خوشحالی دادستان کل کشور از اینکه افراد خارج کشور دسترسی به آمار کشته شدگان اعتراضات ندارند

انتخاب: دادستان کل کشور درباره انتشار برخی آمارها درباره تعداد کشته شده‌ها و بازداشتی‌های حوادث آبان 1398 گفت: خوشبختانه افراد خارج از کشور هیچ دسترسی به اطلاعات و آمار ندارند به همین دلیل آنها آمارهای مختلفی می‌دهند که هیچ کدام از آنها اعتبار ندارد.
 
به گزارش انتخاب، حجت الاسلام محمد جعفر منتظری در حاشیه نشست هم اندیشی بسیجیان قوه مقننه  در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی  درباره تعداد کشته‌ها در اعتراضات اخیر با توجه به اظهارات امروز معاون سیاسی وزیر کشور مبنی بر این که باید آمار بازداشتی‌ها و تعداد کشته شدگان اعتراضات اخیر را دادستانی بدهد، گفت:  درباره ارائه آمار بازداشتی‌ها، این آمار از روز اول تا امروز متغییر بوده است. عده‌ای در جمعیت‌های آنچنانی دستگیر می‌شوند که بعد از بررسی تلاش ما در اولین فرصت این بود آنهایی که تخلفات جزئی داشته یا این که در صحنه دستگیر شده‌اند تلاش شد با همه توانی که در نیروهای اطلاعاتی، امنیتی، انتظامی و قضایی داشتیم آنها هر چه زودتر آزاد شوند.
 
به نوشته ایسنا وی افزود: آخرین آمار را ندارم اما می‌دانم تعداد زیادی از آنها آزاد شدند و آنهایی که دستگیر شدند کسانی هستند که در صحنه جرم مجرم شناخته شدند که این هم مبتنی بر دلایل و مدارک بوده است. کارهای تحقیقاتی و بازجویی ادامه دارد و امیدواریم آن هم در اولین فرصت به اتمام برسد.
 
دادستان کل کشور درباره انتشار برخی آمارها درباره تعداد کشته شدگان همچون آمار ۳۰۰ کشته، گفت: خوشبختانه افراد خارج از کشور هیچ دسترسی به اطلاعات و آمار ندارند به همین دلیل آنها آمارهای مختلفی می‌دهند که هیچ کدام از آنها اعتبار ندارد.
 
منتظری در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات اخیر یکی از نمایندگان مجلس درباره بازداشت ۷ هزار نفر در اعتراضات اخیر، گفت: این موضوع را نه تنها تایید نمی‌کنم که می‌گویم هیچ مقامی مجاز نیست بدون داشتن آمار و اطلاعات دقیقی آماری بدهد. بنده هم در خبرها و گزارشات دیدم که برخی آماری داده‌اند که باید از آنها پرسید منبع این آمار و این اطلاعات کجاست. به هر حال ما این را تایید نمی‌کنیم.
 
دادستان کل کشور در پاسخ به پرسشی درباره اقدامات دادستانی در خصوص بررسی صلاحیت‌های کاندیداهای انتخابات مجلس گفت: بررسی صلاحیت‌ها براساس قوه قضاییه نیست و بر عهده شورای نگهبان در چارچوب مقررات وقوانین است. آن چه برعهده ما است این است که نسبت به استعلامات صورت گرفته بررسی‌های لازم را انجام دهیم و به آن پاسخ دهیم.
 
وی افزود: آن چه برعهده دادستانی کل و دادستان‌های سراسر کشور است این می‌باشد که برای جلوگیری از هر تخلفی تلاش کنند چون پیشگیری یکی از وظایف قوه قضاییه است ما هم تلاش می کنیم در همه استان‌ها کار ستادهای پیشگیری از وقوع جرم و تخلفات را انجام دهیم که این کار از فردا با شروع ثبت نام‌ها آغاز می‌شود. امیدواریم با بصیرت مردم و نامزدها تخلفات به  حداقل و صفر رسانده شود.
+7
رأی دهید
-91

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  زنبور - کپنهاک، دانمارک

  کَل تو بجای برف کردی تو اونجات برای همین که نمی تونی خوشبختیتو خوب ببینی بهتره در همین حالت بمونی ، بیوجدان جنایتکار
  3
  66
  یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  رقص پرواز - پراگ، چک

  جنایتکاران وقتی بر اریکه قدرت تکیه میدهند بزرگترین افتخارشان تعداد زیاد قتل و جنایت هایشان است، تنها کاری که از دستشان برمی آید. گرچه آمار دقیق در دست نیست ولی جمهوری اسلامی را در این چهل سال به خوبی شناختیم که به کم قانع نیستند!
  6
  70
  یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  *بی همتا* - برلین، آلمان

  برای همین اینترنت را قطع کردید ..اما بدان خارج نشینان از خود تو بهتر امار کشته شدگان را دارند .
  4
  63
  یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  منهم از اینکه گروهی جوان بُرنا در روز دوم تا چهارم آشوبها- ونه روز اول که درآن تنها اعتراض به گرانی بنزین بود- به تحریک گروههای دژخیم، در درگیریهای خیابانی جان سپردند،پژمان و دل فگارم. با این وجود شادمانم از اینکه سرسپردگانی که سالهای زیادی نقشهُ چندپارگی کشور را از راه کشاندن آشوب به گذرگاههای شهری،در سر می پروراندند،نه تنها به هدفشان نرسیدند،بلکه اطلاعات آنها هم مخدوش و نادرست است.ضمن اینکه درک درستی هم از کشور ندارند.
  69
  3
  یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  فقط میتوان گفت زرشککککککککککک
  5
  45
  یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران

  این خوشحالی ات زیاد طول نمی کشه آخوند قاتل مفت خور
  7
  50
  یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  مشخص شد که چقدر مزدور در سایت ایرانیان انگلستان هست . از لایکهای مخالفتشان معلومه
  3
  15
  یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  اره خوشحال باش .ما هم امار سقط شدنتان را اعلام نمیکنیم از خوشحالی.بزن میخوری. طبیعت همینه. تاریخ ایران هم چینین بود. اما ایرانیان میخواهند عاشورایی بپاه کنن کربلای ایرانی. تا هزار سال دیگر مرثیه بخوانید. مبارگتان باشد. روز جزا.
  1
  5
  دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.