عرفان فایقی ، جوشکار ۲۱ ساله ای که در برابر چشمان برادر ۱۱ ساله اش کشته شد

عرفان فایقی جوشکار 21 ساله ؛درحالی که برادرش بالای سر او بود فقط یک جمله گفت و جان باخت:«مراقب مامان باش.»یک‌شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ بود؛ ساعت هشت و ۴۵ دقیقه شب که «عرفان فایقی» از محل کارش در «چهاردانگه» به منزل‌ باز می‌گشت. اما در شلوغی‌ها و درگیری‌ها به ضرب تیر مستقیم نیروهای امنیتی کشته شد. ۲۱ سال داشت و در زمان مرگ‌، برادر ۱۱ ساله‌اش همراه او بود.
 
عرفان فایقی که در چهاردانگه جوش‌کاری می‌کرد، بعد از اتمام کارش به خانه‌ بازمی‌گشت که درگیری‌های خیابان باعث شد از خودروی خود پیاده شود. اما در همان زمان تیرهای بی‌هدف نیروهای امنیتی در قلب جوان او نشستند و عرفان فایقی جان خود را از دست داد.
 
به روایت یکی از اقوامش، هنگام مرگ، در حالی‌که برادر ۱۱ ساله‌اش بالای سر او بود، فقط یک جمله گفت و جان باخت. عرفان به برادرش گفته بود: «مراقب مامان باش.»
 
این آخرین جمله‌ای است که خانواده عزادار او، به یادگار از عرفان به یاد می‌آورند.
 
زمانی‌که خانواده به دنبال پیکر عرفان رفته بودند، نهادهای امنیتی به آن‌ها گفته بودند که پیکرش را تحویل نخواهند داد و خودشان او را دفن‌ خواهند کرد و به آن‌ها خبر خواهند داد. اما بی‌قراری‌های مادرش باعث شدند یکی از اقوام بانفوذ او بتواند پیکر عرفان را از مقامات امنیتی تحویل بگیرد.
 
حالا پیکر او در «امام‌زاده زید» آرام گرفته است؛ آن‌هم پس از طی مراسمی امنیتی و با حضور نیروهای امنیتی.
 
خانواده عرفان در مقابل دریافت پیکر عزیزشان ناچار به سکوت شده‌اند و مقامات امنیتی از آن‌ها تعهد گرفته‌اند که اجازه هیچ‌گونه اطلاع‌رسانی ندارند. گفته می‌شود که فیلمی از لحظه تیر خوردن عرفان وجود داشته است اما خانواده از نگرانی و مواجهه با تهدید‌های امنیتی، ناچار به پاک کردن این فیلم شده‌اند.
 
عرفان فایقی، یکی دیگر از کشته‌شده‌های اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸ است که هدف گلوله مستقیم نیروهای امنیتی قرار گرفت و جان باخت.
+182
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  motefaker - سیاتل، ایالات متحده امریکا

  خدا هم انگار حریف قاتل چلاق خونخوار یک دست نیست
  11
  130
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
  ۴۰
  fariba azizi - پاناما سیتی، پاناما

  ملت ایران بی بخارترین، بی عرضه ترین، بی تدبیرترین، بی تکلیف ترین، بی هدف ترین، ترسوترین، بی غیرت ترین مردم جهان هستند
  31
  121
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
  ۴۰
  mahdi moud - تهران، ایران

  جالبه این تیر های بی هدف فقط به سر و گردن و قلب خورده.
  5
  123
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  جوشکار. بیکار .بچه.دهقان.کارگر ساختمان. عجب اشرار و جاسوسانی از امریکا و اسراهیل. شرم می‌‌دانی چیست.بسیجی‌؟ یا ینکه شرم خود را در بستر آخوند از دست دادی؟
  6
  135
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  امیدوارم اون قاتل رنگ آرامش را نبینید و امیدوارم عزیزانش جلوی چشمش زجر کش شوند و نتواند کمکی کند و با اون چشمان بیشرفش و کثیفش زجر کش شدن عزیز ش را شاهد باشد .مرگ بر کفتار علی خامنه ای مرگ بر سپاهی و بسیجی و ساندیس خور انگل .لعنت به خمینی دجال ابلیس و جد و آباد ش
  6
  110
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶
  ۵۳
  Hatef - پاریس، فرانسه

  به کدامین گناه؟ آنانکه بر مرده حسین تازى ، که براى کودتا و گرفتن حکومت از تازى دیگرى رفته بود، گریه میکنند، در چهره هاى معصوم این جوانان ناکام بنگرند و پاسخ دهند، چرا؟؟
  3
  105
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  انتقام خون تک تک کشته شدگان در راه آزادی را از اشغالگران ایران خواهیم گرفت و تمامی این بیشرفان به سزای اعمال خودشان خواهند رسید .مرگ بر کفتار علی خامنه ای لعنت به روح کثیف و لجن خمینی ملعون مزدور
  7
  96
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  اسلام دین کثیفی است مرگ بر خدای دروغین تان مرگ برخامنه ای جلاد، اگر مردی یک روز بیا خیابون ببین ملت چگونه جرت میدن
  6
  47
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
  ۶۰
  zavareh - رودسر، ایران

  نه می بخشیم و نه فراموش می کنیم
  7
  108
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  خامنه ای منفورو رذل این مطالب را بخوان و اگر اشک در چشمات حلقه نزد خودت را سریعا به معتبرترین روان پزشکان و روان کاوان دنیا نشون بده حالا که دیگه نه گدایی که ناتوان از پرداخت پول ویزیت باشی و نه گرسنه, ضحاک ماردوش ستمگر. ننگ و نفرین ملت ایران تا ابد بر وجود شوم و ملعونت باد.
  7
  99
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴
  ۴۹
  Bozorgmehr - سیاتل، ایالات متحده امریکا

  سپاه پاسداران و نیروی انتظامی و بسیجی ها و لباس شخصی ها اگر حلال زاده بودند، با لقمه ی حلال بزرگ شده بودند و خون پاک ایرانی در رگ هایشان جاری بود تفنگ و کلت خود را به سوی دشمنان ملت ایران نشانه می رفتند و نه قلب و مغز ایرانی های غیر مسلح. فراموش نکنیم که همین سپاه پاسداران و بسیجی های بی شرف در خرداد و تیر ۱۳۶۷ خفت بار از دست صدام حسین و ارتش صدام فرار بر قرار ترجیح دادند و مرزها را رها کردند و دنبال سوراخ موش بودند تا خود را قایم کنند تا اینکه امام هندی زاده آنها در ۲۷ تیر ۱۳۶۷ معجزه کرد و جام زهر نوشید و خفت بار قظعنامه ی آتش بس سازمان ملل پذیرفت.
  6
  48
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان

  خدا سال ۵۷ وقتی ملت ان شیطان هندی را اوردند به همراه خانواده اوین خدا بیامرز ایران را ترک کرد
  5
  40
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۳
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان
  [::Alphabet - پترس، یونان::]. [::Alphabet - پترس، یونان::]. منظورتون همان دامپزشک است...
  9
  6
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۳
  ۷۳
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان

  مزدوران امام زاده او را کشتند «امام‌زاده زید»
  5
  31
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۲
  ۶۷
  رضا حکمی - پاوه، ایالات متحده امریکا
  . انسان انسانیت میکند. حیوان حیوانیت. تو دیدی که هیچ ادیب را که از ادب بگریزد. تو دیدی که هیچ عالم را از علم بگریزد. تودیدی که هیچ ملاح را از معراب بگریزد. تو دیدی که هیچ ملاح را از مرده خوری بگریزد. تو دیدی که هیچ ملاح را از جنایت بگریزد. و هیچ هیچ های دگر. گر حال ما خراب است. در خرد بیمار ما است.
  3
  12
  یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۳
  ۵۳
  علی بابا تبریزی - تبریز ، ایران

  من فکر نمیکنم در تاریخ بشریت از قاتل منه ایی هم پست تر و بیشرفتر وجود داشته باشد .خواستم بگویم هیتلر .یا موسیلینی.یا اسلوبدون میلوسوویچ . یا کم ایل سونگ . دیدم اینها هر چند که دیکتاتور و جنایتکار بودن ولی بنام دین و مذهب آدم نکشتن ولی خا منه ایی با نام دین هم آدم هارو کشت هم باور مذهبی مردم را هم آینده ۸۵ میلیون ایرانی را فدای جنایتکارانی مثل بشار اسد کرد
  4
  25
  یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۷
  ۵۷
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  خونت پایمال نمیشه . هر دانه مو در تنت یک خایین ایران را روانه .....
  0
  6
  دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۸
  ۶۵
  Hiram - گلاخ، تانزانیا
  با رویش ناگزیر جوانه چه می‌کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  0
  5
  دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۳
  نظر شما چیست؟