وزیر دفاع ایران: تصمیم درباره بنزین موجب انسجام ملت و مسئولین نظام اسلامی شد

وزیر دفاع ایران گفته "ما برای ملت عزیزمان آنچه را که مصلحت بدانیم تصمیم می‌گیریم" بی بی سی :سرتیپ امیر حاتمی، وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران گفته است که تصمیم اخیر در ایران درباره سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین "موجب انسجام ملت و مسئولین نظام اسلامی شد".
 
وزیر دفاع ایران در گردهمایی بسیجیان وزارت دفاع سخنرانی کرده و گفته برای سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین "سران قوا با هم امضا کردند" و آیت الله علی خامنه ای "از تصمیم مهم سران قوا حمایت کردند و به دشمنان این پیام را دادند که ما تصمیم می‌گیریم، تصمیم درست می‌گیریم و اگر تصمیمی اشتباه داشته باشد، آن را اصلاح می‌کنیم".
 
آقای حاتمی از تصمیم افزایش قیمت بنزین دفاع کرده و خطاب به افرادی که "دشمنان ایران" خوانده گفته "ما برای ملت عزیزمان آنچه را که مصلحت بدانیم تصمیم می‌گیریم و شما نمی‌توانید نظام جمهوری اسلامی را در بی تصمیمی قرار دهید؛ این آرزو را با خود به گور خواهید برد و نخواهید توانست به ملت ایران تحمیل کنید که او نتواند آنجا که باید تصمیم بگیرد، تصمیم بگیرد".
سرکوب معترضان در خیابان ستارخان تهران از نمای نزدیک افزایش قیمت بنزین که به طور ناگهانی از نیمه شب ۲۴ آبان شروع شد، به سلسله اعتراضات خیابانی در شهرهای مختلف ایران منجر شد. سازمان عفو بین الملل می گوید دست کم ۱۱۵ شهروند ایران در جریان اعتراضات کشته شده‌اند و مقام های ایرانی هم گفته اند که صدها بانک، مرکز تجاری و پمپ بنزین در اعتراض به افزایش قیمت سوخت به آتش کشیده شده است.
 
مقام های امنیتی دولت، برای کنترل دامنه اعتراضات، به شکل بی سابقه ای اینترنت سراسری ایران را قطع کردند و به این وضعیت به مدت یک هفته ادامه دادند.
 
افزایش قیمت بنزین در ایران چند روز پس از آن صورت گرفت که حسن روحانی رئیس جمهور ایران در یک سخنرانی در کرمان گفته بود "وقتی کشور با مشکلات فروش نفت مواجه می‌شود چگونه باید کشور را اداره کنیم؟ از ابتدای انقلاب تاکنون برای فروش نفت و حرکت یک کشتی نفتکش این گونه مشکل نداشتیم".
 
آقای روحانی در توضیح شرایط اقتصادی بحران زده دولت گفته بود "سالانه حدود ۴۵۰ هزار میلیارد تومان بودجه برای اداره کشور در خزانه نیاز است، بالاترین مالیاتی که پیش‌بینی می‌شود سال آینده بتوانیم بگیریم ۱۵۰هزار میلیارد تومان است، ۳۰۰ هزار میلیارد تومان دیگر که برای‌ بودجه لازم است را از کجا بیاوریم؟ درآمد اصلی که کشور را اداره می‌کند پول‌ نفت است".
 
پیش از شروع مجدد تحریم های ایالات متحده، صادرات نفت ایران روزانه به حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه رسیده بود اما پس از آغاز دوباره تحریم تخمین زده می شود که صادرات نفت ایران به زیر سیصد هزار بشکه در روز سقوط کرد. ایالات متحده گفته به "کمپین فشار حداکثری" علیه ایران ادامه می دهد و فروش نفت این کشور را به صفر می رساند.
 
گزارش ها حاکی از آن است که فروش نفت ایران در حال حاضر حتی از دوران جنگ ایران و عراق هم کمتر شده است. مقام های ایرانی می گویند در برابر صفر شدن صادرات نفت مقاومت خواهند کرد.
 
وزیر دفاع ایران در تازه ترین اظهارات خود پس از گرانی بنزین، خطاب به آمریکا گفته "شما همانگونه که با فشار حداکثری نتوانستید ما را به تصمیم گیری وادار کنید، نخواهید توانست ما را در تصمیم گیری فلج کنید".
+5
رأی دهید
-59

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  چی میزنن اینا ساقیشون از سپاه هست یا بسیج
  3
  41
  شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۴
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان
  افزایش قیمت بنزین "موجب انسجام ملت و مسئولین نظام اسلامی شد" ها ها. حتمن اینقدر عاشق مسولین نظامیم که میخواهیم سر به تنشون نباشه.
  2
  17
  شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۰
  ۶۰
  vg2000 - اسلو، نروژ
  من نمیدونم اینها کی اند یکی از یکی گاو تر
  1
  16
  شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۵
  ۶۵
  amir-amir - تورنتو، کانادا
  اگر ولى وقیح مستحق مجازات صد ضربه شلاق باشد به این فرمانده قلابى باید هزار تازیانه زد چون که با چشمان بسته و بدون فکر مجیزگوئى فقط مى کند که دوستان از واژه دستمال به دست نیز استفاده مى کنند. من فکر مى کنم ظریف که از سوى امریکائیها به مقام ماله کش اعظم مفتخر شده باید جلوى ایشان تعظیم و یا عامیانه تر لنگ بیندازد.
  1
  10
  شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۹
  ۲۹
  agha_ehsan - تهران، ایران
  خب راست میگه دیگه . از نظر اینا ملت یعنی آقازاده های وصل به نظام بعلاوه برادر خواهراشون که یا عراقی اند یا لبنانی و عرب . ایرانی که هفتاد میلیون میشه برا اینا یا خس و خاشاکه یا مزاحم دزدی ها و غارتگری هاشون و همشون هم تو ایران اضافه اند و باید در برن خارج !
  1
  11
  شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.