودکان عرب در یمن و سوریه را نیز محکوم می‌کند
 
کسی که برای نجات کودکان بد سرپرست سرزمینش کمپین راه اندازی میکند و «خردسال‌همسری» کودکان ایرانی را روشنگری می کند
 
کسی که در دفاع از حقوق کارگران هفت‌تپه پا پس نکشد
 
کسی که از حجاب اختیاری زنان سرزمینش می گوید
 
کسی که زندان را برای عقیده محکوم می‌داند
 
کسی که سرکوب معترضین معیشتی را محکوم می داند و کسی که...
 
اگر در وطن خود محکوم به سکوت و ممنوع الکاری حرفهای و سیاسی اجتماعی گردد و به بهانه پرونده های دروغین از دیار خویش دور افتاده شود از پای ننشسته و در جای دیگری نقشه ایران را راهش می‌کند و صدای مردم سرزمینش خواهد ماند.
+76
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  مردیکه بی شرف به مبارزه اعراب ایران برای زندگی و حقوقشون میگه اعراب داعشی و جدایی طلب. میترسه ارث بابا کم بشه. مهناز جون هم یه دودوزه بازه همکارس. گوربابای همتون.
  39
  32
  ‌پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  منم هستم - استکهلم، سوئد
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. باز تو جدایی طلب پانترکیسم حرف زدی؟ راست گفتند که آب که سر بالا بره غورباقه هم ابو اعطاء می خونه.لیاقت تو همون اردغان عثمانی هستش که جدش و اوان انصارش در زمانی به زور تجاوز و کشتن جد و آباد خودت و هم فکرانت ، زبان شما رو ترکی کردن و حالا مغز شستگانی همچون هم نسلان تو دم از دفاع از اقوام میزنین. ..... شما که لیاقت ایرانی بودن و ایرانی ماندن هم ندارین. هی ...
  7
  26
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  Hatef - پاریس، فرانسه

  ایران و ایرانى یک دشمن بیشتر ندارد: "حکومت اسلامى". هدف همه آزادیخواهان میبایست نابودى این غده سرطانى باشد و همه شعارها متوجه آن.
  2
  32
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  [::منم هستم - استکهلم، سوئد::]. اولا این دوست ما حرف بی ربطی نزده و کاملا درست میگه ثانیا دفاع از حقوق اقوام نه جرمه و جنایت بلکه تضییع این حقوق هم جرمه هم جنایت هم نشاندهنده بی هویتی ظالم چون اگر ظالم هویت داشت نیازی به تضییع حقوق دیگر ملیتها نداشت ثالثا به حرمت چندتا ادم اینجا بیخیال سومی میشم و در اخر ایرانی بودن خیلی افتخار و لیاقت میخواد سوئد چکار میکنی به ادعا باشه منم ادعای خدایی میکنم . دوصد گفته نیارزد به یک کردار.
  11
  14
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  اصلا هر کسی که متهم به این جرم های اراجیف شده همیشه محبوب مردم شده. عفت عمومی رو اون اطلاعات سپاه و بسیج با کشتن 400 نفر از مردم معترض جریه دار کرده . عفت عمومی رو اون دزدی های قوه فسادیه و زدوبند قاضی هاش جریه دار کردند. عفت عمومی رو اختلاسهای برادران اطلاعاتی و دزدهایی که میلیاردی به اختلاس کردند و مشخص نیست پولاشون کجاست و بعد از اعدام کی بالا کشیده جریه دار کردند. اقدام علیه امنیت ملی رو سپاه و خامنه ای که میلیاردهای دلار پول نفت رو برای سایر کشورها خرج کردند انجام میدن نه این هنرپیشه ای که دلش خواسته تو یک برنامه مجری باشه.
  1
  6
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  رژیم ترسیده و با تبلیغات و اتهامات اینچنینی هدفشون مهناز افشار نیست بلکه ترساندن بقیه هنرمندا هستش. به نظر من مهناز افشار باید خیلی خیلی مراقب باشه و در تله اطلاعات سپاه و سفارت خانه هایی که دست سپاه هستش نیافته چون احتمالا در این وضعیت سپاه تلاش میکنه مثل بقیه مخالفانش با وعده و وعید و کشوندن مهناز افشار به جایی که بتونه دستگیرش کنه قدرتنمایی کنه. رژیم از این حرکت مهناز افشار ترسیده چون تقریبا چهره های مهم دارند می روند و تلویزیونهای پارسی زبان خارج از کشور بسیار پرطرفدار شدند. دعوا و عصبانیت رژیم دعوای بیزینس هستش که صداوسیما هدایتش میکنه و ترسشون از سقوط بیشتر صداوسیماست ولی یکی باید به خودشون بگه کی مهناز افشار رو با یک کامنت ساده از کشور فراری داد و به این سمت کشوند؟ سر همه می آورند و بعد با تبلیغات سعی میکنند بقیه رو بترسونند.
  1
  4
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::منم هستم - استکهلم، سوئد::]. آخرالزمان که میگن امروزه چون اینترنتی به پا شد و یه غربتی مثل تو پاش به اروپای خز باز شدو ..مثل تو برای من مثله آب که سربالا بره و بلغور کرده. تو اگه در حد غورباغه هم باشی جای بسی خوشحالیه. پانترکیست بودن هزاران شرف داره به قاتل و خونخوار و متوهم و زیاده خواه و بی خانواده بودن. اون واژهایی که تو باهاش خود ارضایی میکنی و امثال جمهوری اسلامی باهاش به ملت حکومت میکنن و خودشون و خانوادشون در قدرت و پول غرق شدن برای فاسدهایی مثل تو معنا داره. من نه وطن میشناسم نه ملیت و نه زبان. من فقط خدا رو میشناسم و همه آفریده هاش برام یک معنی و مفهوم رو دارن. اتفاقا اخیرا حیوانات رو بیشتر از بشریت دوس دارم چه برسه به اراجیف ساخته ذهن بشر. اگه از زبان تورکی و ملت تورک و سایر ملل مظلوم دفاع میکنم چون حقوقشون مشخصه و من خارج از حقوقشون دفاعی نمیکنم. امثال تو که مزدورید با شعارهای نژادی و وطنی میخواهید فقط زیاده خوری کنید. جالبه شما فاشیستها به همزبانان و همشهریها و فک و فامیل و خانواده خودتون هم رحم ندارید چون فقط دنبال زیاده خوری هستید با این شعارها.
  6
  0
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::منم هستم - استکهلم، سوئد::]. [::منم هستم - استکهلم، سوئد::]. هر وقت با یکی مثل من رودرو بودی زرزر کن. پشت اینترنت فقط ب.... به زودی هم این حکومت مورد علافت رو به چاه توالت میفرستیم و فطعا عمالشون و همفکرانشون هم به همراهشون درون این چاه خواهند رفت. در حکومت آینده هم اقوام ایران با زبان و فرهنگ خودشون زندگی خواهند کرد والا کشوری به نام ایران نخواهد ماند. با زور نمیتونی حقوق اولیه یه ملت و قوم رو نادیده بگیری بدبخت آواره....درباره ایران نسخه نپیچ.
  8
  3
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  منم هستم - استکهلم، سوئد
  [::tiger.man - لوبومو، کنگو::]. تصورم اینه که شما با سابقه این کاربر جدایی طلب که همیشه در اینجا ترک ترک و ملل ملل میکنه آشنایی نداری. دوما متن کامنت را که با دقت بخوانی متوجه میشی منظورش دفاع اعراب ایران از حق به رسمیت شناختن حقوق خودشان به عنوان اعضاء یک کشور عربی به هر نامی دیگر به جز ایران هستش و نه اینکه در کنار دیگر مردم ایران برای احقاق حقوق خودشان در یک کشور واحد به نام ایران بجنگند.مگر اینکه خود شما هم بی میل به این پروسه جدایی طلبی نباشین.
  3
  7
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. یعنی اگر کسی پشت اینترنت خلاف نظر تو چیزی نوشت، او را دعوت می کنی که بیاد با تو رو در رو بشود؟ که بعد مثلا چه کار می خوای بکنی؟ ما طغرل ها را در تاریخ کشورمان به چاه ریختم، همه ی ایرانیان یک کشور و یک قانون خواهند داشت، تو هم از این پس فارسی ننویس، به همان زبان خودت بنویس، ما که حرفی نداریم
  3
  7
  جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  millionaire - منچستر، انگلستان
  [::tiger.man - لوبومو، کنگو::]. چى نوشتى؟؟!! دفاع از اقوام کجا بود ؟ حالت چطوره ؟ خوبى ؟ !!! اقوام چى هست اصلن ، کل ایران از اقوام مختلف تشکیل شده ، نه ایران که همه جاى دنیا همینجوره ، یه سرى اقوام تعدادشون بیشتر و یه سرى کمترند ، جوک ساختن براى همدیگه و خود بزرگ بینى هم همه جاى دنیا هست شمال آلمان براى بایرنى ها که جنوبى هستند جوک میسازن ،منچسترى ها براى اسکاتیشها و لیورپولى ها و آیریشها جوک میسازن همه جاى دنیا همینجوره ، این به معناى نفرت و جنگ و جدایى نیست و نباید باشه، شما یه جورى نوشتى اقوام که انگار یه سرى ایرانیند و ظالم یه سرى هم اقوام هستند و مظلوم ، نه پدر جان همون تهران که پر از ترک و لر و کرد و شمالیه از این اقوام تشکیل شده دیگه اقوام دیگه چیه؟؟
  4
  4
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. تو منم کشتی بالام جان. من غیر فارسی حرف بزنم تو نمیفهمی. این زبان به اجار به تورکها دیکته شده. در همون هندوستان عقب مونده که خیلی هم وطنپرسن 40 زبان رسمی هست و ایالتها با زبان خودشون زندگی میکنن و تحصیل میکنن و کار اداری میکنن. در عراق 4میلیون کرد با زبان خودشون زندگی میکنن. وووو فقط ایرانه که امثال شهرستانی هایی مثل تو با فارسی لهجه دهات خودتون گیر دادی همه ایران فارس باشن. عقده خود کم بینی داری پرشین؟ تو انگ همین حکومتی.
  4
  2
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. در آلمان 4 ملیون ترک زندگی می کنند، چرا یک ایالت را به نام طغرل از المان جدا نمی کنند؟، چرا از ترکیه مثال نزدی که با هموطن های کرد خود چه کرده اند؟ چرا از ازبکستان مثال نمی اوری که پاکسازی خلق تاجیک را به وحشی ترین شکل ممکن انجام می دهند، اگر در خیابان کسی فارسی گفتگو کند جریمه می شود، ایا در ایران اینطور است؟ ایران بهترین وطن برای همه ی ماست، ما باید دموکراسی داشته باشیم، در پایان: طغرل جان من از شهرستان نمی ایم، بلکه از دهات هستم، ولی فارس ها، ترکها، کردها، و. همه ی ملیتها را دوست دارم، از ایده های ضد ملت فارس تو با لهجه ی .... متنفرم.
  0
  3
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  منم هستم - استکهلم، سوئد
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. من که میدونم کجات داره درد میاد. کوچیکتر از اونی هستی که بتونی با من سرشاخ بشی بچه جون .
  1
  2
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. من ترکیه رو مثال نزدم چون اونجا هم رعایت نمیشه. زندگی به زبان مادری حق هر قوم و ملتیه. چندین سلسله تورک به شما لطف کردن و زبانتون رو تغییر ندادن بلکه اون رو در هند هم گسترش دادن. اونوقت یه دوره جمهوری اسلامی افتاده دستتون همه رو میخواهید قلع و قمع کنید و هر نامی و تاریخی و نشانی رو به پرشین و خاخامنشی و کوروش فیره میچسبونید. ویکیپدیا هم شده محل عقده گشایی هزاران الاف سایبری فاشیستی شیعه-فارسی و میری سرچ میکنی جنگلهای آمازون 70درصدش توضیح میده که کوروش و پارسها دسته جمعی جیش کردن و رود آمازود پدید اومد و حالا جنگلهای آمازون هست. اصلا شما بروسلی. مارو سنه نه. چون بروسلی هستید باید بییاییم تو باشگاه شما کتک بخوریم؟
  4
  1
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. بارها بخشی از گذشته تورکها و فارسها رو گفتم. تا دیروز میگفتید از 2700 سال پیش آریاییها از سرزمینهای شرق ایران (آریانا یا هاریانا مناطقی مشترک از هند و پاکستان و افغانستان) اومدید ایران و حالا میدگید 70هزار ساله اومدید. تمام شواهد نشون میده گشتره فلات ایران و ققاز و تروکیه سرزمین کهن و مهد تورکهاست. و با چسبوندن 3میلیون مغول زرد پ.ست به تورکها نمیتونید واقعیت رو بپوشونید. چه بسا که جنگاوری و قدرت تورکها باعث شد توسط اروپاییها و عربها و افغانها و اسلاوها نیست و نابود نشید. ماهم ادعایی ندارید. طلبی هم نداریم. اما حق فردی ایرانیها و حق قومی ایرانیها کاملا مشخصه و هرکی زیر بار نمیره میشه جمهوری اسلامی فاشیسم. که به همشهریا و هم دهاتیای خودشون هم رحم نمیکنن. چون یه فاشیست فقط دنبال سواستفاده و خودبرتر بینی هست. پس همه رو فدا میکنه.
  4
  2
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. تاریخ خودساخته و وارونه ی مغولی ات تناقض بسیار دارد، چرا محمود غزنوی ترک که بخش‌هایی از هند را فتح کرد، بقول خودت فارسی را در ان سرزمین ها رواج داد؟ و ایا هرگز فکر کردی که بخشهایی از ایران که امروز تو ترک زبان می نامی هرگز بوسیله ی فارسها تصرف نشدند و از کشور عثمانی جدا نشد، بلکه بر عکس شما مهاجرین و گاهی مهاجمین داوطلبی بودید که به این سرزمین های سرد و حاصل خیز ایران وارد شدید. حالا دنبال چی هستی؟! دوران این حرفها به سر رسیده، در جامعه ی دموکراتیک آینده ی ایران، احزاب ازاد سرنوشت انتخابات و قدرت دولتی را تعیین خواهند کرد، نه سلجوقیانی که اشباح توی گور هستند و برای تو تاریخ می خوانند.
  2
  3
  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::منم هستم - استکهلم، سوئد::]. پهلوون موش بوخوره تورو.
  4
  1
  یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. همه دنیا مغولن و فقط شما خوبی عاریایی. در هیچ جای ایران و تاریخ ایران نام و واژه ای از عاریایی نبوده اما از کهن زمان مناطقی مشترک از هند و پاکستان و افغانستان رو آریانا یا به زبان هندی هاریانا میگن. حتما شما ربطی به اونجا ندارید و از کره ماه اومدید. ما ملت بزرگ تورک هم که همه به 3میلیون مغول ربط داریم. فقط نمیدونم چرا قیافه شما شبیه مغولهاست.
  2
  2
  یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.