نماینده پارلمان هند گفت مردم باید مردان متجاوز به یک زن ۲۷ ساله را بُکشند

معترضان به تجاوز و خشونت جنسی علیه زنان در هند بی بی سی :یک نماینده پارلمان هند گفته است مردم باید مردانی را که در شهر حیدرآباد به زن ۲۷ ساله‌ای تجاوز کرده و او را به قتل رسانده‌اند، بکشند.
 
جایا باچه‌چان گفته است: "می‌دانم به تندی حرف می‌زنم اما این نوع آدم‌ها باید در ملأ عام کشته شوند."
 
چندین نماینده دیگر هم از گروه‌های مختلف سیاسی این تجاوز و قتل گروهی در حیدرآباد را محکوم کرده‌اند.
 
هفته گذشته بعد از پیدا شدن بقایای جنازه نیمه‌سوخته یک قربانی که ناپدید شده بود، معترضان در شهرهای مختلف هند راهپیمایی کردند.
 
پلیس گفته است چهار نفر را به اتهام تجاوز گروهی و قتل دستگیر کرده است.
 
تجاوز و خشونت علیه زنان در هند با وجود خشم عمومی، همچنان به طور گسترده ادامه دارد.
 
روز دوشنبه خشم عمومی به پارلمان هند هم کشیده شد و نماینده‌های بسیاری خواهان این شدند که دولت برای امن‌تر کردن کشور برای زنان اقدامات موثر انجام دهد. ‌
 
خانم باچه‌چان که قبلا بازیگر سینمای هند بوده و درباره مسائل زنان بی‌پروا صحبت می‌کند، خواهان اجرای عدالت برای قربانی شده است.
 
ویجیلا ساتی‌آنانث، نماینده دیگری از ایالت تامیل نادو در جنوب هند،‌ گفت این کشور جای امنی برای زنان و کودکان نیست او خواهان این شد که "چهار مردی که متهم به تجاوز و قتل شده‌اند قبل از پایان این ماه میلادی به دار آویخته شوند." او گفت: "عدالتی که با تاخیر اجرا شود، بی‌عدالتی است."
برای قربانی چه اتفاقی افتاد؟
قربانی زن ۲۷ ساله و دامپزشکی بود که چهارشنبه گذشته ساعت ۶ بعد از ظهر با دوچرخه برای رسیدن به وقت دکتر از خانه بیرون رفت. او عصر همان روز به خواهرش تلفن کرد و گفت چرخ دوچرخه‌اش پنجر شده و یک راننده کامیون قرار است به او کمک کند. او به خواهرش گفته بود که نزدیک یک ساختمان بلند منتظر است. ‌
 
خانواده زن بعد از این گفت‌وگو هرچه تلاش کردند نتوانستند با او تماس بگیرند. جسد او صبح روز بعد زیر پلی پیدا شد.
 
بر اساس قانون هند، نام قربانی تجاوز نباید منتشر شود حتی بعد از مرگ او، اما روز جمعه نام این قربانی به همراه عکس او در توییتر در این کشور به داغ‌ترین موضوع تبدیل شد. ده‌ها هزار کاربر با خشم خواهان اجرای عدالت شدند.
نیروهای پلیس در مقابل معترضان در حیدرآباد هند ‌واکنش مردم چه بود؟‌
شنبه روبروی ایستگاه پلیسی در حاشیه حیدرآباد هزاران نفر جمع شدند. آنها خواهان اعدام متهمان بودند. در شهرهای دیگر هم بسیاری برای اعتراض و همین طور ادای احترام به قربانی تجمع کردند.
 
در همین حال خانواده قربانی، مقامات و سیاستمدارانی را که به دیدار آنها رفته بودند، نپذیرفتند و به جای دیدار از آنها خواستند که دست به عمل بزنند.
 
ساکنان منطقه شمس‌آباد در حیدرآباد، جایی که قربانی زندگی می‌کرد،‌ ورودی خیابان را بسته‌اند با پلاکاردهایی که بر روی آن نوشته است: "نه رسانه،‌ نه پلیس، نه غریبه، نه ابراز همدردی، فقط عمل".
 
سه افسر پلیس هم از کار معلق شده‌اند چون خانواده قربانی گفته است بعد از اینکه آنها ناپدید شدن قربانی را به پلیس گزارش کردند،‌ پلیس به سرعت دست به کار نشد.
 
از چند سال پیش، تجاوز و خشونت جنسی علیه زنان در هند در مرکز توجه‌ها است اما با این همه هیچ نشانه‌ای از کاهش موارد خشونت علیه زنان دیده نمی‌شود.
 
آمار دولت هند در سال ۲۰۱۷ نشان می‌دهد که به ۳۳،۶۵۸ زن تجاوز شده است یعنی روزانه ۹۲ زن مورد تجاوز قرار گرفته‌اند.
+15
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  هندیها عاطفی هستن اما یه خر درون خاصی در وجودشونه. توهم مسخره ای هم دارن. البته در بعضی ایرانیها هم این خر درون و توهم وجود داره.
  1
  8
  ‌سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.