چندین پزشک شاغل در بیمارستان های ایران : دستور تیراندازی به قصد کشتن معترضان را داده بودند

سرکوب در شهرهای اطراف تهران و کرج مثل شهریار، قلعه حسن‌خان و تمام شهرک‌های بین تهران و کرج بسیار شدید بوده است.ایران وایر :«در بیمارستان فیاض‌بخش پیرزنی را آورده بودند که از پنجره بیرون را تماشا می‌کرده است و تیر خورده بود به قلبش.»
این را یک پزشک می‌گوید در روزهایی که حکومت هیچ آمار رسمی از تعداد کشته‌ها و مجروحان اعتراضات خیابانی اخیر به گران شدن ناگهانی بهای بنزین ارایه نمی‌دهد. جمعی از پزشکانی که در بیمارستان‌های مختلف ایران مشغول به کار هستند و هویت‌ آن‌ها از سوی «ایران‌وایر» تایید شده است، از وضعیت بیمارستان‌های مختلف در روزهای اعتراضات گزارش می‌دهند.
 
آن‌ها که خود را با عنوان «پزشکان گم‌نام حقوق انسانی» معرفی می‌کنند، می‌گویند در جریان سرکوب این اعتراضات، هم از گلوله‌های جنگی و هم از گلوله‌های ساچمه‌ای استفاده شده است و بیشتر جمجمه و قلب معترضان هدف قرار گرفته‌اند.
 
یکی از آن‌ها می‌گوید: «انگار فقط به قصد کشت شلیک کرده بودند. حتی به آن‌هایی که از لب پنجره یا از روی پشت‌بام بیرون را نگاه می‌کردند هم شلیک شده بود؛ مثل پیرزنی که به بیمارستان فیاض‌بخش منتقل شد و تیر به قلبش خورد.»
 
تعدادی از این پزشکان که در بیمارستان‌های اطراف تهران کار می‌کنند، آماری را از کشته‌شدگان در بیمارستان‌های تامین اجتماعی در سه روز اول اعتراضات، یعنی تا روز دوشنبه ۲۷ آبان  ۱۳۹۸ تهیه کرده‌اند. این آمار نشان می‌دهد که در بیمارستان‌های وابسته به تامین اجتماعی در اطراف تهران، در سه روز نخست اعتراضات ۱۰۴ نفر جان باخته‌اند که جزییات آن به این صورت است: «بیمارستان تامین اجتماعی شهریار ۱۵ نفر، بیمارستان سجاد شهریار ۳۶ نفر و بیمارستان فیاض‌بخش ۱۴ نفر. در بیمارستان‌های اسلام‌شهر ۹ نفر، رباط کریم ۱۰ نفر و قلعه حسن‌خان نیز ۲۰ نفر کشته شده‌اند.»
 
یکی از این پزشکان که در بیمارستان کوچکی در شهر قدس کار می‌کند، می‌گوید: «در یک شیفت کاری، ۱۲ نفر کشته شده را خودم دیدم که از بین آن‌ها ۱۰ نفرشان با شلیک گلوله به سر جان داده بودند. یک نفر گلوله به قلبش اصابت کرده بود و یک نفر هم به گردنش.»
 
به گفته این پزشک، سرکوب در شهرهای اطراف تهران و کرج مثل شهریار، قلعه حسن‌خان و تمام شهرک‌های بین تهران و کرج بسیار شدید بوده است.
 
آمار کشته‌های بیمارستان‌های «طالقانی»، «امام رضا» و «امام خمینی» کرمانشاه نیز از سوی این پزشکان در سه روز نخست اعتراضات ۱۶ نفر اعلام شده است: «در کرمانشاه در بیمارستان طالقانی هشت نفر، بیمارستان امام رضا سه نفر و بیمارستان امام خمینی پنج نفر کشته شده‌اند. توجه کنید که این آمار شامل بیمارستان‌های ارتش، سپاه و نیروی انتظامی نمی‌شود.»
 
به گفته این پزشکان، بیمارستان‌های تابع «دانشگاه علوم پزشکی ایران» که برخی مناطق تهران و بیمارستان‌های «امام سجاد» شهریار و «مرکز درمانی حضرت فاطمه» رباط کریم را نیز در برمی‌گیرند، ۶۴ کشته و بیش از ۶۰۰ نفر زخمی را به عنوان آمار قطعی اعلام کرده‌اند.
 
یکی از پزشکان به «ایران‌وایر» می‌گوید: «تعداد زخمی‌هایی که گلوله‌های ساچمه‌ای به آن‌ها اصابت کرده بود، بسیار زیاد بودند. ما از اندام‌ها عکس می‌انداختیم و اگر گلوله به استخوان نرسیده بود، به آن‌ها می‌گفتیم بروند و خودشان بعدا برای در آوردن ساچمه به پزشک جراح مراجعه کنند. چون اگر ساچمه در بافت نرم باشد، فقط خطر عفونت بافت نرم را دارد که با آنتی بیوتیک مداوا می‌شود.»
 
به گفته این پزشکان، بیمارستان‌های جوانرود، بوکان و مریوان بیش از ۳۰ کشته داشته‌اند: «جوانرود ۱۵ نفر، مریوان حداقل ۱۰ نفر و بوکان حداقل هفت نفر کشته شده‌اند.»
 
یکی از پزشکان می‌گوید: «سرکوب، شدیدتر از آن‌چه دیدید و شنیدید، بود. این بار از روز اول دستور کشتن صادر شد؛ حکم تیر برای این که قلب و جمجه مردم معترض را هدف بگیرد.»
+66
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۰
  میلاد2020 - داخائو، آلمان

  سازمان منافقین کثیف جنایتکار، کومله، پژاک، پان عربها، پانترکها، عمریکا، عرعرستان، ازرائیل در پشت تمام این قتلهاست.. مگر کم ترور کرد ن تا به‌حال و انسانهای بی گناه رو کشتن،
  118
  35
  جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۹
  ۴۰
  mahdi moud - تهران، ایران

  مشخصه که از تک تیرانداز استفاده شده و در خیلی مواقع همین نیروهای بسیجی که با لباس شخصی در بین مردم هستند به مردم شلیک کردن ، پس سعی کنید در اعتراضات بیشتر حواستون به افراد دور و برتون باشه تا نیروهایی که لباس انتظامی تنشون هست.
  26
  84
  جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۰
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. آره راست میگویی، همه این ها که لیست کردی پشت قتل ها هستند، اما میدانی چه کسی پشت توست؟ طوسی.
  26
  97
  جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  کشتن یک پیرزن از پشت پنجره به هیچ درد جمهوری اسلامی نمی خورد! فقط این قمپوزیسیون آن را پیراهن عثمان کرده و از آن سود می کند، ننگ و نفرین بر شما ایران ستیزان
  72
  24
  جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
  ۸۰
  میلاد2020 - داخائو، آلمان

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. بن سلمان پشتی بان تو و نتان یابو هم جلودارت هست حتمأ. خوش بگذره.. معلومه کمبود داری....سبک مغز که هستی... باید برات دعا کرد خدا کمی بهت رحم کنه مغزت رو یه نخود دیگه بزرگ کنه.
  40
  20
  جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  سرزمین اشغالی ایران بدست مزدور روسیه علی خامنه ای
  24
  30
  جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷
  نظر شما چیست؟