دولت برای دریافت «رد مظالم» از مردم شماره‌حساب اعلام کرد

رادیو فردا :معاونت نظارت مالی و خزانه‌داری کل کشور در وزارت اقتصاد ایران با انتشار اطلاعیه‌ای در روز جمعه، اول آذر، شماره‌کارتی را برای واریز «وجوه رد مظالم» به حساب خزانه دولت اعلام کرد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، این شماره‌کارت مجازی به شماره حسابی از خزانه دولت با عنوان «تمرکز درآمد متفرقه» متصل است.
 
این شماره حساب را چند سال پیش دولت جمهوری اسلامی اعلام کرده بود تا «کسانی که هرگونه دیونی نسبت به بیت‌المال دارند بتوانند دیون خود را واریز کنند».
 
اصطلاح «مظالم» در فقه شیعه «به اموال حرامی گفته می‌شود که در اختیار کسی است و صاحب آن را نمی‌شناسد که در این صورت باید با اجازه مجتهد جامع‌الشرایط آن را به فقرا بدهد» و به این عمل «رد مظالم» می‌گویند.
+6
رأی دهید
-60

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  زنبور - کپنهاک، دانمارک
  گِریم گرفت
  4
  7
  یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  من نمیدونم این چه دینی است که همه چیز توش قابل خرید و فروشه، از جون ادمیزاد (دیه) تا جزیه و رد مظالم و نماز روزه قضا و حج اجاره ای همه و همه قابل خرید هست! خلاصه الله مدینه خوب دکونی باز کرده. یعنی این یه میلیارد و نیم مسلمون فقط به همین نکته توجه کنن باید بفهمن که همه چی این دین کلکه. اونوقت ما میگیم خنگ هستن یه سری رگ گردنشون باز میکنه
  4
  11
  یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  دین مبین همین است دیگر. حوصله نماز و روزه نداری.قبل از مرگ پول بده به آخوند.همه آن را یک دفعه برای شما می‌‌خواند. دزدی بکن. پول بده به آخوند.همه آن حلال. حوصله گرما و بوی گند عرق در حج نداری. هر سال برو تایلند. پول بده به آخوند .بجای شما می‌‌رود. حج.یعنی‌ این نماز و روزه و عبادت.همه آن کشگ است. پول داری. قسمت جلوی بهشت از همین حالا برای شما رزرو است. پول نداری. جایت در جنهم است.
  0
  10
  یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.