آمنه شهبازی , مادری که قصد داشت پای تیر خورده شخصی را با شالش ببندد ولی به گردنش شلیک کردند

ایران وایر :آمنه شهبازی ۳۴ ساله یکی دیگر از کشته‌شدگان اعتراضات اخیر در شهر کرج است. او یکشنبه ۲۶ آبان ماه در مارلیک کرج هدف شلیک مستقیم گلوله قرار گرفته است.
 
یک منبع مطلع به ایران وایر می‌گوید: «او برای گرفتن دارو از خانه بیرون رفته بود که متوجه شلوغی‌ها می‌شود. در نزدیکی او یک نفر تیر میخورد. او دولا شده بوده تا شال‌‌اش را به پای فرد تیر خورده ببند که از پشت سر به گردن خودش شلیک می‌شود.»
 
آمنه خانه‌دار و مادر یک دختر چهار ساله است. همسرش پیک موتوری است. به گفته این فرد مطلع جنازه آمنه را تحویل نمی‌دادند: «آشنایی در پزشکی قانونی پیدا شد و بعد گفتند جنازه را می‌فرستند به بهشت‌زهرا. اما وقت مراجعه به بهشت‌زهرا، پذیرش آنجا گفته بود که جنازه به ما تحویل داده نشده است. اصرار و التماس‌ها باعث شد بگویند به قسمت سردخانه بروند. در سردخانه هم می‌گفتند نمی‌توانیم جنازه را تحویل بدهیم. به ما گفته‌اند جنازه‌ها را برگردانید پزشکی قانونی، خودشان خاکسپاری می‌کنند و بعد به شما خبر می‌دهند.»
 
درپزشکی قانونی هم پیش از تحویل جنازه برای خانواده‌ها کلاس توجیهی برگزار می‌شود: «گفتند مراسم نباید اشخاص خاص شرکت کنند. اجازه ندارید با جایی مصاحبه کنید.»
 
سرانجام سه شنبه خانواده آمنه با وساطت آشناهایی در پزشکی قانونی و بهشت‌زهرا جنازه عزیزشان را تحویل می‌گیرند: «با این حال موقع تحویل جنازه پرسیده بودند. چقدر می‌توانید پرداخت کنید؟ اما وقتی گفته بودندهمسرش با موتور کار می‌کند، پولی نگرفتند.»
 
به گفته این فرد مطلع، الان هم از پلیس آگاهی با خانواده او تماس گرفته‌اند و از آن‌ها خواستند به آگاهی شهر ملارد مراجعه کنند: «نمی‌دانیم برای چه می‌خواهند آن‌ها را به آگاهی بکشند حتما باز هم جلسه توجیهی دارند. اما پای تلفن گفته‌اند بیایید اینجا و شکایت بنویسید. ولی از چه کسی شکایت کنند؟»
+120
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک

  آخه وقتی که می‌دانید این حرکت‌ها نتیجه‌ای جز داغدار شدن را در پی ندارد، چرا میکنید؟ بقول معروف: سری رو که درد نمیکنه، دستمال نمیبندن. حالا گذشته از این در یک همچین مواقعی یک کلاغ چل کلاغ، غلو و این جور کارا رو هم به داستان اضافه میکنن.
  230
  14
  یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان

  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. تو بعضی واقعیت ها رو نمیدونی! الآن زمانیکه باید یک شناسنامه و تاریخچه ننگین برای حکومت آخوندها ساخته و نوشته بشه شناسنامه اش اختلاس،دزدی، رانتخواری، آغازاده بازی، فامیل بازی، رشوه خوری و همه جور فساد اقتصادی است که تو این چهل سال تبدیل شده به شناسنامه این حکومت ولی تاریخچه اش مهم تره چون با این فیلمها و عکسها و آمار کشته شدگانه که میشه یک شناسنامه و تاریخچه ننگین ساخت که نسلهای آینده ببینند و هرگز رو به آخوند جماعت نیآورند و اینها رو برای همیشه به زباله دان تاریخ بفرستند.
  4
  118
  یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Liberte - ارومیه، ایران

  جقدر اندوهناکه که حق در کشور ما پایمال میشه،فقط میشه گفت در قبال مادر آزاده سر تعظیم فرود می آرم.
  3
  114
  یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. چند تا مراکز دینی و حوضیه و حسینیه را آتش زدن، بی نتیجه است ، باید تک تک این مساجد و مراکز فساد دینی را به آتش کشاند ، تا نتیجه را ببینی
  3
  132
  یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  faghat hagh - روتردام، هلند

  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک. یشالا به حق فاطمه زهرایی که بهش اعتقاد داری از این داستان ها و غلوها نصیب تو و خانواده ات بشه که کمی فهم پیدا کنی...اااااامین
  3
  116
  یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  samisan - توکیو، ژاپن

  [::grizzly - برلین، آلمان::] این برای مردم ایران درس عبرت نمیشه مگر در مدرسه جزو تدریس باشه چون ما که بچه بودیم پدر بزرگمان میگفت که یکسری بی مخ بقول خودشان انقالاب کردن اونایی توسط اروپا امریکا تدارک دیده بودن برای نابودی ایران را اوردن و یکسری هم همینجور از سر شکم سیری امدن بیرون وقتی چند نسل بگذاره فراموش میشه و روز ازنو و روزی از نو نسل زمان محمد رضاه شاه وطن پرست چند دهه قبل رو ندیده بود که قدرت در عمل دست اخوندها و رمال ها بود زمان اخرین شاه قاجار که رضاشاه وطن پرست قدرت را در دست گرفت و ایران را نجات داد .
  0
  28
  دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  علی بابا تبریزی - تبریز ، ایران

  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک . یعنی تو که اینطور کامنت میدی عمدا این کار رو میکنی که مردم از اونجاییکه به رهبر الدنگت نفرت داران هم به اون فوش میدن هم به خودت و هم به مقدسات .توهین میکنن ,و این گناهش گردن توی گردن شکسته هستش .اینشالله یک روزی بیاد همون بلایی که سر قذافی آوردن سر این مرتیکه خر منه ای هم بیارن
  0
  43
  دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک

  [::علی بابا تبریزی - تبریز ، ایران::]. جون جفتیمون متوجه نشدم.
  39
  1
  دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  harrp - وین، اتریش

  [::علی بابا تبریزی - تبریز ، ایران::]. اسم رهبر مفعول افلیج ,برده نتان یاهو زیاد شد -خا.... منی & خر منی .
  0
  21
  دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  حسنلو - باکو، آذربایجان
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. بی مقدار لالن واسه این کامنتم پول میگیری؟؟
  0
  18
  دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک

  [::علی بابا تبریزی - تبریز ، ایران::]. شما از اونجایی که من اینطوری کامنت دادم رو بیا اشکال بگیر. اینکه بقیه چی میگن مشکل خودشونه. اشخاصی هم که توهین و فحش میدن، نشانگر شخصیت‌شان است. حالا کامنت خودت رو ببین که چجوری دادی، توش بین شیش تا هفت تا فحش و توهین است.
  22
  1
  دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  قطره قطره خون این بانو دامنگیر ملاهای خایین میشود.
  0
  11
  ‌سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.