آیا نتانیاهو تلاش می‌کند تا قبل از زندانی شدن، از قاسم سلیمانی انتقام بگیرد؟

انتخاب; رای الیوم نوشت: بررسی روزنامه های عبری در روزهای اخیر و تحلیل های امنیتی که ژنرال های سابق اسرائیل در مورد تحولات سیاسی و نظامی در منطقه خاورمیانه می نویسند، مبتنی بر دو موضوع اساسی است: اول: پس از اتهامات فساد و خیانتی که متوجه نتانیاهو شد، احتمال شعله ور شدن فتیله جنگ در منطقه وجود دارد؛ چرا که نتانیاهو مانند یک پلنگ زخمی رفتار می کند، که به هر جهتی می زند تا در رأس قدرت باقی بماند. دوم:بازگشت به سیاست ترور رهبران مقاومت در فلسطین اشغالی، لبنان، عراق یا حتی تهران؛ همانطور که موساد موفق شد با استفاده از مزدوران خود بهاء ابوالعطاء را به شهادت برساند.
 
به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، در ادامه این مطلب آمده است: در همین رابطه، دو هدف احتمالی برای ترور اسرائیل وجود دارد؛ اول، سردار قاسم سلیمانی، که پشت شلیک چهار موشک به سمت جولان اشغالی و رساندن موشکهای دقیق و تکنولوژی های نظامی پیشرفته برای گروههای مقاومت در لبنان، نوار غزه، حشد الشعبی در عراق و انصارالله در یمن، قرار دارد.
 
اما هدف دوم، زیاد النخاله، دبیر کل جنبش جهاد اسلامی است، که در پاسخ انتقامی به شهادت ابوالعطاء ضربه موشکی بزرگی به اسرائیل زد، که باعث فلج شدن نیمی از دولت صهیونیستی و ایجاد رعب و وحشت در بین اسرائیلی ها شد.
 
سردار سلیمانی در معرض ترورهای نافرجام زیادی قرار گرفته است، اما همچنان در تمام جبهه ها حاضر است؛ این در حالی است که زیاد النخاله نیز به تهدیدات اسرائیلی ها توجهی نداشته و در گفتگو با شبکه المیادین، که در اوج اقدام انتقامی اش در عمق فلسطین اشغالی انجام شد، تصریح کرد که در هر لحظه منتظر شهادت است و از تهدیدات صهیونیستها هراسی ندارد.
 
پناه بردن به سیاست ترورها، منعکس کننده حالت ترس، وحشت و نگرانی گسترده اسرائیلی ها از افزایش قدرت محور مقاومت است؛ رهبری اسرائیل از مقابله نظامی مستقیم با ایران یا بازوان نظامی آن می ترسد؛ اما باید بداند که این تحول جدید، یعنی بازگشت به سیاست ترورها، می تواند باب مقابله مستقیم را بگشاید.
 
با این حال، بعید نیست که نتانیاهو مرتکب حماقت تازه ای شود، تا پیش از زندانی شدن، خود را مانند یک قهرمان نشان دهد؛ اما چنین اقدامی از سوی او، می تواند یک ماجراجویی بزرگ باشد که به فاجعه ای بسیار عمیق برای دولت عبری، ختم شود.
+24
رأی دهید
-60

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  Zaall - اصفهان، ایران

  دشمنان ایران و ایرانی، سربازان و سرداران ایرانی نیست و نابود می شوند و این ایران است که سربلند خواهد بود
  140
  41
  جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Sarbaze Rahbar - پاریس، فرانسه

  به گور پدرتون خندیدین صهیونیستای کثیف به کوری چشمتون امیدوارم سایت تا سالها بالا سر ما باشه.درود برشیر بیشه رزم، سردار عشق فیلد مارشال سلیمانی خیلی دوست داریم سردار.
  126
  37
  جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  ای کاش که چنین شود و این تروریست و سردسته ارازل و اوباش را به درک واصل کند
  39
  98
  جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. دشمن ایران و ایرانیان همین زالوی تروریست سلیمانی و خامنه ای و خمینی ملعون بچه باز و سپاه قاچاقچی و بسیجی های وللللللللد ززززززنا و ساندیس خوران یک ننه و هزار بابا و کسانی که از این رژیم دیکتاتوری و دزد حمایت میکنند
  35
  82
  جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  ukjohnuk - لندن، انگلستان

  خدایی خودتم میدونی چی نوشتی؟
  5
  35
  جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  نخست وزیر مزدور و دست نشانده رژیم اسلامی در عراق استعفا داد و شهر ناصریه توسط انقلابیون آزاد سگد از دست نیروهای تروریست حشد الحشر ی قاسم سلیمانی و سپاه قدس جنایتکار تبریک به مردم مبارز و آزادیخواه عراق و بد بحال رژیم کثیف اسلامی و خامنه ای و طرفدارانش باید قاسم سلیمانی و نیروهایش را مانند یک کرم زیر پایشان له کنند .گراز علی خامنه ای بزودی نوبت کشتن تو فرا میرسد
  26
  52
  جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::Sarbaze Rahbar - پاریس، فرانسه::]. آخی چه دست و پایی میزنی واسه ساندیس مفت ولی سقوط نزدیکه و ساندیس بی ساندیس
  25
  61
  جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  RedBull - تهران، ایران
  [::Sarbaze Rahbar - پاریس، فرانسه::]. به زودی حلوا خوران میشه ولی‌ تو نیستی‌ که ببینی‌ و بخوری .
  20
  23
  جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Sarbaze Rahbar - پاریس، فرانسه
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. همون خوردن ساندیس حاصل دسترنج کارگر ایرانی هزار شرف داره به آویزان بودن از ...کشورهای خارج. تو ایران که سربار جامعه بودین الانم که به هوای مفت خوری رفتین خارج از بس پول دولتی گرفتین که اون بنده خدا ها هم به ستوه اومدن .بخدا واسه یه چندرغاز ابروی هرچی ایرانیه بردین
  30
  22
  جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ
  این بابا عددی نیست اگر بود تا الان اسرائیل کارش را تمام کرده بود اینو بزرگش کردن
  10
  27
  جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند
  انتخاب وابسته به رژیم ایران است بنابراین اعتمادی به آن نیست
  6
  11
  جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::Sarbaze Rahbar - پاریس، فرانسه::]. پول ساندیست را از رژیم ایران میگیری و سوسیال خور فرانسه هم هستی .تو که مالش دهنده پروستات کفتار علی خامنه ای هستی برگرد برو جانت را فدایش کن واسه چی در بلاد کفر مفت میخوری و از پول مالیاتهای مردم فرانسه امورات میگذرانی و از رژیم اسلامی بابت فعالیت های مزدوری هم میریزن به حسابت هر چند پولی که از ایران برات میفرستند هم حق مردم ایران و کارگران ایرانیست که م مفت میخوری
  10
  17
  جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک
  پفیوز چشماش وا نمیشه ، اگه تو دیگ بجوشونیش چهار کیلو شیره ازش در میاد شلیمانی
  6
  17
  جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Sarbaze Rahbar - پاریس، فرانسه::]. یعنی توی سرباز رهبر توی فرانسه از عرق جبین و کت یمین داری نونتو در میاری؟ حالًا تو پاریس ساندیس ساخت ایران از کجا گیر میاری؟؟ یا اینکه داری از قرچک ورامین کامنت میذاری منتها زدی فرانسه!!. اخه ...، گنجشکه گفت منار و ابن حرفا بهش گفتن یه چی بگو بگنحه. تو کلا مال این حرفًا نیستی ....😂
  3
  15
  جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  این گوساله رو زیادی گنده ش کردن که فردا که مثل یه موش کشته شد بعنوان یک پیروزی بزرگ نظامی جا بزنن! شیش ماهه که داره هر روز تو سوریه از اسرائیل تو دهنی میخوره ولی خاویار نداره که به روی نامبارکش بیاره! یه قورباغه میخواست ادای فیل رو در بیاره، انقدر خودشو باد کرد تا ترکید و بوی تعفن ش همه جا رو برداشت! قاسم گچکار عددی نیست بابا، واسه ولی وقیح و ساندیسیون گنده ست و بس!
  3
  18
  جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  دوستان محترم اینها دارن با سیستم عصبی شما بازی میکنن. اگر اهمیتی ندین گورشان را گم میکنن میرن جای دیگه چت باز میکنن . اینها حال میکنن کسی بهشان ناسزا و توهین کنه این هم از نظر پزشگی یک نوع مریضی خود ازاریس. یک فرد دانا و عاقل میدانه ملاه جز خیانت کار دیگری بلد نیست.
  1
  7
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.