مطهری: رحیم‌پور ازغدی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی حسن روحانی را «پفیوز» صدا کرد

العربیه :علی مطهری، نائب رئیس مجلس ایران، روز دوشنبه دوم دسامبر 2019 فاش کرد که در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی درگیری لفظی شدیدی میان حسن روحانی و حسن رحیم‌پور ازغدی صورت گرفته و پور ازغذی روحانی را پفیوز نامید.
 
وبگاه خبرآنلاین گزارش کرد که مطهری در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان دانشکده الهیات دانشگاه تهران گفت که حسن رحیم‌پور ازغدی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی حسن روحانی را با لفظ پفیوز مورد خطاب قرار داد.
 
پیش از این اخباری درباره دعوای رئیس‌جمهوری ایران با حسن پور ازغدی که عضور شورای عالی انقلاب فرهنگی است، منتشر شده بود. در این جلسه که سه‌شنبه 19 نوامبر 2019 برگزار شده بود، پور ازغدی سوالی درباره گرانی بنزین و تبعات پس از آن پرسیده بود ولی با واکنش شدید روحانی مواجه شده و موضوع به دعوای دو طرف انجامید.
 
علیرضا سلیمی عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره اتفاقات آن جلسه به خبرگزاری فارس گفته بود: « آقای رحیم‌پور از رئیس جمهور که رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی هم محسوب می‌شود، سؤال کرده است که با توجه به گران کردن بنزین از سوی دولت و ایجاد التهاب در کشور، رئیس جمهور کمی در این باره توضیح دهد...پس از این اظهارنظر آقای رحیم‌پور و درخواست برای پاسخگویی رئیس‌جمهور، مباحث تندی مطرح می‌شود که بعد از جدل تند صورت گرفته، حسن روحانی جلسه این شورا را ترک کرد.»
 
سلیمی در ادامه گفت: «ادبیات آقای روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی غیرقابل دفاع بوده و الفاظی را در برابر یکی از اعضا به کار برده است که به هیچ وجه قابل قبول نیست.»
 
علی مطهری همچنین فاش کرد که درگیری صورت گرفته میان او و مهدی کوچک‌زاده، نماینده اصولگرای مجلس، او را پفیوز نامیده است. او در این‌باره گفت: « آقای کوچک زاده طوری که می خواهد یقه بنده را بگیرد به سمت بنده آمد و من عقب رفتم و گفتم بنشین!، بتمرگ، پفیوز، ولیکن در مجلس کسی این را نشنید حتی بغل دستی من هم نشنید.»
+26
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  Hatef - پاریس، فرانسه

  همه چیز را به سخره گرفته اند. شوراى عالى انقلاب فرهنگى که روحانى، پورازغدى و حداد عادل عضو آن باشند، مگر میتواند بهتر از این باشد! خیال میکنید فروغى، نفیسى، ملک الشعرا بهار عضو آن هستند!
  1
  29
  ‌سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۵
  ۳۷
  karaji - کرج ، ایران

  خدایش مگه نیست ...!?
  2
  25
  ‌سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۶
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان
  [::karaji - کرج ، ایران::]. چرا هست.
  0
  9
  ‌سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.