هزاران پناهجو در آلمان پس از اخراج دوباره بازگشته و تقاضای پناهندگی می کنند

دویچه وله :هزاران پناهجو در آلمان برای چندمین بار پس از اخراج از این کشور دوباره به این کشور بازگشته و تقاضای پناهندگی کرده‌اند. این افراد در آلمان فقط برای چند ماه بازداشت می‌شوند و یا در اغلب موارد از بازداشت هم خبری نبوده است.
 
براساس گزارش روزنامه آلمانی "دی ولت" هزاران پناهجویی که اکنون در آلمان زندگی می‌کنند قبلا چندین بار از این کشور اخراج یا داوطلبانه خارج شده‌اند. برای نمونه ۳۰ اکتبر سال جاری ۴۹۱۶ پناهجو در آلمان بوده‌اند که از سال ۲۰۱۲ تابحال دو بار از آلمان اخراج شده یا به دلخواه آلمان را ترک کرده‌اند. اما این افراد دوباره به آلمان برگشته و برای بار سوم درخواست پناهندگی کرده‌اند. 
 
حدود ۱۰۲۳پناهجوی دیگر که اکنون در آلمان به سر می‌برند برای چهارمین بار درخواست پناهندگی کرده‌اند. ۲۹۴ نفر نیز برای پنجمین بار تقاضای پناهندگی کرده‌اند.
 
در ادامه گزارش آمده است که بخش کوچکی از پناهجویان نیز شش بار یا بیشتر از آلمان تقاضای پناهندگی کرده‌اند.
 
اداره آمار آلمان گفته است در مجموع یک میلیون و ۷۰۰ هزار پناهجو بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ در این کشور درخواست پناهندگی کرده‌اند.
 
هورست زهوفر، وزیر کشور آلمان پس از بازگشت ابراهیم میری یکی از رهبران باندهای مافیایی فعال در آلمان که به لبنان تحویل داده شد، پیش‌نویس لایحه‌ای را ارائه کرده است. بر اساس این قانون خارجیانی که با وجود ممنوعالورود بودن دوباره به آلمان برگشته و تقاضای پناهندگی کرده باشند در مدت زمان رسیدگی به پرونده خود باید در حبس بمانند.
 
ابراهیم میری رئیس طایفه میری در قاچاق مواد مخدر، باج‌گیری و روسپیگری فعالیت داشته است. او پس از دستگیری به ماموران لبنان تحویل داده شد. او بعدا از راه غیرقانونی و به شکل قاچاق به آلمان برگشت و تقاضای پناهندگی کرد. این موضوع در آلمان جنجال‌ زیادی برانگیخت.
 
آندریا لیندهولتس، رئیس کمسیون امور داخلی پارلمان آلمان، گفته است: «هر فردی که به رغم ممنوعیت ورود، با سرپیچی از قانون وارد خاک آلمان شود، روانه زندان خواهد شد».
+15
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۶
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  پناهندگی برای یه عده بیزنس هست
  3
  11
  دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۲
  ۷۴
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان
  از خداشونه اینجا زندانی باشند ولی تو مملکت خودشون نباشند
  0
  2
  ‌سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.