مصرف تخم بلدرچین چه فایده هایی برای انسان دارد؟

غذای خوب رشد و نمو را در بدن انسان تضمین می کند. این یک حقیقت اثبات شده است که مصرف مواد غذایی متناسب می تواند بدن را سالم نگه دارد. ما باید برای کسب مواد مغذی لازم برای بدن از انواع مختلفی از مواد غذایی که شامل سبزیجات، میوه ها، غلات و پروتئین ها می شوند؛ استفاده کنیم. تخم بلدرچین بهترین منبع برای تامین ویتامین های مورد نیاز بدن است. اگرچه تخم این حیوان بسیار کوچک است اما ارزش غذایی آن سه تا چهار برابر بیشتر از تخم مرغ بوده و پر از مواد مغذی و مواد معدنی است. این تخم منبع غذایی مفیدی نسبت به سایر غذاهاست.
 
مصرف روزانه تخم بلدرچین به مبارزه با بسیاری از بیماری ها کمک کرده و از سیستم ایمنی بدن نیز پشتیبانی می کند. ارزش غذایی این ماده بسیار بیشتر از ارزش غذایی تخم های دیگر است و منبع غنی از آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی، ویتامین ها و مواد مغذی می باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد خواص تخم بلدرچین صحبت می کنیم.
خواص تخم بلدرچین
تخم بلدرچین از تخم مرغ مغذی تر است تخم بلدرچین با مواد مغذی مانند ویتامین ها و مواد معدنی غنی شده است. علیرغم اندازه کوچک، ارزش غذایی‌اش حداقل چهار برابر بیشتر از دیگر تخم ها از جمله تخم مرغ است. تخم بلدرچین ۱۳٪ پروتئین دارد اما در تخم مرغ ۱۱٪ پروتئین یافت می شود. ویتامین B موجود در تخم بلدرچین ۱۴۰٪ از نیاز روزانه بدن است این در حالی است که یک عدد تخم مرغ ۵۰٪ از نیاز روزانه بدن به این ماده را تامین می کند.
 
علاوه بر این، آهن و پتاسیم این ماده پنج برابر بیشتر از تخم مرغ است. تخم بلدرچین همچنین حاوی مواد مغذی دیگری مانند ویتامین E، روی، ویتامین B2، آهن و سایر مواد مغذی مفید است. ارزش غذایی تخم این حیوان به مراتب بیشتر از تخم مرغ است و می توانید به راحتی آن را جایگزین تخم مرغ در رژیم غذایی روزانه خود کنید.
 
علاوه بر این سرشار از کلسترول خوب یا HDL است که کارآمدی و سلامت قلب را تضمین می کند. تخم بلدرچین برخلاف تخم مرغ باعث ایجاد واکنش های آلرژیک نمی شود. زیرا پروتئین موجود در این ماده قادر به مبارزه با علائم آلرژی است. 

برای اختلالات تنفسی مختلف مفید است آسم نوعی بیماری ناشی از التهاب غشائی است که مسیر تنفسی را در ریه ها پوشانده. این التهاب مجاری تنفسی را فشرده می کند. آسم یک بیماری بسیار شایع است و در صورت تشخیص به موقع می توان به سرعت و به طور مؤثر آن را درمان کرد.
 
مصرف تخم بلدرچین باعث می شود که ریه ها به درستی کار کنند و بدن بتواند با بسیاری از مشکلات تنفسی مانند سل و آسم مقابله کند. پروتئینی که در این تخم ها به وفور یافت می شود، یکی از موادی است که در اکثر داروهای ضد حساسیت کاربرد دارد.
 
تخم بلدرچین سرشار از آنتی اکسیدان ها و اسیدهای چرب حیاتی است که به عنوان یک ماده ضد التهاب طبیعی در بدن عمل می کنند. این تخم منبع غنی از ویتامین A و سلنیوم است که به عنوان یک منبع آنتی اکسیدانی عمل کرده و می توانند عملکرد ریه را بهبود بخشند.
 
بر روی اختلالات کلیوی تاثیر مثبت دارد کلیه ها از بافت هایی تشکیل شده اند که ترکیبات مضر و ضایعات را از جریان خون خارج می کنند. این اندام ها در تنظیم فشار خون، تعادل الکترولیت ها و تکثیر گلبول های قرمز در بدن انسان نقش دارند.
 
نارسایی کلیه با تجمع مواد زائد و مایعات در بدن مشخص می شود. این بیماری منجر به علائم شدیدی مانند خستگی، ضعف، تنگی نفس، بی حالی، تورم و سردرگمی نیز می شود.
 
تخم بلدرچین خون را از سموم و فلزات سنگین پاک کرده و باعث افزایش خلوص خون و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. به بیماران مبتلا به بیماری های کلیوی توصیه می شود به جای تخم مرغ از تخم بلدرچین که منبع غنی از پروتئین با کیفیت بالاست؛ استفاده کنند.
 
با این حال برای بیماران مبتلا به بیماری های کلیوی، خوردن پروتئین زیاد مضر است زیرا باعث افزایش حجم کاری کلیه ها می شود و می تواند باعث آسیب دیدگی شود. بدن ما به مقدار مشخصی از پروتئین با کیفیت بالا نیاز دارد تا بتواند به درستی کار کرده و پر از انرژی شود. تخم بلدرچین می تواند مقدار معینی از پروتئین را وارد بدن کند. کلیه ها می توانند این مقدار پروتئین را به شکلی مناسب در خود نگه دارند.
 
مصرف این ماده در زمان بارداری بسیار مفید است در بیشتر اوقات مصرف گوشت بلدرچین و تخم آن در دوران بارداری مغذی و بی خطر است و مواد مغذی ارزشمندی را برای تولید جنین وارد بدن مادر می کند. با رعایت نکات ایمنی، می توانید پس از مشورت با پزشک، از تخم این حیوان در دوران بارداری استفاده کنید.
 
عناصر مغذی مانند فسفر، ویتامین های گروه B، مواد معدنی، پروتئین ها، آنتی اکسیدان ها و بسیاری از مواد مغذی دیگر موجود در تخم بلدرچین برای رشد جنین مفید هستند. تخم بلدرچین باعث بهبود کیفیت شیر ​​مادر نیز می شود. مانند سایر تخم ها، تخم این حیوان نیز از نظر پروتئین که برای رشد مناسب مغز جنین ضروری است، غنی می باشد. تخم بلدرچین همچنین حاوی چربی اشباع بسیار کمی است و یک ماده غذایی مفید برای بهبود کلسترول محسوب می شود.
 
آهن و ویتامین های موجود در آن به کنترل کم خونی کمک می کنند مصرف زیاد وعده های غذایی فرآوری شده، اثرات محیطی، آلودگی ناشی از مواد غذایی و حشره کش ها در کنار کم خونی می توانند علائم زیادی در بدن ایجاد کنند. شما می توانید با تخم بلدرچین فلزات سنگین را از بدن خارج کنید. زیرا که این ماده حاوی آنتی اکسیدان های زیادی است. این مواد برای تمیز کردن بدن از آلاینده ها و پاکسازی سلول ها کاربرد فروانی دارند.
 
تخم بلدرچین از نظر طعم بسیار خوب بوده و منبع طبیعی از آهن، ویتامین A و ویتامین B12 می باشد. مصرف این ماده با افزایش سطح هموگلوبین در بدن ضمن از بین بردن سموم و فلزات سنگین، به درمان کم خونی کمک می کند. مصرف تخم بلدرچین یک روش غیر تهاجمی است و با کاهش علائم کم خونی به عنوان نوعی درمان در بدن عمل می کند.
 
این ماده دیابت را درمان می کند دیابت نوعی بیماری است که وقتی قند خون به شدت بالا می رود، علائمش بروز می کند. گلوکز خون منبع اصلی انرژی است و از طریق غذاهایی که می خوریم وارد بدن می شود. دیابت یک بیماری جدی و مهم است که بر روی کل بدن تأثیر می گذارد.
 
در بین این بیماران تلاش برای حفظ تعادل در قند خون و کلسترول بسیار ضروری است. تخم بلدرچین دیابت را از طریق کربوهیدرات و کالری کمی که دارد درمان می کند. البته باید درمان های پزشکی توصیه شده را نیز رعایت کنید. در کل با اضافه کردن تخم بلدرچین به رژیم غذایی خود می توانید علائم کمتری را تجربه کنید. ضمن این که ادعا می شود تخم بلدرچین می تواند قند خون را در افراد دیابتی کاهش دهد. در کنار این تحقیقات ثابت شده است که این تخم بر روی بدن برخی از بیماران که شرایط خاصی دارند تأثیری ندارند.
این ماده به درمان اختلالات جنسی نیز کمک می کند تخم بلدرچین از مواد بیولوژیکی فعالی مانند ویتامین ها، کلان و میکروالمنت ها، اسیدهای آمینه معدنی و همچنین پروتئین لازم برای تقویت قوای جنسی تشکیل شده است. این عناصر به درمان کاهش میل جنسی و حتی اختلال نعوظ کمک می کنند.
 
تخم بلدرچین غده پروستات را تحریک و تغذیه خواهد کرد. همانطور که می دانید این غده روی سلامت جنسی مردان تاثیر زیادی دارد. فسفر، پروتئین، ویتامین B، ویتامین D و ویتامین E موجود در تخم این حیوان می توانند عملکرد جنسی را افزایش دهند. ضمن این که تخم بلدرچین مانند سایر داروها محدود نیست. بنابراین برای تهیه آن نیازی به برنامه خاصی ندارید. کافی است که به طور مرتب تخم بلدرچین مصرف کنید.
 
تخم بلدرچین بدن را تمیز می کند تخم بلدرچین می تواند به بدن برای دفع فلزات سنگین و سمومی مانند جیوه کمک کند. اسید آمینه و سایر مؤلفه های کمکی در این ماده به سموم چسبیده و آنها را از بدن خارج می کنند. این ویژگی باعث می شود تخم بلدرچین یک ماده تصفیه کننده خون قلمداد شود. ضمن این که تعادل کلسیم را در بدن برقرار کرده و برای پیشگیری طولانی مدت از سنگ کلیه مفید است. همچنین از ایجاد سنگ در کبد و مثانه نیز جلوگیری می کند.
 
این ماده سرشار از منیزیم، ویتامین B6 و پتاسیم است. پتاسیم دفع غیرضروری کلسیم از طریق ادرار را که اغلب منجر به سنگ کلیه می شود؛ کاهش می دهد. چحجم زیاد ویتامین B6 و منیزیم که با حجم کم ویتامین C در این ماده ترکیب شده است نیز از تشکیل سنگ اگزالات جلوگیری می کند.
 
این ماده درد معده و شکم را تسکین می دهد تخم بلدرچین برای افرادی که مبتلا به اختلالات گوارشی عفونی مانند گاستریت، زخم معده و زخم اثنی عشر هستند نیز مفید است. این ماده یک جایگزین موثر و طبیعی برای درمان زخم معده است. زیرا اسید معده را کنترل می کند. ترکیبات آنتی اکسیدانی قلیایی و قدرتمند موجود در تخم بلدرچین باعث می شوند که زخم معده زودتر خوب شود
 
تخم بلدرچین یک ماده غذایی غنی از سلنیوم و ویتامین A است و به همین در دسته غذاهای آنتی اکسیدانی قرار می گیرد. مطالعات ثابت کرده اند که استفاده از آنتی اکسیدان های طبیعی برای درمان زخم معده و گاستریت مفید است. زیرا هر دو بیماری در اثر افزایش استرس اکسیداتیو و رادیکال های آزاد در بدن ایجاد می شوند.
 
کلسترول خوب موجود در تخم بلدرچین به کاهش بیماری های قلبی کمک می کند تخم بلدرچین حاوی کربوهیدرات بسیار کم و پروتئین زیادی است. ضمن این که دارای عناصر و اجزای ضروری می باشد که سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و مواد مغذی لازم برای ریکاوری سریع بدن بعد از بیماری ها را دارا می باشد. تخم بلدرچین برای تنظیم جریان خون و جذب مواد مغذی نیز مفید است. این ماده حاوی اسیدفولیک، آهن، فسفر، ویتامین B12، پروتئین ریبوفلاوین و سلنیوم نیز می باشد و به همین دلیل برای کاهش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی گزینه ای جذاب است. تخم بلدرچین با کنترل فشار خون و سالم نگه داشتن قلب ممکن است طول عمر شما را افزایش دهد.
 
تخم بلدرچین می تواند به درمان سرطان کمک کند سرطان شدیدترین نتیجه ضعف در سیستم ایمنی است. این بیماری معمولا به دلیل افزایش شدید آلودگی ناشی از اختراعات عصر مدرن و استفاده بی حد از مواد شیمیایی و وجود سموم زیاد در محیط ایجاد می شود. تماس زیاد با چنین ترکیبات سمی ممکن است باعث سرطان شود.
 
شما می توانید از بدن خود توسط غذاهایی که سرشار از ویتامین A و سلنیوم هستند؛ محافظت کنید. این دو ماده مغذی آنتی اکسیدانی برای مقابله با آسیب ناشی از رادیکال های آزاد مفیدند. تخم بلدرچین حاوی مقدار زیادی ویتامین A و سلنیوم است که به عنوان آنتی اکسیدان طبیعی در بدن عمل می کنند.
 
این ماده یک عامل ضد پیری است این ماده با تقویت سیستم ایمنی بدن می تواند روند پیری اندام ها را کند کرد. تخم این حیوان به عنوان یک منبع غنی از آنتی اکسیدان ها، اسیدهای چرب حیاتی، سلنیوم و ویتامین A ، B و E شناخته شده و ماده ضد پیری بی عیب و نقصی است. مهمترین خاصیت ضد پیری تخم بلدرچین، ظرفیت آن در تقویت سیستم ایمنی بدن است. به این ترتیب باعث کاهش سرعت پیری و افزایش طول عمر می شود.
 
ضمن این که این ماده با رفع اختلالات متابولیکی بهترین درمان برای چاقی است و متعاقباً روند پیری را نیز در سنین بالا قطع می کند. همچنین استفاده موضعی از آن به نرمی و رطوبت پوست می افزاید.
 
تخم این حیوان تأثیر مثبتی بر روی سیستم عصبی دارد مهمترین سیستم در بدن سیستم عصبی است. سیستم عصبی از کلیه سلول های عصبی بدن انسان تشکیل شده است. ما از طریق سیستم عصبی با دنیای خارج و درون و با سایر سیستم ها ارتباط برقرار می کنیم. تخم بلدرچین حاوی مقدار زیادی ویتامین و مقدار قابل توجهی فسفر، پتاسیم و آهن است که همگی از عملکرد مغز و بهبود حافظه پشتیبانی می کنند. مصرف منظم این ماده باعث آرامش و تعادل می شود. بنابراین تحمل استرس را در بدن افزایش می دهد. تخم بلدرچین بر روی بدن افرادی که استرس، فشار خون بالا، میگرن، افسردگی و هراس و اضطراب دارند تأثیر قابل توجهی دارد.
 
مصرف این ماده کارکرد سیستم ایمنی را بهبود می بخشد بدن ما با یک سیستم ایمنی سالم می تواند تمام فعل و انفعالات مواد موجود در محیط را دفع کرده و از خود مراقبت کند. واکنش های آلرژیک به دلیل پاسخ سیستم ایمنی به یک ماده معمولاً بی ضرر (مانند گرده و گرد و غبار) که با لنفوسیت ها در تماس هستند رخ می دهد.
 
کمبود اسیدهای آمینه، ویتامین ها و مواد معدنی در بدن انسان منجر به بیماری می شود. راه حل این عارضه، مصرف منظم ویتامین های طبیعی، مواد معدنی و اسیدهای آمینه ضروری از طریق خوردن تخم بلدرچین است.
 
پیام سلامت : استفاده منظم از این ماده منجر به تولید مواد مفیدی در بدن می شود که کارکرد سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشند و بسیاری از بیماری ها را از بین می برند. تخم بلدرچین به تقویت سیستم ایمنی و بهبود سوخت و ساز بدن کمک می کند. جالب است بدانید که مصرف تخم خام بسیار بیشتر از تخم پخته باعث بهبود ایمنی می شود.
 
تخم بلدرچین توانایی بدن برای ریکاوری پس از آسیب را بهبود می بخشد مصرف تخم بلدرچین باعث افزایش ظرفیت بدن برای ریکاوری خود می شود و نتیجه آن بهبودی سریعتر خواهد بود. در موارد اندکی بیماران مبتلا به زخم معده و گاستریت بعد از مصرف این ماده متوجه بدتر شدن بیماری خود می شوند.
 
برخلاف تخم مرغ که ممکن است حاوی سالمونلا باشد و باید پخته مصرف شود، تخم بلدرچین را می توان به صورت خام نیز میل کرد. این به دلیل است که درجه حرارت بدن بلدرچین بسیار بالاتر از بدن مرغ است و ممکن است خطر انتشار سالمونلا در بدن این حیوان وجود نداشته باشد. لیزوزیم موجود در تخم بلدرچین نیز هرگونه حمله باکتری ها را از بین می برد.
+9
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.