اولین موج گرانی پس از افزایش نرخ بنزین به ساحل ایران رسید

یورونیوز :برخلاف وعده مقام‌های دولت ایران مبنی بر حفظ ثبات قیمت کالاها و خدمات پس از ۳ برابر شدن بهای بنزین، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا روز یکشنبه سوم آذر از آغاز موج جدید گرانی‌ها خبر داد.
 
به گزارش ایرنا، نرخ حمل‎ونقل مسافران درون‌شهری و میوه‌ و تره‌بار گاهی بین ۲۵ تا ۵۰ درصد رشد داشته و بنابراین به‌طور غیرمستقیم بر هزینه تولید و در نهایت قیمت مصرف‌کننده تأثیر گذاشته‌ است.
 
مطابق این گزارش، قیمت هر کیلوگرم گوجه‌فرنگی به رقمی بین ۸.۵ تا ۱۳ هزار تومان رسیده است. همچنین قیمت نارنگی و پرتقال هم در روزهای اخیر رشد قیمت داشته‌اند و بهای هر کیلوگرم انار درجه یک از ۹۰۰۰ تومان به ۱۲ هزار تومان رسیده است.
 
خبرگزاری رسمی دولت ایران پیش‌بینی کرده که در هفته جاری موج کوچکی از گرانی فراگیر شود. به طوری که مطابق ادعای صاحب یک رستوران قیمت برنج ایرانی و مرغ، روز شنبه گذشته افزایش یافته و یک هایپر مارکت هم اعلام کرده که بر پایه فاکتور خرید روز شنبه گذشته، قیمت بسیاری از کالاها مانند ماکارونی یک برند خاص و همچنین یک نوع شربت آماده بالا رفته است.
 
این گزارش همچنین تایید کرده که در بازار آهن هم قیمت‌ها با افزایش ۷۰ تا ۸۰ هزار تومانی برای هر قطعه تیرآهن مواجه بوده‌ است.
 
خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی در بخش دیگری از این گزارش ضمن «هیجانی» و «غیرمنطقی» خواندن موج جدید گرانی‌ها از تاکید مجدد مقام‌های دولتی بر کنترل گرانی‌های هیجانی خبر داده است.
 
دولت ایران از ۹ روز پیش و بنا بر مصوبه سران سه قوه که به تایید رهبر ایران نیز رسید، بهای هر لیتر بنزین را از هزار تومان به سه هزار تومان افزایش داد و برای صاحبان انواع خودروها سهمیه محدود ماهانه‌ای را به قیمت هر لیتر هزار و پانصد تومان در نظر گرفت. رخدادی که موجب شکل‌گیری اعتراض‌های بی‌سابقه در ۲۸ استان ایران شد که در نهایت با برخورد خشن نیروهای امنیتی و کشتار بیش از ۱۱۸ تن سرکوب شد.
+62
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  رو و چشم سپاهیان و ادمخوران سپاه مزدور اخوندی سرکوبگر روشن که بهای همه اقلام را گران کرده اند . این مزدوران و سرکوبگران چگونه رویشان میشود به صورت هم وطنان معترضشان نگاه کنند ؟
  1
  82
  دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  در صدر اسلام هم گرانی شده بود و مردم که اعتراض کردند آیه نازل شد که نخورید چون خداوند دارد شما را آزمایش میکند.
  2
  74
  دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  arya_japan - توکیو، ژاپن
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا. قرار نشد آیه ها را تحریف کنی . در صدر اسلام کرانی هم بود .و مردم که اعتراض میکردند .ممد به توی غار میدوید و یک آیه از اون جای مبارک نازل می کرد .که نخورید چون خدا شما را دارد آزمایش می کند .
  1
  8
  ‌سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.