سی‌ان‌ان : تحرک‌هایی در نیروهای ایران مشاهده شده / شاید ایران آماده یک حمله احتمالی می شود

ساختمان پنتاگون در نیویورکایندیپندنت فارسی :مقامات دولتی و وزارت دفاع آمریکا در گفتگو با سی‌ان‌ان مدعی شده‌اند که داده‌های اطلاعاتی جدید، از پتانسیل تهدید‌های ناشی از ایران علیه منافع و نیروهای آمریکایی در خاورمیانه خبر می‌دهد.
 
این خبرگزاری آمریکایی ادعا می‌کند که در هفته‌های اخیر  اطلاعات منسجمی در این زمینه به دست آورده است و بخشی از این اطلات مربوط به آبان‌ماه است.
 
سی‌ان‌ان در ادامه می‌نویسد، در هفته‌های اخیر تحرک‌هایی در نیروها و سلاح‌های ایران ایجاد شده که آمریکا نگران است در راستای انجام یک حمله احتمالی باشد. منابع سی‌ان‌ان می‌گویند روشن نیست که این پتانسیل تهدید از دولت مرکزی ناشی می‌شود یا نیروهای سپاه.
 
این در حالی است که فرمانده عملیات نظامی آمریکا در خاورمیانه اخیرا مدعی شده بود که آمریکا انتظار برخی واکنش‌ها از ایران در پاسخ به فشار تحریم‌ها را دارد.

ژنرال مک‌کنزی گفته بود که شاید ایران به دنبال اقداماتی در کشورهای همسایه خود باشد که البته به نفع جمهوری اسلامی نخواهد بود.
 
مقامات تهران پیش‌تر تهدید کرده بودند که قابلیت هدف قرار دادن منافع آمریکا در هر جایی از جمله همسایگانی مانند عراق را دارند.
 
در همین حال آمریکا ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن را که برای ماه‌ها خارج از تنگه هرمز نگاه‌داشته شده بود، وارد آب‌های خلیج فارس کرده است.
 
سی‌ان‌ان در ادامه می‌نویسد، هنوز روشن‌ نیست که اعتراض‌های مردمی اخیر در ایران چه تاثیری بر نحوه تصمیم‌گیری‌های رژیم ایران خواهد داشت.
 
ربکا رباریچ، سخنگوی پنتاگون به این خبرگزاری آمریکایی می‌گوید:«ما فعالیت‌های رژیم ایران و گروه‌های نیابتی اش را به دقت زیر نظر داریم و و برای دفاع از نیروهای آمریکایی و منافع آمریکا در موقعیت خوبی هستیم».
+73
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  david1980 - لندن، انگلستان

  دلشون خوشه، کدوم جنگ؟ اینا دارن تمام نروهاشونو آماده میکنن واسه سرکوب کردن مردم غیر مسلح و بی دفاع ایران. اینا اگر مطمئن بودن که میتونن از پس کشورای دیگه بر بیان که تا الان حمله کرده بودن و ملتهای دیگه رو هم مثل ملت خودمون به گروگان گرفته بودن.
  6
  81
  ‌چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  احتمالا جنگ با ملت ایران
  1
  18
  ‌چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.