فرح پهلوی : همراه با شما سوگوار عزیزانی هستم که در این اعتراض ها جان باخته اند

صدای آمریکا :شهبانو فرح پهلوی در پیامی در واکنش به اعتراضات اخیر در ایران می‌گوید که اطمینان دارم از خودگذشتگی ایرانیان برای نیل به آزادی و مردمسالاری به ثمر خواهد رسید.
 
شهبانو فرح پهلوی در این پیام که نسخه‌ای از آن در اختیار صدای آمریکا قرار گرفت، می‌گوید: در روزهای گذشته ندای دادخواهی شما زنان، مردان، جوانان، کارگران و دانشجویان ایران در اعتراض به گرانی، بیکاری، تبعیض، فسادی، و بی‌عدالتی از همه خیابان‌های ایران به گوش می‌رسید، و در جهان طنین‌انداز بود.
 
وی افزود: دادخواهی شما، مردم جهان و بیش از همه ایرانیانی را که در کشورهای مختلف جهان با یاد ایران و دور از مهین زندگی می‌کنند، با شما همدل و همراه کرد، و جهانیان را به پشتیبانی هر چه بیشتر از شما و مبارزات شما در دستیابی به آزادی و عدالت برانگیخت.
 
شهبانو فرح پهلوی در پایان نوشت: من این روزها را مثل همه روزها در کنار شما می‌گذرانم. همراه با شما سوگوار عزیزانی هستم که در این اعتراض‌ها جان باخته‌اند، در غم خانواده‌هایی که حتی از وداع با پیکر بی‌جان فرزندشان محروم مانده‌اند، شریکم، و مثل همه شما برای مجروحان، آسیب‌دیدگان بهبودی و برای همه بی‌گناهی که در دام زندان و شکنجه گرفتار آمده‌آند،‌ آزادی آرزو می‌کنم.
+147
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  سرکار خانم فرح قطبی. شما بهتراست در مورد مرگ-دراصل قتل- نابهنگام علیرضا پهلوی توضیح کافی و وافی و با ادله متقن و محکم بدهید.سوگوار بودن در مورد دیگران بماند برای خانواده شان. چه اختلافی میان دو برادرِ مدعی وراثت تاج و تخت وجود داشت که به این نتیجه رسیدید که او باید از میان برداشته شود تا آن دیگری بر سریر خیالی قدرت بنشیند.تختی که هرگز روی آن را هم نخواهد دید،مگر در خواب و در رختخواب خویش.
  128
  20
  ‌سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. برو آقا کشکت رو بساب. مملکتی آبادی رو به گند کشیدید و شما هنوز به خیال خودت میخواهی شهبانوی شریف ایران رو بدنام کنی. رذالت تا این حد دیده نشده بود.
  23
  101
  ‌سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
  ۴۱
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا

  خانم محترماول اینکه شما و شوهرتون کم نکشتین و شکنجه ندادین کم هم از کشور نبرید . دوم اینکه اگر کمی به فکر مردم گرسنه اون موقع بودید جای مجالس لاکچری و . اصلا انقلابی نمی شد تا حالا بشینید اون جا و برای مردمتون دل بسوزونید .شما اون وقت که قدرت داشتین در حال ریختن توی کیسه خودتون بودین . البته به شما بد هم نمیگذره چون شوهره خوب براتون گذاشته
  91
  19
  ‌سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
  ۴۳
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  دلایل من در مورد قتل علیرضا پهلوی: یک- فرد افسرده معمولا تمایل به نزدیکی و فرزندآوری ندارد ولی ششماه بعد از قتلش گفته شد از او فرزند دختری بجامانده که اورا ایریانا نام نهادند دو- فرد افسرده تمایلی به تدریس یا تحصیل ندارد حال آنکه ایشان در حال نگارش پایان نامه خود بود سه- چرا در وصیتنامه خیالی که بعد ازقتلش نوشته اند گفتند او درخواست سوزاندن جسدش را کرده؟درحالیکه اگر او وطندوست بود میگفت جسدم را به ایران ببرید.
  90
  18
  ‌سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
  ۴۳
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  معمولا برای اینکه قتلی را خودکشی و از سر اندوه و دلتنگی و افسردگی شدید نشان دهند،جسد سوزانده می شود تا آثار هرنوع ضرب و شتم و بریدگی را از بین ببرند. من از کسانیکه در آمریکا سکونت دارند و به مقامات بالا دسترسی دارند،درخواست دارم این پرونده را بازگشائی نمایند تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد. پایان نوشتار.
  82
  20
  ‌سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
  ۵۰
  آزاذه - تهران، ایران

  ملکه بزرگ ایران دوست تا پیروزی راهی نیست.
  18
  69
  ‌سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  مادر عزیز و بزرگوارمان عاشق به ایران وایرانی خانم فرح پهلوی, اکثر مردم کشورمان ارزوی زیارت و دیدار شما را از نزدیک دارند , امیدوارم ان روز فرا رسد و برگشتتان به ایران اوردن شادی و شعب به دل تک تک مردمانی باشد که 40 سال است زیر ظلم ستم رژیم جنایتکار اخوندی قرار گرفته اند.
  18
  69
  ‌سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  بعد در اینجا زر می‌‌زند.ملت ماکیاویلیست هستند.خودش گیر داده به کسی‌ .که هنگام ترک ایران ۹ سال سن داشت.کسی‌ که ۳ تا مدرک ایران شناسی‌ از دانشگاه سینت از نیویورک.یکی‌ از دانشگاه معروف کلمبیا سایتی. و مدرک دکترا سیاست از دانشگاه هاوارد. به علت بیماری افسردگی خود کوشی کرد. توجه ۹ سال سان داشت. که ایران را ترک کرد. این ..آخوند به این گیر می‌‌دهد. و مدارک می‌‌خواد .که ما ثابت کنیم .کشتن یا خود کوشی. ؟ ولی‌ خودش دنبل ماتحت یک امل فساد مثل پسر آقا افتاده. که راه می‌‌رود. و خون ایرانی‌ می‌‌نوشد. ولی‌ ما ماکیاویلیست هستیم.خودش پیرو راه کانت. استاد روان شناسی‌ هم شده. که در مغز یک افسرده چه می‌‌گذرد. ولی‌ آقا هم دوست دارد.ای آن نماز به کمرت زند. نماز که نیست. ۱۵۰۰ سال ننگ و خفت
  12
  36
  ‌سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. خیال کردید اینجا هم حکومت اسلامیست که کسی به قتل برسه و رویش سرپوش بگزارند و جسد را به دستور برادر مقتول بسوزانند که آثار قتل از بین بره؟ قبلاً هم بخاطر کامنت های بی سر و ته شما فکر میکردم که ناخالص دود میکنید، اما حالا مسجل شد که بالاخانه سرکار پاره سنگ برمیداره!
  12
  44
  ‌سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  آنقدر موذی و پلید است. که از بیماری افسردگی یک انسان برای حقانیت شرت و ریش آقاش استفاده می‌‌کند. خود کوشی به دلایل بیماری افسردگی .یکی‌ از معهمولیترین اتفاقات است، لازم نیست بکشی. خیر خر مگس. در حال نوشتن پایان نامه نبود،زمان مرگ ۳ تا پایان نامه داشت. و در دانشگاه نییورک استاد رشته خاور شناسی‌ بود. گذشت از این .چه می‌‌خواهی‌ بگوهی؟ همه خانواده دزد بودند.؟ خوب باشد چند نفر بودند؟ ۵ تا . شش تا .چقدر برند. ۵۰ میلیون. ۶۰ میلیون ؟ ۶۰ میلیون خرج یک شب بزم شیره آقا نمی‌‌شود. همدیگر را کشتند ؟ خوب به تو مربوط ؟ سرا پیاز یا تا پیاز؟ خیلی‌ دلت می‌‌سوزد؟ غصه ۳۶۰ نفر را بخور .که آقات قتل عام کرد. چند دزد در بیت رهبری وجود دارد.؟ تمامی‌ عمه .خاله .پسر عمو. دختر عمو .پسر .نتیجه . نبیره آقات . نصف اورنج کانتی کالفرنیا را خریده. گیر داده به یک خانواده ۵ نفری.بیت رهبری از کجا پول آوردند؟ آقات پول ر..؟
  13
  37
  ‌سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱
  ۴۳
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. چشم. حتما کشک هم می سابم،ولی چشم بر روی واقعیتها نمی توانم ببندم.جواب این دوست ما از آلمان هم فقط چشمکی است،بهمراه انگشت شست.
  26
  7
  ‌سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۶
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. مختارید که کشک یا هر چیز دیگری که دوست دارید بسابید. اما بعد از چهل سال دروغبافی و سریال ساختن و تحریف وقایع در مورد خاندان پهلوی و نتیجه معکوس گرفتن چنانچه به چشم میبینید که محبوبیت پهلوی روز به روز در میان ایرانیان فزونی میگیرد دست یاختن به شایعه برادر کشی نامی جز رذالت نمیگیرد.
  7
  17
  ‌چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۸
  ۱۰۴
  millionaire - منچستر، انگلستان
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. مسافران جان دارى مسائل رو با هم قاطى میکنى داداش ، شهبانوى عزیز ما هیچ ارتباطى با قتل نداشته اون قتل بوسیله شاهزاده رضا پهلوى عزیز طراحى شد و به زیبایى هم اجرا شد ، ایشان محبت کردند و برادر خودشونو سربه نیست فرمودند ، دست خون آلودشون درد نکنه
  1
  1
  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.