دادستان ایران به بازداشت‌شدگان: در بازجویی‌ها صداقت داشته باشید

در ویدئویی که از بازدید دادستان کل ایران از زندان فشافویه منتشر شده است محمدجعفر منتظری از افرادی که بازداشت شده‌اند می‌خواهد که در بازجویی‌ها «صداقت» داشته باشند.
دادستان کل ایران در سخنان خود خطاب به بازداشت‌شدگان می‌گوید سفارش کرده است که وضعیت آنها زودتر مشخص شود. وی با این حال اضافه می‌کند که این مساله «منوط» به این است که بازداشت‌شدگان «واقعیت‌ها» را بیان کنند. محمد جعفر منتظری در بخشی از سخنان خود خطاب به بازداشت‌شدگان می گوید: «اگر دچار اشتباه و لغزشی هم شده‌اید آن را بپذیرید.»
 
وی همچنین از بازداشت‌شدگان خواست که «عوامل محرک و مهیج» در اعتراضات اخیر را معرفی کنند.
دادستان کل پس از دیدار از فشافویه: همه این دستگیرشدگان از وضعیت زندان و نگهداری‌شان اعلام رضایت کرده‌اندخبرگزاری میزان وابسته به قوه قضاییه گزارش داد محمدجعفر منتظری، دادستان کل جمهوری اسلامی اززندان فشافویه در جنوب تهران دیدار کرد تا از نزدیک در جریان رسیدگی به پرونده‌های بازداشت‌شدگان اعتراض‌های اخیر قرار بگیرد.
 
دادستان کل ایران درباره بازدید دو ساعته خود از زندان فشافویه مدعی شد که همه افراد بازداشت شده با خانواده‌شان ارتباط گرفته و تماس تلفنی داشتند.
 
وی افزود: «نکته جالب این است که همه این دستگیرشدگان از وضعیت زندان و نگهداری‌شان اعلام رضایت کرده‌اند.»
 
در جریان اعتراض‌های سال ۸۸ و نیز دی‌ماه ۹۶، شماری از بازداشت‌شدگان در نخستین روزهای دستگیری در زندان فشافویه و بازداشتگاه سابق کهریزک جان خود را از دست دادند.
+10
رأی دهید
-66

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  آش با جاش - سیاهکل، ایران

  هیچ قشری از جامعه طرفدارشو ن نیستند. آخر خطشونه دیگه.
  5
  27
  شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  راست میگی ملا! هیچ سیستمی اجازه نمیده!. کاش شاه فقید مثل تو مصمم بود اعتراض خفه کنه!. شما اگاه بودین چرا مردم شاکین و اماده بودین!. شاه هیچوقت متوجه نشد چرا یه سری هار شدن
  2
  26
  شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  grizzly - برلین، آلمان

  اصلاً باعث سرافرازی بازداشت شدگانه که چند ماه به میل خودشون در زندان فشافویه که بی شباهت به هتل پنج ستاره نیست بمانند و از غذا و منظره این مکان دلپذیر لذت ببرند و در آخر خیلی تشکر میکنند که زندانی شده اند و اگر مقداری هم شکنجه بشوند که دیگه مایه مباهات است.
  2
  22
  شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Alphabet - پترس، یونان
  خفه آخوند پشزی. ویدئوهای بیرون آمده نشان میده همه خرابکاریها بدست اراذل و اوباش خودتون بوده. آخرخط تونه.
  2
  19
  شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  ایا در این 41 سال اخوند جماعت با مردم ایران صادق بودن که این اخوند جنایتکار از این جوانان اسیر شده میخواهد صادق باشن و برای نیروهای سرکوبگر اطلاعات جاسوسی کنن ؟ پمپ بنزین و بانکها را عوامل خود جمهوری اسلامی به اتش کشیدن, اگر به اتش نمی کشیدن به چه بهانه ای میتوانستی مردم معترض به نظام اخوندی را سرکوب کنید و بکشیدشان و دستگیرشان کنید ؟
  1
  11
  شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.