همسر مقتول در دادگاه : قربانی این پرونده من هستم

درخواست اعسار مرد زندانی که یک نجار را با ضربات چاقو به قتل رسانده بود، با اظهارات همسر مقتول در دادگاه به بن‌بست خورد.

به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، 5 سال قبل مأموران کلانتری بومهن در جریان درگیری منجر به قتلی در یک مغازه نجاری قرار گرفتند. شواهد نشان می‌داد صاحب مغازه با ضربات چاقو به قتل رسیده است. در ادامه تحقیقات رد پای مردی میانسال در این جنایت پیدا شد و پس از چند روز متهم در اطراف بومهن دستگیر شد.
سپس پرونده تکمیل و برای رسیدگی به شعبه 10 دادگاه کیفری تهران فرستاده شد. در نخستین جلسه اولیای دم برای متهم تقاضای قصاص کردند. سپس قاتل در جایگاه ایستاد و در تشریح این جنایت گفت: «سه سال پیش از این جنایت به‌خاطر اختلاف از همسرم جدا شدم و دو فرزندم هم پیش من زندگی می‌کردند. مدتی گذشت تا اینکه یک روز یکی از آشنایانمان سراغ من آمد و موضوعی را مطرح کرد که از عصبانیت نمی‌توانستم خودم را کنترل کنم. او گفت همسر سابقم با نجار محل ارتباط داشته است. با ناراحتی به سراغ آن مرد رفتم و پس از درگیری لفظی وی را با چاقو کشتم.»

با توجه به اعترافات صریح متهم و درخواست اولیای دم، قضات رأی به قصاص قاتل دادند. اما چندی بعد خانواده مقتول راضی شدند در ازای دریافت دیه، قاتل را ببخشند.

متهم که با رضایت خانواده مقتول از مرگ گریخته بود، در حالی که ادعا می‌کرد به جز یک خانه، دارایی ندارد درخواست اعسار کرد.به این ترتیب صبح دیروز جلسه‌ای برای رسیدگی به این درخواست در شعبه دهم دادگاه کیفری تشکیل شد. متهم با تکرار اظهارات خود گفت: «من به جز این خانه چیزی ندارم و حاضرم به جای دیه خانه را به‌نام فرزندان مقتول کنم.»در ادامه همسر مقتول در جایگاه ایستاد و گفت: «قربانی اصلی این پرونده من هستم. همسر سابق این مرد(اشاره به قاتل) که مسبب این اتفاقات بوده اکنون ازدواج کرده و صاحب یک فرزند است. اما شوهر من کشته شد و حالا بدون هیچ پول و سرمایه‌ای با سه بچه کوچک گرفتار و بدبخت شده‌ام. این خانه به درد من نمی‌خورد. به من مربوط نیست که پول دیه را چگونه تأمین می‌کند من فقط برای آینده بچه هایم به پول نیاز دارم.»با این اظهارات قضات با رد درخواست اعسار متهم، برای تصمیم‌گیری وارد شور شدند.
+6
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  مردان نباید بخاطر بی وفا بودن همسرانشان دست به جنایت بزنن چون گرفتاری و مشکلات خودشان را بیشتر میکنن!
  0
  7
  دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.