سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران: هفت هزار تن از معترضان دستگیر شدند

العربیه :حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران روز سه‌شنبه گفت که جهات ذی ربط تاکنون 7000 معترض را دستگیر کرده‌اند.
 
به گزارش روز سه‌شنبه خبرگزاری فارس، سرتیپ رهام بخش حبیبی، فرمانده نیروهای شهربانی ایران در استان فارس تاکید کرد 15 تن از عناصر اصلی دست‌اندرکار به بیان وی «اغتشاشات» در شیراز دستگیر شدند.
 
حسین سلامی رئیس سپاه پاسداران ایران روز دوشنبه، اعتراضات سرتاسری در اکثر استان‌های ایران در 15 نوامبر علیه افزایش بی‌سابقه قیمت سوخت توسط دولت را «جنگ» توصیف کرده و تهدید کرد: «ما هیچ کاری را بی پاسخ نمی‌گذاریم و با همه تسویه حساب می‌کنیم، روز و کیفیت آن را ما مشخص می‌کنیم. ما از نسل همان مردان و زنانی هستیم که راه را بر دشمنان بسته‌ایم».
 
وی افزود، جنگی که در خیابان‌های ما آغاز شد، یک سناریو کامل جهانی بود.
 
این موضعگیری‌ها در حالی است که طبق گفته سایت‌های اپوزسیون ایران، وزارت اطلاعات و نیروهای انتظامی، شمار زیادی از شهروندان معترض را دستگیر کردند.
 
سپاه پاسداران در چند روز گذشته خبر از دستگیری 100 نفر از به اصطلاح «سرشاخه های اعتراض‌ها» داد، در حالی که کمپین حقوق بشر ایران تعداد بازداشت شدگان را حدود 4000 نفر برآورد کرده است.
 
سازمان عفو بین‌الملل روز دوشنبه شب اعلام کرد که در اعتراضاتی که به دنبال افزایش بهای سوخت در 15 نوامبر صورت گرفت، دست‌کم 143 تظاهرکننده کشته شدند. این سازمان مستقر در لندن با اشاره به اینکه یک نفر بر اثر استنشاق گاز اشک‌آور و یک نفر دیگر در اثر ضرب‌و شتم جان باختند، گفت: «براساس گزارش‌های معتبر تعداد کشته‌ها حداقل 143 نفر است. تقریباً همه کشته‌ها ناشی از استفاده از سلاح گرم بوده است».
+20
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  به این میگن اقتدار ولایت.
  16
  0
  ‌سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  اون گراز بنفش حسن کچل که میگفت دوسه نفر بودند چه جوری هفت هزار نفر دستگیر شدند .مرگ بر گراز علی خامنه ای ضحاک مرگ بر ساندیس خوران خود فروخته ی مزدور مرگ بر سپاه و بسیج امیدوارم بزودی همه مجازات بشوند و از طناب آویزان شوند .خامنه ای سرنوشتی بدتر از صدام و قذافی در انتظارش است
  0
  10
  ‌سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  اگر فرمانده هان سپاه پاسداران قبول کنن که سیاستهای خامنه ای برای گسترش شیعه گری در منطقه و تشکیل امپراتوری شیعه در خاورمیانه شکست خورده همه چیز حل و اخوندهای ایران هم باید حکومت را تحویل مردم دهند و خودشان هم به مساجد بر گردن و مشغول روزه خوانی خودشان باشن.
  0
  13
  ‌سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.