نماینده تبریز در مجلس: ادبیات حسن روحانی ادبیات یک رئیس پاسگاه و کلانتری است

العربیه :احمد علیرضا بیگی، نماینده تبریز در مجلس ایران گفت که ادبیات استفاده از سوی حسن روحانی و اشاره او به وجود دوربین‌هایی که برای برخورد با معترضان به کار می‌رود، « ادبیات یک رئیس جمهور نیست بلکه ادبیات یک رئیس پاسگاه و کلانتری است.»
 
به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا بیگی تاکید کرد که «مردم به دولت اعتماد ندارند» و درباره دلایل این بی‌اعتمادی گفت: «برای این عدم اعتماد دلایل زیادی وجود دارد. رئیس جمهور به جای اعتمادآفرینی می گوید که تلویزیون و دوربین های مانیتورینگ داریم، شناسایی و برخورد می‌کنیم البته این ادبیات یک رئیس جمهور نیست بلکه ادبیات یک رئیس پاسگاه و کلانتری است.»
 
رئیس‌جمهوری ایران روز یکشنبه 17 نوامبر 2019 در جلسه هیات دولت و در روزهای آغازین اعتراضات گسترده مردم به افزایش 300 درصدی قیمت #بنزین گفت: «خودرو در اختیار من است که استفاده کنم نه اینکه راه‌بندان درست کنم. اگر راه‌بندان درست کردم خوشبختانه آن قدر سیستم مانیتور و دوربین داریم که خودرو، پلاک آن و راننده مشخص می‌شود.»
 
نماینده تبریز در مجلس ایران در ادامه انتقاداتش از حسن روحانی، افزود: « پذیرش این مطلب که آقای روحانی پیش بینی تنش در ماجرای افزایش قیمت بنزین را نداشتند با در نظر داشتن سوابق امنیتی او و هشدارهایی که از طرف اردوغان، سیدحسن نصرالله و دیگر مراجع در خصوص وقوع تنش جدی در ایران داده شده بود به هیچ عنوان امکان پذیر نیست... برخی از این هشدارها حتی زمان دقیق را اعلام کرده بودند، سوال این است که این تصمیم پیوست امنیتی داشته است، اگر با وجود پیوست امنیتی چنین پیامدهای هولناکی را سبب شده باید در صلاحیت تهیه کنندگان این پیوست تردید کرد. اگر پیوست امنیتی نداشته، پس با لحاظ نمودن مقدمه پیش گفته دولت خود به دنبال ایجاد بحران بوده است.»
 
در پی اعتراضات که بیش از 11 شهر ایران در 28 استان این کشور را فرا گرفت، چند صد تن از شهروندان معترض به ضرب گلوله نیروهای امنیتی کشته و چند هزار نفر نیز دستگیر شدند. معترضان در ابتدا تنها به گرانی بنزین اعتراض کرده ولی با گذشت چند روز از اعتراضات و افزایش شمار شهروندان کشته شده، رهبر ایران را «دیکتاتور» خوانده و شعار «مرگ بر خامنه‌ای» سر دادند.
 
سرتیپ سالار آبنوش، فرمانده عملیات سازمان بسیج، اعتراض‌های اخیر در ایران را «جنگ جهانی تمام عیار» توصیف کرده که «یک دفعه کل کشور را فرا گرفت» و تاکید کرده که «فقط خدا ما را نجات داد.»
+51
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  lehrte - هانوفر، آلمان

  حالا مجلسی ها(طویله اغا)میدونن که نمیتون سر ملت کلاه بزارن دارن امت و خر میکنن تا برای انخابات(انتصابات) امادشون کنن این یکی از ادبیات روحانی میگه اون یکی مثل خبر قبلی از گرانی میگه( قیمت اجناس افزایش پیدا کرده)و اون یکی هم.....همش مزخرفه برای کشاندن پای صندوق رای...
  0
  23
  دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۹
  ۵۵
  ادوینو - گوالف، کانادا
  این آقا در سازمان امنیت کار میکرده شما نمایندگان باید بهتر بدانید و یا خودتان را زدید به کوچه علی چپ
  0
  12
  دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۵
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  ریس پاسگاه هم برای روحانی زیادی است , روحانی حتی نمی تواند مسئولیت یک مسجد را هم روبراه کند . اینکه ریس جمهور شده تا بحال هیچ گونه کار خوبی که برای کشور انجام داده باشد ندیدیم فقط یک مترسک متحرک بوده چون تمام دستورات حکومتی از طرف خامنه ای و دفترش بوده . خود روحانی هم بارها گفته دولت پنهان دیگری در ایران وجود دارد.
  0
  11
  دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۱
  ۵۴
  RAHSHENAS - برلین، آلمان
  حالا برای انتخابات آفتاب پرست ها رنگ عوض میکنند و حالا تا چند ماه مردمی میشوند
  0
  11
  ‌سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.