مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا: شاید ایران به منافع آمریکا در منطقه حمله کند

آمریکا با تشدید تنش در خلیج فارس، ناوگروه "یواس‌اس آبراهام لینکلن" را راهی خاورمیانه کرد. دویچه وله :یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا می‌گوید نشانه‌هایی وجود دارند که چه‌بسا ایران در آینده، علیه منافع واشنگتن در خاورمیانه تهاجمی انجام دهد. جان رود از ارائه اطلاعات بیشتر خودداری کرده است.
 
خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه ۴ دسامبر به نقل از یک مقام عالیرتبه وزارت دفاع آمریکا از اقدامات تهاجمی احتمالی ایران در منطقه  خبر داد. جان رود، مقام شماره سه پنتاگون، به خبرنگاران گفته است: «ما به دقت این نشانه‌ها را رصد می‌کنیم و بدیهی است که  جزئیات و شواهد مربوط به تهاجم احتمالی را نمی‌توانیم بیان کنیم.»
 
او از ارائه اطلاعات بیشتر به رسانه‌ها خودداری کرده اما افزوده است: «ما سیگنال‌های واضح و قاطعی در ارتباط با پیامدهای احتمالی هرگونه تهاجم و تجاوز به دولت ایران فرستاده‌ایم.»
 
تنش در خلیج فارس در ماه‌های گذشته با  حمله به نفتکش‌ها در سواحل امارات و عربستان و حمله موشکی به تاسیسات نفتی سعودی به اوج خود رسید. تهران اتهامات واشنگتن و ریاض مبنی بر دست داشتن در این حملات را تکذیب کرد.
 
ایالات متحده برای پیشگیری از رویکردهای تحریک آمیز ایران، هزاران سرباز، شماری بمب افکن و پرسنل دفاع هوایی به نیروها و تجهیزات مستقر در منطقه افزوده است.
 
اظهارات جان رود در حالی طرح می‌شوند که حکومت ایران از دو هفته قبل زیر فشار اعتراضات سراسری علیه افزایش بهای بنزین قرار دارد. سه برابر شدن قیمت هر لیتر بنزین باعث شد قشرهای ضعیف و کم درآمد از ۲۵ آبان در بیش از ۱۰۰ شهر به خیابان‌ها بریزند و خواستار کنار رفتن روحانیون از مسند سیاست شوند.  
 
شبکه خبری "سی‌ان‌ان" نیز پیش‌تر از تهدیدات بالقوه ایران علیه منافع نیروهای آمریکایی در خاورمیانه خبر داده و گفته بود هنوز روشن نیست اعتراضات مردمی اخیر در ایران چه تاثیری روی اقدامات بعدی حکومت ایران خواهد داشت.
 
سخنگوی پنتاگون به این شبکه گفته است: «ما تحرکات جمهوری اسلامی و گروه‌های نیابتی ا‌ش را با دقت زیر نظر داریم و برای دفاع از منافع ایالات متحده در موقعیت خوبی هستیم.»
+17
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  این حرفها چی می زنید مقام عالیرتبه وزارت دفاع آمریکا اقای جان رود ؟ شاید نیروهای نظامی اخوندی در خلیج فارس و بعضی از بندرها تحارکاتی را انجام دهند که نیروهای امریکای حاضر در خلیج فارس این تحرکات را ببینن و امریکا را از یک جنگ نظامی بترسانن . امریکا هم بخاطر اینکه دچار جنگی پر هزینه نشود مجبور باشد به خواست دیروز ریس جمهور ایران عمل کند تحریمها را رو ایران بردارد , بعداز برداشتن تحریمها همراه با پنج دولت دیگر با رژیم اخوندی وارد مذاکره شوند.
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.