فدوی : خانواده‌های سپاه و بسیج حداقل ۵ فرزند داشته باشند، من ۵ فرزند و ۱۳ نوه دارم

 علی فدوی، جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رادیو فردا :جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز یک‌شنبه در همایش بسیج خواهران گفت که «خانواده‌های سپاه و بسیج حداقل ۵ فرزند داشته باشند، من ۵ فرزند و ۱۳ نوه دارم.»
 
به گزارش خبرگزاری ایسنا، علی فدوی در ادامه گفت: «آخرین نوه‌ام را که خدمت رهبری بردم ایشان گفتند تعداد نوه‌هایت بیشتر شود» و افزود که «من الان ۱۳ نوه دارم و هدف‌گذاری ما هم ۲۵ نوه است.»
 
وی ادامه داد: «دلیل اینکه من ۵ فرزند بیشتر ندارم این است که قند همسر من در دوران بارداری فرزند پنجم بالا رفت و برای فرزند ششم احتمال خطر جانی برای همسرم وجود داشت. اگر این خطر نبود من تاکنون ۱۰ فرزند هم داشتم.»
 
جانشین فرمانده سپاه همچنین اظهار کرد: «البته قرار است بچه‌های من جبران کنند. دختر کوچک من که متولد سال ۷۱ است ۴ بچه دارد. فرزندان زیر ۲۰ سال ازدواج کردند و در زمان دانشجویی همه بچه‌دار شدند.»
 
او فرزندآوری بیشتر برای خانواده‌های نهادهای نظامی و شبه‌نظامی جمهوری اسلامی را «واجب» خواند اما در این زمینه تنها از سپاه و بسیج نام برد و خانواده‌های ارتشیان را خطاب قرار نداد.
 
علی فدوی اضافه کرد که «حضرت امام فرمودند ما مکلف به انجام تکلیف هستیم ما هم باید پای کار برویم و نتیجه را خدا رقم می‌زند.»
 
پیش از این، روز ۲۴ مرداد امسال، عباس محمدحسنی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفته بود که فرزندآوری یک جهاد برای افزایش جمعیت شیعیان است.
 
او این‌گونه اظهار نظر کرده بود که «دشمن» برای کاهش جمعیت شیعیان «توطئه» کرده است.
 
آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در سال‌های اخیر بارها خواستار افزایش جمعیت ایران به ۱۵۰میلیون نفر شده است. جمعیت ایران در حال حاضر ۸۳ میلیون نفر است.
 
بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، نرخ رشد جمعیت کشور ۱.۲۴ درصد و رشد جمعیت سالمند ۳.۶۲ درصد است.
 
آیت‌الله خامنه‌ای فروردین ۱۳۹۸ در این زمینه گفته بود اگر «عدد ملت مسلمان» زیاد شود، «زمینه و امکان برای رشد و تعالی فراهم می‌شود».
 
با این حال این خواسته او با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شده و شماری از تحلیل‌گران با اشاره به چالش‌های زیست‌محیطی، اقتصادی و اجتماعی، تردیدهایی را در این مورد مطرح کرده‌اند.
 
در آذر ماه دو سال پیش عیسی کلانتری، رئیس سازمان محیط زیست، گفته بود: «هی نگوییم ما کشور بزرگی هستیم! منابع ما محدود است... و در صورتی که قصد افزایش جمعیت را داریم این افزایش جمعیت باید منوط به واردات باشد».
 
علی فدوی، جانشین فرمانده کل سپاه در سخنرانی روز یک‌شنبه خود به اعتراضات اخیر به افزایش قیمت بنزین هم اشاره کرد و گفت که «توطئه خیلی بزرگی بود، اما در ۴۸ ساعت جمع شد.»
 
او روز جمعه، اول آذر، در جمع یگان‌های امنیتی «صاحب‌الزمان» در تهران نیز گفته بود که ۲۸ استان درگیر اعتراض‌ها بودند و «۴۸ ساعت جنگ کردیم» و اعتراض‌ها را به عملیات «کربلای ۴» در جنگ ایران و عراق تشبیه کرده بود.
+11
رأی دهید
-131

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  رهبری غلط کرد با تو که شکر اضافی خورد!
  10
  131
  یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان

  نسل مردم ایران داره زشت تر و زشت تر میشه و متأسفانه جهل و نادانی هم بیشتر و بیشتر از چهل سال پیش تا حالا اینها در مورد هر چیز فقط کمیت رو در نظر گرفتند و بیخیال کیفیت شده اند واسه همین وقتی میخوان بچه هاشون رو مثل آقای حداد عادل بگذارند مدرسه حتماً باید یک مدرسه خصوصی باشه که یک وقت نکنه آقازاده بد بار بیاد حالا گور بابای بقیه مردم اگر بچه هاشون بد تربیت شدند.
  7
  62
  یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  همه که مثل شما مفت خور و زندگی انگلی ندارند که از صبح تا شب جفت گیری کنند و توله پس بیندازند شما با پول دزدی حساب های بانکی تان سر به فلک میزنه مردم باید برای نون شبشون زحمت بکشند و بدوند و در آخر سر نمیتوانند شکم خودشون و یکی دوتا بچه را سیر کنند آنوقت تو از جفت گیری حیوان گونه ات با زن بیشرف و صیغه ایت حرف میزنی شما سپاهی ها و بسیجیان و مزدوران رژیم زنهایتان و خودتان را به هم قرض میدهید و این بچه هایت از سید علی و قاسمی و روحانی و یا علم الهدی که زحمت بارداری همسرت را به عهده گرفتند حالا یک آزمایش دی ان ای از همه ی توله هایت بده تا باباشون مشخص بشه همینطور اون نوه های انگلت اونا هم یک ننه و صد بابا هستند
  8
  72
  یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  زنبور - کپنهاک، دانمارک

  ببین درجه پستی و خبیثی تا چه اندازه هست که حق داشتن بچه و ازدواج ازجوانا ها بخاطر بیکاری و فقر گرفتن تا خودشون تخم وترکه بیشتری داشته باشن و بدون شرم ابراز میکنه
  5
  70
  یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ

  اینا همشون قاطی دارنند
  6
  62
  یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  می خواهند سیاه لشکر داشته باشند تا روزی از انها استفاده کنن برای کشتوکشتار! بچه های این پاسدار در کار شبشان فعال هستند و فعالیت زیادی دارند شاید دیگران فعال نباشن در این زمینه !
  5
  57
  یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  saeed scotland - اِسکای اِسکاتلند، انگلستان

  کاشکه میفرمودید مبدأ و مقصد این شلیک را که هدف گذاری کردید
  3
  36
  یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  دانای نادان - آمستردام، هلند

  یه سوال. اینا چون کریه المنظر هستن وارد بسیج و سپاه میشن یا بعد از اینکه وارد سپاه و بسیج میشن، این شکلی‌ میشن؟ این سوال در مورد آخوند‌ها هم صدق میکنه
  4
  60
  یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  همه این بچه‌ها و نوه‌ها از خودت هستند؟ یا اینکه برادران عراقی برای زیارت آماده بودند.یکی‌ سری هم به شما زدند؟ دلالی محبت برای برادران شیه عرب .که در خون شما است. به قیافه خودت نمی‌‌خورد. که .همه از شما باشند.
  5
  57
  یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Botol - شهر من، آلمان

  گاو دونی که دیگه تبلیغ نداره.
  4
  55
  یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Botol - شهر من، آلمان

  [::دانای نادان - آمستردام، هلند::]. با کرگدن وصلت کردن. با خود این مغز پهن نوزده تا کرگدن.
  4
  46
  یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  چاگر من هم مجبور نبودم که در تولد ها و نوروز و کریسمس و روز شکرگذاری عیدی ندم و هدیه نخرم و بوقلمون کباب نکنم ۲۶ تا بچه میاوردم!!
  5
  35
  یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  کارگاه کره خر پس اندازی فدوی و شرکا!
  1
  27
  یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  شب روی سنگفرش خیس - آستانه، ایران
  دوستان هنوز اینترنت قطعه و به سختی میام اینجا تا آخرین قطره خونم از سنگر آزادی دفاع میکنم حاضرم برای سبکبال و زردشت جانم را فدا کنم
  0
  4
  دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. همه بچه ها و نوه ها که مال خودش نیستند اینها گروهی کار میکنند و برادران بسیج و سپاه کمک میکنند که هر خانواده حزب الهی چند بچه داشته باشه و نوه و نتیجه
  0
  2
  دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.