فراخوان عکس مدفوع برای آموزش به هوش مصنوعی

بی بی سی ،نیما اکبرپور
به زودی هوش مصنوعی قادر به رمزگشایی از مدفوع شما خواهد بود. این هدف نهایی کارزاری است که می‌خواهد صد هزار عکس مدفوع را گردآوری کند تا آنچه را که "اولین پایگاه داده تصاویر مدفوع در جهان" می‌نامند، بسازد.
 
این کارزار که توسط شرکت بهداشت و درمان میکروبی موسوم به "سید" (Seed ) آغاز شده است، شما را تشویق می‌کند تا با بارگذاری عکس‌هایی از مدفوع خود، به دانشمندان کمک کنید تا بتوانند از آنها برای آموزش هوش مصنوعی استفاده کنند.
 
بر طبق آمار، یک نفر از هر ۵ آمریکایی مبتلا به بیماری‌های مزمن روده‌ای مانند سندروم روده تحریک‌پذیر هستند. دانشمندان امیدوارند که با تعلیم هوش مصنوعی موفق به ساخت ابزاری تشخیصی برای پزشکان و در نهایت مدیریت سلامت بهتر بیماران شوند.
 
این کارزار از شهرونددانشمندان می‌خواد تا با گوشی خود به صفحه این کارزار بروند و با کلیک روی دکمه #GIVEaSHIT (با معنای دوپهلوی "مدفوع دادن" و "اهمیت دادن") مراحل عضویت در برنامه و ارسال عکس‌ها را طبق برنامه به پیش ببرند.
 
تیمی هفت‌نفره از پزشکان متخصص گوارش با جدیت تمام تصاویر دریافتی را بررسی خواهند کرد. این تصاویر می‌توانند در هفت دسته مشخص شده در روشی موسوم به مقیاس مدفوع بریستول طبقه‌بندی شوند.
 
برداشت پزشکان از این عکس‌ها به آموزش مدل‌های هوش مصنوعی می‌انجامد تا در نهایت سامانه‌ای هوشمند تولید شود که می‌تواند همان مواردی را درک کند که تشخیص پزشکان است.
 
به گفته کارشناسان، پیش از این سامانه‌های آموزشی مشابهی برای تعلیم خودروهای خودران به کار گرفته شده تا بتوانند یک درخت یا گربه را در جاده شناسایی کنند.
+5
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  هر چه زودتر عکس های خمینی و خامنه ای و دیگر آخوندها را ارسال کنیم برای علم و تکنولوژی شاید مفید باشند
  0
  6
  ‌چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  ساندیس خوران لطفا تمثال منحوس و چندش آور رهبر عن غلابتون را بفرستید و کمک به علم کرده باشید
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.