آیا جنگ بین ایران و آمریکا در راه است؟

انتخاب: در صورت وقوع جنگ، ایران از قدرت نظامی برخوردار است که در سطحی عالی از آمادگی و تنوع ابزارآلات جنگی قرار دارد. در این باره، ایگور سوبوتین می نویسد: در ایالات متحده مسئولان نگرانند که ایران به توانایی های جدیدی در زمینه دفاعی، دست یابد؛ چرا که ممنوعیت واردات سلاح، که شورای امنیت علیه تهران اعمال کرده، در اکتبر 2020 به پایان می رسد و از آن پس، ایران تلاش می کند سلاح های پیشرفته روسیه و چین را خریداری کند.
 
محمد لواتی در المیادین نوشت: هنری کسینجر، وزیر خارجه سابق آمریکا می گوید ایالات متحده و چین در معرض یک جنگ سرد قرار دارند. وی همچنین در این باره هشدار می دهد که یک درگیری بزرگ و بدتر از جنگ جهانی اول در راه است. اما جنگ علیه ایران، جنگی است که همه در آن زیان می بینند. ایران با جغرافیا، تاریخ و بافت مردمی منسجمی که دارد، تبدیل به یک پیچیدگی سیاسی و نظامی بزرگ برای هر طرفی می شود که قصد مقابله و آتش بازی با آن را داشته باشد.
 
به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»؛ در ادامه این مطلب آمده است: یکی از تحلیلگران اندیشکده مطالعات استراتژیک تاکید می کند که ایران می تواند در خاورمیانه به لحاظ نظامی بر آمریکا پیشی بگیرد. این در حالی است که یک بررسی دیگر در دستگاه جاسوسی آمریکا نیز بر این نکات تاکید دارد:
 
1-موشکهای بالستیک ایرانی یک عامل اصلی در سیاست بازدارندگی استراتژیک آن است.
 
2-توانایی دریایی ایران، به دنبال یک استراتژی ممانعت قوی در برابر دشمنان است.
 
3-تهران به عملیات سایبری، بعنوان وسیله ای برای جمع آوری اطلاعات و انتقام از تهدیدات دشمنان، نگاه می کند.
 
هر جنگی که آمریکا تحت فشار اسرائیل و دولتهای کوچک خلیج فارس به راه اندازد، قطعا مانند طوفان صحرا، که توسط بوش برای تخریب عراق و افغانستان شعله ور شد، نخواهد بود. آمریکا در مقابله با روسیه، چین و ایران، به دنبال فرصتی است که در رابطه با چین، آن را از دست رفته می داند. از سوی دیگر، ایالات متحده اطمینان دارد تا زمانی که روسیه در ائتلاف استراتژیک با چین و ایران است، واشنگتن به تنهایی نمی تواند وارد یک جنگ سرد یا گرم شود.
 
فرید زکریا پژوهشگر آمریکایی می گوید: دولت ترامپ سیاستهای یک جانبه خود را افزایش داده است، همین مساله موجب از بین رفتن استقرار در جهان می شود. این در حالی است که عربستان که خود نماد مخالفت با دموکراسی است، ایران را متهم به شعله ور کردن نزاع های طایفه ای می کند!
 
در این میان، در صورت وقوع جنگ، ایران از قدرت نظامی برخوردار است که در سطحی عالی از آمادگی و تنوع ابزارآلات جنگی قرار دارد. در این باره، ایگور سوبوتین می نویسد: در ایالات متحده مسئولان نگرانند که ایران به توانایی های جدیدی در زمینه دفاعی، دست یابد؛ چرا که ممنوعیت واردات سلاح، که شورای امنیت علیه تهران اعمال کرده، در اکتبر 2020 به پایان می رسد و از آن پس، ایران تلاش می کند سلاح های پیشرفته روسیه و چین را خریداری کند.
 
البته در این بین، روسیه و چین در هر صورت مخالف هر جنگی هستند که طرفهایی نظیر دولتهای کوچک حاشیه خلیج فارس و اسرائیل قصد آغاز آن را دارند؛ به این دلیل که چنین جنگی می تواند منطقه را به ویرانی و خرابی های قرون وسطا بازگرداند. درست است که روسیه از داعیان جنگ نیست؛ اما مرزهای این کشور می تواند در معرض آن قرار بگیرد. روسیه دیگر آن شوروی قدرتمند سابق نیست؛ اما در هیبت یک بازیگر مستقل و مهم، به عرصه جهانی بازگشته است و در سالهای آتی، در مناطق مختلف جهان نقش های کلیدی ایفا خواهد کرد.
+40
رأی دهید
-22

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  اگر جنگی در بگیره آمریکا و اسرائیل ضبط دو هفته ایران را با خاک یکسان می کنند ایران این را خوب می‌داند
  40
  73
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
  ۴۹
  rood120 - منچستر، انگلستان

  Vg2000 اسلو نروژ. اینطور ها هم نیست ما ها ایمان نداریم در صورتیکه سلاح پیشرفته ای ایران داره که اگر یارو هوس کرد بعد ۱۴۰۰ سال از ته چاه بیاید بیرون بوی تعفنی همه جا را میگیرد که تمامی آمریکای ها و اسرائیلی ها در یک دقیقه خفه می شوند پس تحلیل شما درست نیست 😉😉😉
  10
  51
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  این گزارش مزخرف است و فقط نقطه نظر نویسنده را در بر دارد. اما متاسفانه جواب: یک بله چاق و گنده است بخاطرکشتار ملت بدست آخوندهای منفور و جانی . خیلی از فاکتورها دراین گزارش در نظر گرفته نشده. جمهوری فسق و فسادممکن است با نیروهای مزدور یمنی, پاکستانی, افغانی, عراقی, لبنانی, سوری بجنگید. شما نیروی عظیم ملت ایران را در نظر نگرفته اید. همزمان ملت ایران هم همچون سیل طغیان خواهد کرد تا از شر آخوندهای فاسد نجات پیدا کند.
  4
  34
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸
  ۲۰
  fanus2013 - مسکو، روسیه

  اونی که این متلب را نوشته  یا دلار فروش هست یا تو کار صادرات و واردات. ۴۰ سال هست که دارن میگن جنگ بین ایران و امریکا .نه اخوندهای کثیف و  دولت بی لیاقت منتظر جنگ هست نه اون امریکا و اروپاییها که دم از حقوق بشر  میزنن.همشون فکر خودشونن .ای وسط هم ما مردم هستیم که با این چیزها  خرمون میکنن.
  4
  27
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
  ۴۹
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  [::vg2000 - اسلو، نروژ::]. خود کارشناس‌های نظامی آمریکایی‌ از وارد شدن رو در رو نظامی با ایران وحشت دارن، به خاطر همین میخوان با جنگ اقتصادی مردم ایران رو وارد جنگ با دولتشون کنن اون وقت توی ببو گلابی میگی‌ نه ایران هیچی‌ نیست؟ بیخود نیست ۴۰ سال هست دارید دستو پا میزنید و هیچ غلطی نمیتونید بکنید
  44
  8
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. زر زیادی نزن ساندیسخور. همه دیکتاتورها وقتی قافیه را تنگ میبینند و پوشک تر میکنند جیره خورهای خود را برای کرکری خواندن وارد میدان میکنند. تو هم یکی از همانها هستی، ولی فراموش نکن که با تکنولوژی امروز پیدا کردن خائنین به میهن کار مشکلی نخواهد بود.
  8
  19
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۳
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا ببین اسرائیلی ها چه بلایی سر سپاهی ها توی سوریه آوردن که از ترس شو شب تو توی کوه ها می خوابند اسرائیل داره خودشو آماده میکنه برای این جمهوری اسـ...
  9
  13
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۴
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان
  باز بازار گرمی برای سلاحهای امریکایی،اخه امریکا یا اروپا مگر احمقند که رژیم را ساقط کنند، ، در طول تاریخ از زمانیکه انسان بجای کرز و شمشیر از سلاح استفاده کرد هیچکس به اندازه اخوندها نون دربیار برای کارخانه های سلاحسازی امریکایی یا غربی نشده و کارخانه های سلاح سازی یعنی قوه مجریه و مقننه وقضایی در کشورهای انسان دوست!
  1
  6
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۴
  ۳۰
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. بازی فعلا دویست و خورده ای به نفع اسرائیله. بردن پیشکش هر وقت ج اصنامی مساوی کرد بیا زر اضافی بزن.
  3
  11
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۱
  ۳۰
  گرمن - ایران پارس، ایران
  [::tiger.man - لوبومو، کنگو::]. وقتی اسرائیات مغزت رو بخوره همین چرت و پرت ها بلدی جواب بدی.
  5
  2
  یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
  نظر شما چیست؟