خامنه ای : مستضعفین یعنی ائمه و پیشوایان

رهبر جمهوری اسلامی در یک پیام توئیتری تعریفی جدید از واژه "مستضعفین" ارائه داد. او نوشت: «اسم بسیج کشور ما "نیروی مقاومت بسیج مستضعفین" است. مستضعفین چه کسانی هستند؟ مستضعفین را بد معنا می‌کنند؛ این چند سال اخیر باب شده آن را افراد فرودست و اقشار آسیب‌پذیر معنا می‌کنند؛ نه! قرآن مستضعف را این نمی‌داند.»
 
خامنه‌ای در پیام خود افزود: «قرآن می‌گوید: مستضعفین یعنی ائمه و پیشوایان بالقوه‌ی عالَم بشریت»
+4
رأی دهید
-59

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  یه شب مهتاب - استکهلم ، سوئد

  اینو باید در تل آویزان و یا رادیان بگی نه توییتر.تو که هی داری کلمه معنی و تفسیر میکنی بگو پس حداد جان نا عادل برای چه کاری داره این همه دست درازی میکنه توی بودجه ؟؟ در ضمن فرودست هم خودت و ایل و تبارته .
  1
  33
  دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  زنبور - کپنهاک، دانمارک

  دیگه خودتم اقرار میکنی مستضعف شدی ،قدرت وگدایی میکنی برای دو روز دنیا بقیمت خون مردم بیگناه ، عاقبت وخیمی در انتظارت هست
  1
  33
  دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  haj hasan - مشهد، ایران

  هر کدومشون یک جین زن داشتند.عجب متضعفبین بودند.بعد این یک جین زن با کلی بچه از باد هوا سیر می شدند.نسنجیده حرف زدند همین است
  2
  31
  دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  dagobert - فرانکفورت، آلمان

  مطمئن باش که به زودی این افکار پوسیده مذهب کثیف دینیی شما قاتلان این کری خاکی به زبالأی تاریخ سپرده خواهد شس. به امید نابودی تمام مذاهب ضد انسانی. به امید نابودیی سران این حکومت کثیف. به امید آگاهی ملت زیر فشار ایران. دیگر زمان قیام فرا رسیده است.
  2
  24
  دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۱
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد

  نه آقا جوانان امروز آن اشغال‌های بیسوادی که با پول دوره برت جم کردی نیستند،همه پدرانشو گفتند،و کتابها خواندند،که خمینی با کمک کمونیست‌های وطن فروش که همه چیز مجانی‌ می‌شه،و نباید مستضعفی در ایران وجود داشته باشه،،،و یا میگفت هرجا،، کاخ وجود داشت بدانید که کوخ هم هست حالا الان یادش رفته یا می‌خواد یادش بره،مثل پدران ما ۵۰ ساله پیش تعمیم گرفتند،که شاه باشه حالا جوانان امروز نمیخوان.
  2
  23
  دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Alphabet - پترس، یونان
  مستضعف تو احمق و ایل تبارته که با جیب خالی امدید و ایران را جارو کردید نکبت. ما ملتی ثروتمند بودیم که شما ناپاکان ما را به خاک سیاه نشاندید, مستضعف, فقیر, بیچاره و در بدر کردید.
  2
  18
  دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  جنب تبهکار اسم بسیج نظامت را هر نامی بگذارید جلوی چشم مردم ایران بسیجیانت منفور و ادم کش میباشند.
  2
  15
  دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  اقای رهبر معظم. خوب معلومه که شخص عظما هم معنی مستضعفین را نمیدانسته و تازه یاد گرفته. اخه بدر جان شما ها با همین معنی مستضعف یعنی فرودست وارد کار زار شدید مگه همین امام امت راحل شده شما نبود که ابتدا کار گفت حکومت مال مستضعفین و کوخ نشینان است.مگر همان رهبر بخاک رفته شما نبود که در ابتدای سوار شدن بخر مراد با صدای بلند داد میکرد و میگفت من امر کردم که انرا بدهند بمستضعفین و انها مالکین کشور هستند . رهبر معظم باید بگویم خدائیش معنای این کلام را هم تو تازه یاد گرفته ای.
  1
  15
  دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  ایکاش من یک مستضعف کوچک نظام بودم و فقط چند صد میلیون دلار داشتم و شاکر و قانع
  2
  15
  دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  خوب یعنی بسیج و بقیه مراکز قدرت همه در خدمت خودشه . خیالت راحت شد حالا داریم به وضعیتی می رسیم که واقعا باید دین و مذهب و ائمه و سایر مزخرفاتی که دارند ازش سوء استفاده میکنند رو ریشه کنیم و تنها راه رسیدن به عدالت همینه. قرآن گفته خودم مستضعفین هستم و بسیج مستضعفین یعنی بسیجی که برای خودم باید کار کنه!؟
  1
  7
  دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا
  امام اول انقلاب در بهشت زهرا وقتی می گفت مستضعفین منظورش شما ها بودید نه مردم حق هم داشت برای اینکه مردم آذوقه یکماه را داشتند و ارزانی بود وتنها قشریکه انگل جامعه بودند بلطبع شما بودید که باید آویزون مردم می شدید که شاید پولی بدست آرید مستضعفین دیروز و سرمایداران امروز شما آخرت خودتونو فروختید برای این دنیایه فانی
  0
  2
  ‌سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.