کارشناسان نظامی: اسرائیل در برابر شلیک همزمان ۱۲۰۰ موشک جمهوری اسلامی، دوام نخواهد آورد

رادیو اسرائیل :کارشناسان نظامی می گویند که رژیم ایران در چنین حمله گسترده موشکی، ممکن است در صدد براید منابع حیاتی اسرائیل و از جمله برق رسانی، تامین آب و رفت و آمد همگانی را فلج کند و یا به آن آسیب جدی وارد سازد
 
کارشناسان امور نظامی در اسرائیل ابراز نگرانی می کنند که اگر در صورت بروز جنگ با رژیم ایران، اسرائیل مورد حمله همزمان یک هزار و دویست موشک قرار گیرد، قادر به دفاع از خود نخواهد بود. اکنون مدتی است که بلندپایگان نظامی اسرائیل هشدار می دهند که رژیم ایران ممکن است برای انتقام جویی از اسرائیل، و یا حتی به عنوان یک خودکشی نظامی و سیاسی، و از روی یاس و نومیدی در مورد ادامه حکومت خود در ایران، حمله ای را علیه اسرائیل آغاز کند که با تعرض از سوریه، لبنان و نوار غزه همزمان باشد.
 
کارشناسان نظامی ارزیابی می کنند که در چنین صورتی ممکن است در ظرف یک روز حدود یک هزار و دویست موشک از چند طرف، به سوی اسرائیل شلیک شود و در چنین صورتی، اسرائیل نخواهد توانست همه آن ها را خنثی کند و ممکن است چندین موشک به خاک اسرائیل اصابت کرده و زیان جبران ناپذیری به وجود آورند.
 
حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران، و شما دیگری از فرماندهان سپاه بارها گفته اند که می توانند در ظرف چند دقیقه بیش از یک هزار موشک به سوی اسرائیل شلیک کنند. بی تردید چنین ادعایی اغراق آمیز است، ولی تردیدی نیست که رژیم ایران مدت مدیدی است برای اجرای این استراتژی برنامه ریزی می کند.
 
اسرائیل دارای سه سیستم خنثی کردن موشکی می باشد که انواع موشک ها با بردهای متفاوت و ارتفاعات مختلف را شامل می شود. ولی بی تردید، همه سامانه های دفاعی قادر به خنثی کردن یک باران موشکی نخواهد بود.
 
کارشناسان نظامی می گویند که رژیم ایران در چنین حمله گسترده موشکی، ممکن است در صدد براید منابع حیاتی اسرائیل و از جمله برق رسانی، تامین آب و رفت و آمد همگانی را فلج کند و یا به آن آسیب جدی وارد سازد.
 
احتمال دارد که این گونه ارزیابی ها، نشان درخواست غیرمستقیم وزارت دفاع و ارتش، برای دریافت بودجه های بالاتر می باشد. آگاهان می گویند که هم اکنون، نهادهای نظامی و امنیتی اسرائیل در انتظار برپایی دولت جدید هستند که بتواند اعطای بودجه بزرگتری به ارتش را تصویب کند.
 
بنیامین نتانیاهو نیز در سخنان اخیر خود، در رابطه با لزوم برپایی هرچه زودتر دولت آینده، گفته بود که باید بودجه ارتش را به نحو چشمگیری افزایش داد.
+12
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  تا بحال اگر رژیم اخوندی و گروهای وابسته اش در سوریه و لبنان و فلسطین توان شلیک 1200 موشک را هم زمان به سوی اسرائیل داشتن حتما" اجراش میکردن.
  4
  34
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
  ۴۳
  Sarbaze Rahbar - پاریس، فرانسه

  به این میگن ابهت، مزدوران ضد ایرانی سایت بدویید که ارباب کثیفتون از اقتدار ایران خودشو خیس کرد😂😁
  37
  6
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴
  ۵۰
  rood120 - منچستر، انگلستان
  Sarbaz rahbar پاریس فرانسه . احمق های مثل تو و این کارشناس ها به این فکر نکردند که بجای 1200 موشک اگر صد تا ایران شلیک کنه به اسرائیل آیا آنها می نشینند و نگاه می کنند ، اگر چند تا بمب اتمی انداخت تو ایرا آیا از فاجعه آن با خبری . تو برو جنازهای بی خاصیت هایت را تو سوریه جمع کن با ارابه فعلا که هر هفته توسط اسرائیل می رود بالا بعد بیا هارت و پورت کن. حق تان هست هر چه اسرائیل سر تان می آورد .
  5
  17
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.