قوه قضائیه ایران: سپاه پاسداران یکصد تن از عوامل اصلی اعتراض‌ها را دستگیر کرد

یورونیوز :سخنگوی قوه قضائیه ایران گفت سپاه پاسداران به این نهاد اطلاع داده است که حدود ۱۰۰ نفر از «لیدرها، سردسته‌ها و عوامل اصلی» اعتراض‌های روزهای گذشته در ایران را دستگیر کرده است.
 
غلامحسین اسماعیلی عصر روز جمعه و پس از بازدید از متهمان بازداشت شده در زندان اوین اظهار داشت که شماری از دیگر بازداشت‌شدگان در این زمینه آزاد شده‌اند و افزود:‌ «تأکید شده است تا غربالگری سریع‌تر انجام شود و افرادی که احیانا بی‌‌تقصیر یا کم‌تقصیراند سریع آزاد شوند و درباره کسانی که نقش مهم داشته‌اند باید شدید و در اسرع وقت دادرسی انجام شود.»
 
پیش از این نیز منابع مختلف از قول نهادهای امنیتی ایران در چندین مورد از دستگیری «لیدر»های اعتراضات خبر دادند که از جمله آنها دستگیری ۱۵۰ تن در استان البرز، ۲۵ تن در اسلامشهر، ۲ تن در شیراز و شمار نامعلومی در کرمانشاه بوده است.
 
از سوی دیگر معاون دانشجویی دانشگاه تهران نیز بازداشت شدن شماری از دانشجویان این دانشگاه خبر داد.
 
سعید حبیبا خبر ورود یک آمبولاس به دانشگاه به منظور دستگیر کردن تعدادی از دانشجویان را تکذیب کرد و افزود اکثر دانشجویان بازداشت‌شده، به جز چهار پنج نفر، آزاد شده‌اند. وی تصریح کرد که دانشجویانی که همچنان در بازداشت هستند سابقه فعالیت سیاسی داشته اند.
 
سعید حبیبا همچنین گفت تعداد کل بازداشتی‌ها پیشتر حدود ۲۰ نفر اعلام شده بوده اما آمار دقیقی از تعداد دانشجویان دستگیر شده در دست ندارد. وی در پاسخ به این پرسش که کدام نهاد دانشجویان را بازداشت کرده است گفت دستگاه‌‌های امنیتی اقدام به این کار کرده‌اند.
 
عصر شنبه و در پی افزایش ناگهانی قیمت بنزین در ایران اعتراض‌هایی در بسیاری از نقاط این کشور آغاز شد که به سرکوب شدید معترضان و قطع اینترنت در سطح ملی همراه بوده است. سازمان عفو بین‌الملل در آخرین گزارش خود شمار کشته‌شدگان این ناآرامی‌ها را دست‌کم ۱۱۵ تن اعلام کرد.
+4
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Alphabet - پترس، یونان

  غلامحسین اسماعیلی, بدبخت خودت و همکارهای جنایتکارتم بزودی دستگیر میشید و محاکمه میشید ! تازه اولشه بچرخ تا بچرخیم.
  0
  22
  جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Zaall - اصفهان، ایران

  درود بر سپاه پاسداران
  34
  0
  جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. و درود بر اهوازی ها که بلایی بر سر یک آخوند آورده اند که تا عمر داره فراموش نمیکنه ساندیس خوران و آخوندها مراقب آلت تناسلی خودتان باشد هموطنان اهوازی دیروز یک آخوندی را که برای سرکوب آمده بود درس بزرگی بهش دادند و در محل شلوار آخوند را پایین کشیده و آلت تناسلی اش را بریده اند عکس های پایین تنه این آخوند در سایتها پخش شده فقط روی شنبولش را شطرنجی کردند خخخخخ آخوند را باید اینجوری بیچاره کرد آخوند و آلت تناسلی اش وقتی بریده بشه دیگه .....................
  1
  11
  شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  RAHSHENAS - برلین، آلمان
  باید تو رو ببرن هالیوود به جای اسکار پاچه طلا بهت هدیه بدهند. نارنجی
  0
  4
  شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.