ماجرای زندان نشینی دزدان شبگرد!

پیگیری پرونده سرقت 100 میلیون تومانی دزدان شبگرد از یک منزل مسکونی، راز ده ها فقره سرقت شبانه از داخل خودروها و گوشی قاپی را در مشهد فاش کرد و بدین ترتیب دزدان شبگرد دوباره زندان نشین شدند!
فرمانده انتظامی مشهد درباره ماجرای سرقت‌های شبانه  گفت: نهم آذر، گزارشی از دستبرد سارقان به یک منزل مسکونی در بولوار ابوطالب مشهد به نیروهای انتظامی رسید و بلافاصله گروهی از ماموران تجسس به تحقیق در این باره پرداختند.

سرهنگ عباس صارمی ساداتی افزود: بررسی های میدانی ماموران بیانگر آن بود که دزدان از بالای دیوار وارد منزل ویلایی شده اند و با تخریب قفل ها، مقدار زیادی از لوازم و طلا و جواهرات موجود در این منزل را ربوده اند.

این در حالی بود که ساکنان منزل در مسافرت به سر می بردند و دختر صاحبخانه که با نامزدش حدود ساعت 23 شب برای سرکشی به منزل خالی از سکنه آمده بودند، فردی را به عنوان مظنون به پلیس معرفی کردند که دقایقی قبل از ورود آن ها، در محل دیده شده بود. وی تصریح کرد: با دستگیری این مرد معتاد که حدود 400 هزار تومان وجه نقد به همراه داشت، بازجویی ها آغاز شد اما او ادعا کرد  در سرقت از منزل نقشی نداشته و پول های مکشوفه را از مالخر لوازم سرقتی دریافت کرده است. این متهم در ادامه برادرش را به عنوان سارق به پلیس معرفی کرد که به همراه یکی از دوستانش به نام «میلاد غربت» به اموال منزل مذکور دستبرد زده اند. مقام ارشد انتظامی مشهد خاطرنشان کرد: ماموران تجسس کلانتری به سرپرستی ستوان آریایی بلافاصله با کسب مجوزهای قضایی، عملیات دستگیری اعضای این باند را آغاز کردند و با رصدهای اطلاعاتی برادر متهم دستگیر شده را که به «سگ» معروف بود، سواربر یک دستگاه موتورسیکلت سرقتی به دام انداختند. وی گفت: نیروهای کلانتری شفا در ادامه این عملیات، سراغ میلاد غربت رفتند و او را نیز در یکی از پاتوق های استعمال مواد مخدر دستگیر کردند.

سرهنگ صارمی با اشاره به این که «میلاد غربت» به اتهام گوشی قاپی نیز تحت تعقیب نیروهای تجسس بود، افزود: با پیگیری این پرونده ، سه نفر از مالخران حرفه ای نیز در چنگ قانون گرفتار شدند که بررسی ها نشان داد: جوان 23 ساله معروف به «غربت» به همراه مرد 43 ساله معروف به «سگ» با استفاده از یک دستگاه موتورسیکلت سرقتی و شب هنگام در سه مرحله به منزل یاد شده دستبرد زده اند و هر بار مقادیری از لوازم منزل را با موتورسیکلت به پاتوق دو نفر از مالخران انتقال داده اند که در همان نزدیکی زندگی می کردند. این مقام انتظامی اضافه کرد: در حالی که تحقیقات نیروهای تجسس با نظارت رئیس کلانتری برای کشف پرونده های گوشی قاپی و دستبردهای اعضای باند به دو منزل دیگر تا بامداد روز بعد ادامه داشت، ناگهان یکی از گشت های شبانه کلانتری به راننده یک دستگاه پراید در محدوده بولوار شفا مظنون شدند که در حال تعویض پلاک های خودرو بود. استعلام از سیستم فرماندهی مرکز کنترل نشان داد که شماره پلاک نصب شده روی خودرو سرقتی است بنابراین نیروهای گشت به راننده دستور «ایست» دادند اما او با مشاهده خودروی پلیس پشت فرمان پرید و در حالی که زن جوانی نیز سرنشین آن بود، با سرعت و در خلاف جهت حرکت خودروها به سمت بزرگراه گریخت.

سرهنگ عباس صارمی ساداتی با اشاره به تعقیب و گریز طولانی تا شهرک شهید رجایی مشهد، خاطرنشان کرد: در این عملیات، نیروهای کلانتری شفا برای متوقف کردن راننده فراری و با رعایت موارد قانونی و پس از دادن اخطارهای لازم، با شلیک 9 گلوله، موفق شدند خودرو را متوقف کنند اما راننده 33 ساله در حالی با پای پیاده به فرار خود ادامه داد که نیروهای کمکی نیز خیابان های اطراف را مسدود کرده بودند. رئیس پلیس مشهد در ادامه افزود: متهم 33 ساله که خود را در حلقه محاصره پلیس می دید به ناچار روی زمین نشست و در حالی که دیگر توان فرار نداشت، خود را تسلیم قانون کرد. وی گفت: از سوی دیگر زن جوان سرنشین خودرو که مدعی بود در عقد موقت جوان 33 ساله است نیز به اتهام همدستی با متهم دستگیرشد و آنان به کلانتری هدایت شدند. این مقام انتظامی با اشاره به این که متهم دستگیر شده سال های زیادی از عمرش را پشت میله های زندان گذرانده و حدود سه ماه قبل آزاد شده بود، تصریح کرد: در بازرسی از داخل خودروی سرقتی این متهم، حدود 10 گرم مواد مخدر صنعتی از نوع شیشه، یک جفت پلاک خودرو، سه دستگاه گوشی مسروقه و یک عدد پخش کشف شد.

 سرهنگ صارمی یادآور شد: متهم مذکور در بازجویی های تخصصی اعتراف کرد که خودروی پراید را از جاده قدیم قوچان سرقت کرده است و با آن به اموال و قطعات داخل حدود 40 خودرو دستبرد زده است که تحقیقات در این باره همچنان ادامه دارد. فرمانده انتظامی مشهد در پایان با قدردانی از نیروهای کلانتری شفا در کشف جرایم به شهروندان نیز توصیه کرد: خودروهای خود را به لوازم ایمنی و امنیتی مجهز کنند و توصیه های پلیس را برای پیشگیری از سرقت جدی بگیرند.
+1
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.