اظهار بی اطلاعی وزیر آموزش و پرورش از استفاده نیروهای امنیتی از یک مدرسه بعنوان بازداشتگاه

 وزیر آموزش و پرورش ایران گفته است فیلم مربوط به استفاده نیروهای امنیتی از مدرسه به عنوان بازداشتگاه مربوط به اعتراض‌های اخیر نیست رادیو فردا :محسن حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش و پرورش ایران، روز شنبه از استفاده نیروهای امنیتی در جریان اعتراضات گسترده اخیر از یک مدرسه به عنوان بازداشتگاه ابراز بی‌اطلاعی کرد.
 
به گفته آقای حاجی‌میرزایی، مسئولان مربوطه در حال «راستی‌آزمایی» ویدئویی هستند که حضور این نیروها در یک مدرسه را نشان می‌دهد.
 
این مقام دولتی همچنین گفت که «گزارش مستند و دقیقی» از تعداد دانش‌آموزانی که در اعتراض‌های اخیر ایران کشته شده‌اند «نداریم». به گزارش ایسنا، او که روز شنبه، ۹ آذر، در یک نشست خبری با خبرنگاران سخن می‌گفت، اظهارات یک خبرنگار مبنی بر این که «تعداد زیادی از نوجوانان در سن پایین در اجتماعات اخیر حضور داشتند و حتی یک پسر و دختر ۱۳ و ۱۴ ساله بین کشته‌شدگان حوادث اخیر بوده‌اند» را تایید نکرد و گفت این اظهارات «گزاره تاییدشده‌ای نیست».
 
در گزارش‌های یک هفته اخیر از امیررضا عبداللهی،‌ ۱۳ ساله که در اسلامشهر کشته شد، به عنوان جوان‌ترین فردی نام برده شده بود که در اعتراض‌های آبان ایران کشته شده‌اند. نیکتا اسفندانی، دختر ۱۴ ساله، نیز یکی دیگر از قربانیان اعتراضات است.
 
با این حال وزیر درباره آمار تایید‌شده افراد کشته‌شده هم اظهارنظری نکرد و گفت: «گزارش و اطلاعی از دستگیری هیچ دانش‌آموزی در حوادث اخیر نداشتیم.»
 
در جریان اعتراض‌های اخیر ایران که در عرض چند روز بیش از ۱۶۱ کشته بر جای گذاشت در شبکه‌های اجتماعی فیلمی منتشر شد از حضور ماموران امنیتی در یک مدرسه و استفاده از آن به عنوان محل بازداشت معترضان.
 
وزیر ‌آموزش و پرورش ایران گفته است در حال «راستی‌آزمایی» هستند، اما مدیر این مدرسه تکذیب کرده است که این ویدئو مربوط به اعتراضات اخیر است.
 
او گفت: «مدیر مربوطه تکذیب می‌کرد که فیلم مربوط به اکنون نیست.»
 
آقای حاجی‌میرزایی توضیح نداد که فیلم مربوط به چه زمانی است و ماموران و افراد بازداشت‌شده چه کسانی بوده‌اند، اما به نظر می‌رسد استفاده از یک مدرسه به عنوان بازداشتگاه، چه در گذشته و چه در زمان حال، را تایید کرده است.
 
پیش از این در توضیح این فیلم که یک هفته پیش منتشره شد آمده بود که این اتفاق در حیاط دبستان دخترانه قدس در تهران رخ داده و ماموران امنیتی در حال جابه‌جایی چند معترض هستند که چشم‌بند و پابند دارند.
 
از بامداد روز جمعه ۲۴ آبان و با اعلام خبر افزایش سه برابری قیمت بنزین و سهمیه‌بندی آن به‌ صورت محدود آغاز شد و سپس اعتراضات از روز جمعه به‌ شکل محدود شروع شد و در روزهای شنبه و یک‌شنبه به صورت گسترده و در ۲۹ استان و در صدها شهر ادامه یافت.
+6
رأی دهید
-51

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان
  وزیر ‌آموزش و پرورش ایران گفت در حال «راستی‌آزمایی» است؟ «مدیر مربوطه تکذیب کرد و گفت که فیلم مربوط به اکنون نیست.» حالا مربوط به هر وقت! پس شما ها اعتراف میکنید علنا که یه مشت جانی هستید و از انجام هر عملی بر علیه ملت در هر زمانی کوتاهی نخواهد کرد. شما ها دیگه باید مثل پهن آلوده به ویروس مرگ به زباله دان تاریخ با ننگ و خفت دامپ بشید.
  2
  19
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  انشای امروز: آقا اجازه؟ ما دیروز که آمدیم مدرسه دیدیم که عده ای از جوانهای محل کنار دیوار ایستاده اند و یک آقایی که هیبت هیولا داشت آنها را با باتوم میزد و خونین و مالین کرده بود. آقا، بخدا ما ترسیدیم و تا منزلمان دویدیم و رفتیم زیر لحاف. بعد از ظهر که پدرمان از حمالی ( پدرم لیسانس دارد ولی کار پیدا نکرده و حمالی میکند) که برگشت من و اهل خانه را دور هم جمع کرد و به ما یاد داد که باید شجاع باشیم و نترسیم. آقا اجازه؟ پدرم دیشب من و سه خواهر و برادرم را همراه مادرم به پشت بام خانه برد و به ما گفت که با صدای بلند اینجوری بگوییم: خامنه ای نمیری - حکم اعدام بگیری! تمام!
  2
  12
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵
  ۷۷
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  وزیر بی اطلاع یعنی وزیر بی کفایت. یعنی وزیر بی لیاقت
  0
  11
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.