نتانیاهو: جمهوری اسلامی در هفته اخیر صدها تن از مردم ایران را به خاک‌وخون کشید

 بنیامین نتانیاهو گفت که جمهوری اسلامی «در هفته اخیر صدها تن از مردم ایران را به خاک‌وخون کشید». نخست‌وزیر اسرائیل «به خاک‌وخون» کشیده شدن معترضان ایرانی در روزهای گذشته را «یک سند دیگر از هویت» رژیم جمهوری اسلامی دانست.
 
بنیامین نتانیاهو روز یکشنبه سوم آذر در یک سخنرانی گفت: «اکنون سران رژیم ایران علیه مردم ایران متمرکز شده و آن‌ها را به خاک‌وخون می‌کشند. یک سند دیگر از هویت این رژیم. ما در هر جا با او مقابله خواهیم کرد».
 
وی در نشست روز یکشنبه هیات دولت اسرائیل نیز گفت: «جمهوری اسلامی به همسایگان خود، به ما و به مردم خود نیز حمله می‌کند. در هفته اخیر صدها تن از مردم ایران را به خاک‌وخون کشید». نخست‌وزیر اسرائیل، جمهوری اسلامی ایران را یک «دیکتاتوری به تمام معنی» خواند و افزود که «جهان باید فشارها علیه این رژیم را تشدید دهد».
 
مقام‌های جمهوری اسلامی هنوز حاضر نشده‌اند که آماری از تعداد کشته‌شدگان اعتراض‌های یک هفته گذشته ارائه کنند، اعتراضاتی که ابتدا در واکنش به افزایش قیمت بنزین صورت گرفت ولی بعد معترضان شعارهایی علیه حکومت و رهبران جمهوری اسلامی سر دادند.
 
بررسی‌های رادیو فردا نشان می‌دهد که دستکم ۱۳۸ تن در این اعتراض‌ها کشته شده و بیش از ۴۸۰۰ تن نیز بازداشت شده‌اند.
+36
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۲
  romano - تهران، ایران
  تو خفه بابا هم خامنه‌ای هم تو یک هدف رو برای مردم ایران دارید یکی دم از اسلام میزنه یکی بظاهر دم از آزادی ولی درباطن قاتل و دشمن و افراطی. ملت ایران هیچ یاوری غیر از خودش و فرزندانش نداره و من به قدرت این ملت ایمان دارم یکروزی در همتونو تخته میکنه.
  19
  6
  دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.