جانشین فرمانده سپاه: یک مشت الدنگ نفت ما را تحریم می‌کنند و ما گرفتار می‌شویم

العربیه :علی فدوی، جانشین فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به تاثیر تحریم‌های نفتی بر ایران، تحریم‌کنندگان را «یک مشت الدنگ» خواند اما اعتراف کرد که این تحریم‌ها باعث گرفتاری ایران شده است.
 
به گزارش پایگاه خبری عصر ایران، روز یکشنبه 24 نوامبر 2019 به درماندگی ایران «در برخی از مسائل» اشاره کرد و گفت: « آیا باید یک ملت شریف در برخی از مسائل خود بماند؟ افزود: «این یعنی ما پای رفع برخی از مسائل نرفته‌ایم که اگر می‌رفتیم موفق می‌شدیم. آیا مسائل اقتصادی کشور در شان مردم ماست؟ یک مشت الدنگ نفت ما را تحریم می‌کنند و ما گرفتار می‌شویم در حالی که از اول انقلاب امام خمینی گفتند ما نباید نفت را خام فروشی کنیم. همه دولت‌ها از اول انقلاب هم این را گفتند. اما در سال 98 همچنان خام فروشی می‌کنند. و اکنون در شرایط تحریم گرفتار می‌شویم. که این خیلی بد است.»
 
در روزهای گذشته بیش از 110 شهر ایران در 28 استان این کشور شاهد اعتراضات گسترده‌ای بود که در ابتدا در پی افزایش 300 درصدی قیمت #بنزین به وجود آمد ولی با گذشت چند روز و پس از کشته شدن صدها نفر از شهروندان معترضان، مردم رهبر ایران را «دیکتاتور» خوانده و شعار «مرگ بر خامنه‌ای» سر دادند.
 
پیش از علی فدوی، محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، نیز بر وابسته بودن اقتصاد ایران به نفت اشاره کرده و تاکید کرد که تلاش‌های این کشور برای جدا کردن اقتصاد از نفت خام به توفیق نرسیده است.
 
باقری در سپتامبر 2019 گفت: «این باعث می‌شود دشمن روزی اراده کند فروش نفت خام ما را به صفر برساند و تا حدی هم موفق شود. اگر این نفت تبدیل به فرآورده شود، تحریم‌پذیر نیست و سود آن 20 برابر است.»
 
حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، در اولین سخنرانی خود پس از آغاز اعتراضات در ایران روز یکشنبه 17 نوامبر با طرح این ادعا که هدف از افزایش قیمت بنزین «کمک به خانوارهای متوسط و کم درآمد است»، گفت که یکی از راه‌های تامین هزینه‌های این طرح فروش نفت بیشتر است ولی در حال حاضر، فروش نفت ایران با محدودیت‌هایی مواجه است.
+9
رأی دهید
-74

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  Herzl - امستردام، هلند

  ها چى شد شعار شما امریکا هیچ غلطى نمى تواند بکند حالا شما به غلط کردن افتادید تازه این اول کاره صبر کنید یه کارى یا شما مى کنند که دیگه بادشکم بیرون نیاد.
  1
  90
  دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  و یک مشت الدنگ تر هم زیر نظر مستقیم الدنگ ترین رهبر جهان ثروت ما را اختلاس می کنند!
  1
  69
  دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  تا یکی دیروز پیش مردم رهبر نظام را به الدنگ خطاب میکردن و این پاسدار جنایتکار می خواهد این نام برازنده رهبر را از خامنه ای بردارد . چیزیکه خیلی مهم است این می باشد که کمی به عقب برگردیم و سخنان و تهدیدهای ریس جمهور ایران را باز نقل کنیم که میگفت امریکا نمی تواند راه فروش نفت ایران را مسدود کند یا ببندد و از خیلی طریقهای دیگر می توان نفتمان را بفروشیم و یا تهدید میکرد مگر تنگه هرمز در اختیار کی هست که بتوانن از تنگه هرمز کشورهای منطقه نفتشان را صادر کنن و ما نتوانیم . اگر ایران نتواند نفتش را از خلیج فارس و تنگه هرمز عبور دهد و بفروشد هیچ کشور دیگری نمی تواند نفتش را صادر کند و بفروشد. حالا شاهدیم کشورهای منطقه خلیج فارس نفتشان را صادر میکنن و هم نفتهایشان را به کوری چشم مسئولا" رژیم اخوندی می فروشن و رژیم اخوندی هم نظاره گر ایستاده و نگاه میکند و هیچ غلطی هم نمی تواند بکند.
  1
  43
  دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  arya_japan - توکیو، ژاپن

  بهتر بود می گفتی یک مشت الدنگ در این کشور حکومت میکنند .که ما نمی توانیم نفت مان را بفروشیم .
  0
  58
  دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  ننگ ما، ننگ ما، سپاه الدنگ ما.
  1
  60
  دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::arya_japan - توکیو، ژاپن::]. خیلی جالب گفتی
  1
  38
  دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  خیلی دقیق و کامل گفتی . پس چی شد اقتصاد 17 جهان؟ موشکهای نقطه زن رو بیارید تبدیل به گندم و برنج و روغن و ...بکنید. شماها اصلا بخاطر همین نفت عنقلاب کردید و من شخصا با همه فشارهایی که به مردم عزیز کشورم میاد اعلام میکنم واقعا از تحریم نفت باید همه ما حمایت کنیم چون این بیسوادها هر چه بیشتر رسواتر میشوند و مشخص میشه حکومت فاسد ولایت فقیه حتی در هزینه کرد پول نفت هم بیسواده و در این 40 سال فقط خوردند و خوردند و بالا کشیدن و نهایت چهارتا پل و جاده و سد افتضاح زدند که اونم نه بخاطر مردم بلکه بخاطر گرفتن قراردادهای چند صد میلیاردی توسط سپاه و شرکتهای بنیادهای زیر نظر حضرت آقا بوده که همه میدونیم همه آنها مشکل دارند و این همه کشتار جاده ای بخاطر پروژه هایی هستش که یا دست آستان قدسه یا سپاه و سدهای بیخود هم که کشور رو به نابودی کشیدن.
  0
  11
  دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  پیر خردمند - تورونتو، کانادا

  شما الدنگها ۴۰ سال نفت ایران و ایرانی رو فروختین چه گلی به سر ایران زدین قیافه کفتاری
  1
  21
  دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.