جهانگیری : کشورهایی که در آشوب ایران دخالت کرده اند روزگار خوش در منطقه نخواهند دید

اسحاق جهانگیری معاول اول رئیس جمهور ایران بی بی سی :یک هفته پس از شروع اعتراضات در شهرهای ایران، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور "برخی" کشورهای منطقه را تهدید کرده که در صورت پیدا شدن ردی از آنها در اعتراضات "روزگار خوش در منطقه نخواهند دید".
 
آقای جهانگیری در یک جلسه دولتی موسوم به ستاد تنظیم بازار گفته است: "برخی از کشورهای منطقه بدانند اگر سرنخ هایی پیدا شود که آن ها دخالت هایی برای ایجاد آشوب در داخل ایران کرده اند، روزگار خوش در منطقه نخواهند دید، ایران کشوری نیست که بشود با آن چنین شوخی‌ها و رفتارهایی کرد".
 
معاون اول رئیس جمهور ایران گفته "اگر معلوم شود دیگران در مسائل داخلی ایران دخالت کرده اند که به ملت ایران ضرر و زیانی وارد شود حتما پاسخ کوبنده ای دریافت خواهند کرد".
 
آقای جهانگیری در عین حال گفته است: "دولت از عمق جان اعتراض و صدای مردم را می‌شنود و برای آن احترام قائل است و تلاش خواهد کرد به آن چه مورد انتظار مردم است جامه عمل بپوشاند".
 
به دنبال افزایش قیمت بنزین و اصرار مقام های ارشد جمهوری اسلامی ایران بر اجرای تصمیم خود، در برخی از شهرهای ایران تجمعات اعتراضی شکل گرفت که بر اساس گزارش ها به شکل گسترده ای سرکوب شده است.
 
سازمان عفو بین الملل می گوید دست کم ۱۱۵ شهروند ایران در جریان اعتراضات هفته گذشته کشته شده‌اند.
 
این سازمان گفته آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، با "اشرار" خواندن معترضان به نیروهای امنیتی برای سرکوب شدید "چراغ سبز" نشان داده است.
 
در ماه‌های اخیر با خروج آمریکا از توافق هسته ای برجام و بازگشت همه تحریم های ایالات متحده، فروش نفت ایران به شدت کاهش یافته و همزمان با آنچه سوءمدیریت داخلی توصیف می شود، وضعیت معیشتی شهروندان ایرانی خصوصا گروه های فرودست، بدتر شده است.
 
برخی از مقام های امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی ایران پیشتر گفته بودند که عوامل خارجی در اعتراضات اخیر ایران نقش داشته اند.
 
حسن روحانی رئیس جمهور با صراحت بیشتری در این باره اظهارنظر کرده و گفته "ارتجاع منطقه، صهیونیست ها و آمریکا" در وقایع اعتراضی ایران دخالت داشته اند.
 
در گفتار مقام‌های جمهوری اسلامی ایران "ارتجاع منطقه" عمدتا رهبران عربستان سعودی و منظور از "صهیونیست‌ها" مقام‌های اسرائیلی هستند.
 
مقام های ایرانی به طور سنتی، اعتراض هایی را که در داخل در چهل سال اخیر به نحوه اداره کشور صورت گرفته، به "تحریک و اداره از سوی کشورهای خارجی" نسبت می دهند.
+8
رأی دهید
-58

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  پینو کیو را یاد دارید؟ هی‌ دروغ می‌‌گفت. هی‌ دماغش گنده تر می‌‌شد. این زبون بسته جهانگیری، قربانی مهجزه دولت امام زمان شده. آقاش شب و روز دروغ می‌‌گوید. دماغ این گنده تر می‌‌شود.
  3
  43
  شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  سلطان دماغ تو اول ببین خودت و رژیم کثیف اسلامی موندنی هستید بعد خط و نشون بکش
  3
  27
  شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  بابا یکی از این ببعد صورت اینو سانسور کنه ، دماغش شبیه عضو شریف شیرعلی قصاب شده، زشته بابا اینجا خانواده نشسته!!!
  2
  33
  شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. دماغ بینوکو دراز میشد مال این از پهنا کش میاره دماغ این مفلوک شبیه گردی پروستات خامنه ای هست
  3
  26
  شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Alphabet - پترس، یونان
  فاطی قاطی بدو بیا دماغ اربابتو ببین. همینی که ازش دستور میگیری. ناخوداگاه یاد پهپاد امریکایی افتادم که بهش شلیک کردند. ها ها
  1
  11
  شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  دماغتو بکن تو چششون کافیه
  1
  5
  یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  m_esd - هامبورگ، آلمان
  اول اینکه دماغ خودت یه کشوره دوم عظمت مردم درعقل کوچیک شما ها نمی گنجه و مطمئن باشید که حتما پدر همتونو در خواهیم آورد
  0
  5
  یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  اقای جهانگیری از روز انتخاب شما و روحانی طی شش سال یک برسی کنید. دلار روز اول و امروز. مردم میدانن شما بلد نیستید. گشورداری دارید صد میلیون انسان بی گناه را بخاطر اینکه مقامی داشته باشید. نابود میکنید. شما را بخدا خودتان قسم میدهم بس کنید.کنار بگشید تا افراد لایق گشورداری و اقتصادانان ماهر وبروز قبول کنن. تا شاید این خراب اباد را تا اینجاه گشاندید. سروسامان دهند. وگرنا امروزتان بهتر از فردایتان هست. ای مرد مگر منطق نداری. انسان که هستی. پس نگران انسانهای مثل خودت باش. مردمایران واقعن دارن نابود میشن. انصاف داشته باشید. فردا فرزندانت در این مرزو بوم میخواهن زندگی کنن. نشود انروزی که خاک ایرانزمین باطلاق جهان. یک دقیقه فکر کن.
  0
  0
  یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  این دماغو باید بیمه کنه. لامصب تکه تو دنیا.
  0
  0
  یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  این خرطوم فیل رو کی عمل میکنی
  0
  0
  یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.