جام جهانی ۲۰۱۹ کشتی فرنگی در تهران به دلیل «بی ثباتی در ایران» لغو شد

بی بی سی :اتحادیه جهانی کشتی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که جام جهانی ۲۰۱۹ کشتی فرنگی که قرار بود هفته آینده در تهران برگزار شود به علت "بی‌ثباتی در ایران" به تعویق خواهد افتاد.
 
به نوشته سایت این اتحادیه، کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی در جلسه روز یکشنبه خود در استانبول با "بررسی منابع مختلف از جمله توصیه‌های وزارت خارجه کشورها در مورد سفر به ایران و همچنین تصمیم سایر نهادهای ورزشی" این تصمیم را گرفته‌ است.
 
در این متن آمده است که کمیته اجرایی از تصمیم دو تیم شرکت کننده در جام جهانی برای عدم سفر به ایران براساس توصیه مقامات کشورشان نیز مطلع بوده‌اند.
 
مایکل داووسون، دبیرکل اتحادیه جهانی کشتی در نامه‌ای خطاب به فدراسیون مرتبط نوشته است: "توجه به مسئولیتی که در قبال ورزشکاران و تیم‌ها وجود دارد و اینکه اوضاع و وضعیت در ایران به درجه‌ای از ثبات مناسب برای برگزاری چنین رویداد بین‌المللی نرسیده است. کمیته اجرایی با داشتن نگرانی و پرهیز از ایجاد خطر برای ورزشکاران تصمیم گرفته است تا برگزاری مسابقات جام جهانی را تا اطلاع ثانوی به تعویق بیاندازد".
 
خبرگزاری ایسنا نوشته است که "ژاپن و مجارستان" کشورهایی بودند که اعلام کردند از حضور در جام جهانی تهران خودداری خواهند کرد.
 
رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۹ قرار بود روزهای پنج شنبه و جمعه هفته جاری در سالن ۱۲ هزار نفری ورزشگاه آزادی تهران برگزار شود.
+46
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.