مایک پمپئو:دلیل اصلی اعتراض‌های مردم ایران، سوء مدیریت حکومت این کشور است نه فشار تحریم‌ها

ایران اینترنشنال :مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا  در مصاحبه اختصاصی با ایران اینترنشنال گفت: «دلیل اصلی اعتراض‌های مردم ایران، سوء مدیریت حکومت این کشور است نه فشار تحریم‌ها.»
پمپئو همچنین دلیل تحریم محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات ایران را نقش او در  قطع اینترنت و محروم کردن شهروندان ایرانی از دسترسی به جریان آزاد اطلاعات عنوان کرد.
 
وزیر خارجه آمریکا در بخشی از مصاحبه‌ای که نسخه کامل آن روز شنبه از ایران اینترنشنال پخش خواهد شد، تاکید کرد: «حق ابتدایی هر ایرانی است که آزادانه با دیگران ارتباط داشته باشند.»
 
پمپئو با اشاره به سرکوب اعتراض‌ها در ایران گفت که حکومت این کشور سعی کرده مردم را از شنید‌ه شدن صدای اعتراضشان محروم کند.
 
وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد که واشینگتن تلاش کرده تا  شرکت‌هایی را که به رهبران ایران اجازه می‌دهند دسترسی به اینترنت داشته باشند ولی مردم را از این امکان محروم کنند متوجه این عملشان بکند. 
 
وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه اول آذر محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران را به دلیل نقش داشتن در «سانسور گسترده اینترنت از سوی رژیم ایران» تحریم کرد.
 
دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای این تحریم را اعلام کرد.
 
این بیانیه یادآوری کرده که دسترسی به اینترنت در ایران که زیر نظر آذری جهرمی مدیریت می‌شود، از چند روز پیش به دنبال نگرانی مقامات جمهوری اسلامی در زمینه پیامدهای امنیتی اعتراضات ضدحکومتی، مسدود شده است.
 
این وزارتخانه با اشاره به سابقه آذری جهرمی در وزارت اطلاعات ایران، بر نقش او «در گسترش سیاست سانسور سرکوبگرانه اینترنت از سوی رژیم ایران» از زمان آغاز وزارتش تاکید کرد.
 
دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا نیز روز پنجشنبه ۳۰ آبان در اولین واکنش خود به اعتراضات سراسری در ایران، جمهوری اسلامی را «رژیمی بی‌ثبات» توصیف کرد که همزمان با استفاده از خشونت برای سرکوب اعتراضات، اینترنت را به روی مردم قطع کرده است.
+52
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  خدائیش این یکی رو زدی تو خال مایک چاقال تو بچه پامنار نیستی؟
  7
  8
  شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Sarbaze Rahbar - پاریس، فرانسه
  کجاین ای پناهندگان ضد ایرانی پول دولتی بگیر؟؟؟؟ بشتابید که دستور تازه از اربابتون رسید.
  6
  8
  شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  یک دلیل دیگش هم این هست که مردم پی بردند که آمریکا هم در انقلاب ۵۷ دست داشت و تا امروز هم با سیاست دودوزه بازی و پنهانی از آخوند حمایت میکند
  4
  14
  شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.